Комунальний заклад «Класична гімназія Кропивницької міської ради»
Інтегрований урок з математики та географії для учнів 6 класу
Тема уроку: «Масштаб»
Мета:
освітня- перевірити теоретичні та практичні знання та вміння учнів з теми в процесі виконання вправ; стимулювати пізнавальну діяльність учнів, використовуючи міжпредметні зв’язки;
розвивальна- розвивати інтерес до предмета, сприяти розвитку логічного мислення, обчислювальних навичок учнів, математичної мови; формувати інтерес до знань з географії та математики; показати можливість використання отриманих знань під час розв'язування практичних задач;
виховна- виховувати активність, увагу, наполегливість, бажання здобувати знання, самостійність, пізнавальний інтерес до математики та географії.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.
Форма уроку: урок-подорож.
Обладнання: презентація Microsoft PowerPoint, фізична карта України, фото краєвидів Карпат, атласи , вимірювальні прилади.
Всі науки настільки пов’язані між собою,
що легше вивчати їх всі відразу,
ніж будь- яку з них окремо від інших.
Рене Декарт
Хід уроку
І. Організаційно - психологічна частина. Мотивація навчальної діяльності
Доброго дня шановні гості, учні. Раді Вас вітати на нашому уроці.
Що означає слово урок? Це:
У - успіх
Р - радість
О – організованість
К - кмітливість
Я вважаю, що все це буде в нас присутнє сьогодні на уроці.
Оголошення мети і завдань уроку.
(слайд №1-4).
Учитель математики. Сьогоднішній урок не зовсім звичайний. Це своєрідна віртуальна подорож, під час якої ми узагальнимо вивчене про масштаб на уроках математики та географії, а також з’ясуємо, чи потрібні нам ці знання. Якщо так, то для чого саме.
Ось наприклад: без знань про масштаб не можна звести будинок або підприємство, побудувати дорогу чи електростанцію. Масштабом користуються геологи, моряки, будівельники, військові, пілоти, гідрологи. Без знання масштабу ви не зможете користуватися звичайною картою місцевості.
Природа надзвичайно багатогранна, єдина і неподільна, тому і наук, які допомагають у її вивченні, значна кількість. Щороку, вивчаючи основи фізики, хімії, біології, географії ви переконуватиметесь у цьому, поглиблюючи свої знання.
Жодна з цих наук неможлива без математики. Яке б явище природи, живий чи неживий об’єкт ми не описували, розробити заходи його застосування неможливо без математичних обчислень. Давайте в цьому переконаємося. Діти, запишіть тему уроку в зошиті.
Оголошення епіграфа уроку (слайд №5).
II. Актуалізація опорних знань.
Які асоціації викликає у Вас слово «масштаб»?
Асоціативний кущ
1. Огляд практичних вправ
1. Проводиться гра «Склади слово» (слайд № 6)
Виконавши усно вказані дії і розмістивши відповіді в порядку зростання, ви дізнаєтеся, з чим пов’язана математика як наука.
0,2 • 2= 0,4 п
3 • 2,1 = 6,3 о
0,5 : 0,2 = 2,5 р
9 : 0,6 = 15 а
23,4 – 12,5 = 10,9 д
1,76 - 0,66 = 1,1 и
3,5 : 7 =0,5 р Відповідь: природа
2. Проводиться інтерактивна вправа «Ти це знаєш!» (слайд № 7)
а) 1,5 • 1 000=1 500;
б) 3,8 • 10 000=38 000;
2. Виконайте ділення:
а) 450 : 1 000=0,45;
б) 640 : 10 000=0,064;
3. Скільки сантиметрів в 1 км?
Відповідь: ( В 1 км – 100 000 см)
4. Виразіть у кілометрах:
а) 330 000 см=3,3 км;
б) 8 700 000 см=87 км.;
5. Виразіть в сантиметрах
а) 3 км=300 000 см;
б) 4,5 км =450000 см;
III. Застосування знань, умінь і навичок.
Огляд теоретичних вправ
Учитель математики. Сьогодні на уроці кожен із вас відчує себе маленьким дослідником. Для здійснення цікавої подорожі, вам потрібно знати опорні поняття як з географії, так із математики. Давайте їх пригадаємо.
Учитель географії
Географічний крос (слайд № 8)
Дайте відповіді на запитання:
Визначати своє місцезнаходження відносно сторін горизонту та навколишніх предметів.
Зображення умовними знаками і в масштабі великої території або всієї планети.
Величина, яка показує, в скільки разів відстань на карті менша за відстань на місцевості.
Числовий, іменований та лінійний.
Учитель математики
Математичний крос (слайд № 9)
1. Наведіть означення відношення двох чисел.
(Частка двох чисел, відмінних від нуля, називається відношенням)
2. Що називається відсотком від будь-якої величини?
(Відсотком від будь-якої величини називається одна сота її частини)
3.Чому дорівнює пройдений шлях, якщо відомі швидкість та час?
( S = v t )
4. Задача 1. (слайд № 10)
Відстань між містами Київ і Харків на карті з масштабом 1:10 000 000 дорівнює 4,5 см. Яка відстань між містами Київ і Харків на місцевості?
Розв’язання
Оскільки масштаб карти – 1: 10 000 000, то 1 см на карті відповідає 10 000 000 см = 100 км на місцевості. Нехай відстань на місцевості дорівнює х. запишемо умову задачі схематично
1 см – 100 км
4,5 см – х км
Відстань на місцевості прямо пропорційна відстані на карті, отже маємо пропорцію:
1: 4,5 = 100 : х
Х = 4,5 • 100
Х = 450 (км )
Відповідь: 450 км.
5. Задача 2.
Відстань між двома містами на місцевості дорівнює 650 км. Чому дорівнює відстань між містами на карті, масштаб якої 1: 20 000 000?
Розв’язання
Оскільки масштаб карти – 1: 20 000 000, то 1 см на карті відповідає 20 000 000 см = 200 км на місцевості. Нехай відстань на карті дорівнює х. запишемо умову задачі схематично
1 см – 200 км
х см – 650 км
Відстань на місцевості прямо пропорційна відстані на карті, отже маємо пропорцію:
1: х = 200 : 650
х= (1• 650) : 200
х =3,25(см )
Відповідь: 3,25 см.
Задача 3.
Відстань між двома містами на місцевості дорівнює 270 км. Знайдіть масштаб карти, якщо відстань між цими містами на карті дорівнює 4,5 см.
Розв’язання
Нам треба знайти скільки сантиметрів на місцевості відповідають 1 см на карті. Нехай відстань на карті дорівнює х. Запишемо умову задачі схематично
4,5 см – 270 км
1 см – х км
4,5 : 1=270 : х
4,5 х = 270
Х = 270: 4,5
Х = 60 (км)
Перетворимо 60 км в см: 60 • 100000 = 6 000 000 см
Отже, в 1 см на карті міститься 6 000 000 см на місцевості.
Відповідь: 1: 6 000 000.
ІV. Географічно-математична подорож
Учитель математики. Діти, напередодні уроку ви об’єднались у туристичні групи, кожна з яких отримала випереджувальне інформаційно-географічне завдання, відповідно до маршруту нашої подорожі, котра бере свій початок із нашого рідного міста Кропивницький. В подорож відправляються дві групи учнів, які зустрінуться на неповторній Говерлі (слайд № 11 )
Щоб дістатися туди, ми віртуально завітаємо до міст Вінниця, Хмельницький, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці та славнозвісної гори Говерла Маршрут № 1 подорожі від Кропивницького до Говерли:
• Маршрут №1: Кропивницький – Вінниця
• Маршрут №2: Вінниця – Хмельницький
• Маршрут №3: Хмельницький – Тернопіль
• Маршрут №4: Тернопіль – Львів
• Маршрут №5: Львів – Говерла
Маршрут № 2 подорожі від Кропивницького до Говерли: (слайд № 12 )
• Маршрут №1: Кропивницький – Вінниця
• Маршрут №2: Вінниця – Івано-Франківськ
• Маршрут №3: Івано-Франківськ – Чернівці
• Маршрут №4: Чернівці – Говерла
Прийом «Мандрівка»
(Інформаційно-географічні повідомлення учнів про міста, зазначені у маршрутних листах).
(слайди №13 - Кропивницький, №14 – Вінниця, №15- Хмельницький, №16 -Тернопіль, №17 – Львів, №18 - Івано-Франківськ, №19 – Чернівці, №20- Говерла)
Надаємо слово учасникам кожної туристичної групи (по черзі).
Молодці. У кожного з вас на парті лежить інформаційний лист, у якому зазначений маршрут подорожі. Розгорніть атласи. За допомогою циркуля-вимірювача та лінійки визначте відстань між містами на фізичній карті України з масштабом 1 : 3 500 000. (в 1 см 35 км).
Робота в парах
Перевіримо правильність виконання завдання. (слайд №21)
Маршрут № 1 |
Назва маршруту |
Відстань між містами на карті |
1 |
Кропивницький – Вінниця |
8,2 см |
2 |
Вінниця – Хмельницький |
3,2 см |
3 |
Хмельницький – Тернопіль |
3 см |
4 |
Тернопіль – Львів |
3,4см |
5 |
Львів – Говерла |
5,3 см |
(слайд №22)
Маршрут № 2 |
Назва маршруту |
Відстань між містами на карті |
1 |
Кропивницький – Вінниця |
8,2 см |
2 |
Вінниця – Івано-Франківськ |
8,1 см |
3 |
Івано-Франківськ – Чернівці |
3,4 см |
4 |
Чернівці – Говерла |
3,2см |
Учитель математики. Значення цифр можна пізнати лише в порівнянні.
Якщо ми не порівняємо цифру з іншими, то не матимемо уявлення про об’єкт. Цифра стане невиразною, «блідою».
Прийом «Географічна арифметика»
Знаючи відстань між містами на географічній карті (масштаб карти 1: 3 500 000). (в 1 см - 35 км), визначте відстань на місцевості в кілометрах. Згадаємо математичне означення «Масштаб»: відношення довжини відрізка на зображенні до його справжньої довжини називається масштабом зображення.
Перевіряємо правильність виконання завдання маршруту № 1. (слайд № 23)
Маршрут № 1 |
Відстань на карті |
Розв’язання (масштаб карти 1:3 500 000) |
Відстань на місцевості |
1. Кропивницький – Вінниця |
8,2 см |
8,2 • 3 500 000 = 28700000 см =287 км |
287 км |
2. Вінниця – Хмельницький |
3,2 см |
3,2• 3 500 000 =11200000 см = 112 км |
112 км |
3. Хмельницький – Тернопіль |
3 см |
3 • 3 500 000 =10500000 см = 105 км |
105 км |
4. Тернопіль – Львів |
3,4см |
3,4 • 3 500 000 = 11900000 см = 119 км |
119 км |
5. Львів – Говерла |
5,3 см |
5,3 • 3 500 000 = 18550000 см =185,5 км |
185,5 км |
Всього |
23,1 см |
23,1 • 3 500 000 = 80850000 см =808,5 км |
808,5км |
(слайд № 24)
Маршрут № 2 |
Відстань на карті |
Розв’язання (масштаб карти 1:3 500 000) |
Відстань на місцевості |
1. Кропивницький – Вінниця |
8,2 см |
8,2 • 3 500 000 = 28700000 см =287 км |
287 км |
2. Вінниця – Івано-Франківськ |
8,1 см |
8,1• 3 500 000 =28350000 см = 283,5 км |
283,5 км |
3. Івано-Франківськ – Чернівці |
3,4 см |
3,4 • 3 500 000 =11900000 см = 119 км |
119 км |
4. Чернівці – Говерла |
3,2см |
3,2 • 3 500 000 = 11200000 см = 112 км |
112 км |
Всього |
22,9 см |
22,9 • 3 500 000 = 80150000 см =801,5 км |
801,5км |
Учитель математики.
Висновок. Порівнявши цифри, котрі вказують на відстань між містами, ми краще розуміємо, де знаходиться той чи інший об’єкт. Також ми з’ясували, що відстань на місцевості між Кропивницьким та Говерлою наближено становить 810 км.
Учитель географії. Що зображено на наступному слайді?
Учень. Так. Українські Карпати. (слайд № 25 )
Прийом «Дивуй»»
Це своєрідний музей, де зберігаються геологічні ,,документи”, створені самою природою. Українські Карпати - один із наймальовничіших регіонів України, чиї гірські краєвиди неповторні, а рівень забрудненості довкілля дуже низький. Багатством Карпат є унікальні мінеральні води, що мають лікувальні властивості. Вони є в районах Трускавця, Моршина, Сваляви, Східниці. Тому тут склалися надзвичайно сприятливі умови для санаторно-курортного і туристського господарства міжнародного значення.
Учитель географії
Прийом «А чи знаєте ви?» (слайд № 26)
• Як утворились Українські Карпати?
• Частиною якого рухливого поясу вони є?
• Чи трапляються землетруси в Українських Карпатах? Чому?
• Які ці гори за віком? За висотою?
( Карпатські гори відносно молоді, сформовані в альпійську епоху горотворення, їхній вік понад 25 мільйонів років. Переважаючі висоти Карпат 800—1200 м.).
• Яка найвища точка Українських Карпат? Яка її висота?
(Найбільша висота в Україні — гора Говерла (2 061 м).
Учитель математики. Знаючи відстань між містами на карті, скориставшись означенням «Масштаб», ми знайшли відстань між Кропивницьким та Говерлою на місцевості (S=808,5 км). Завдання наступне: визначте час, який необхідний для того, щоб дістатись від Кропивницького до Говерли за маршрутом № 1, якщо подорожувати автомобілем із середньою швидкістю 60 км/год ( відповідь округліть до десятих). (слайд №27)
Прийом «Математична лабораторія»
Учитель математики. Перевіряємо правильність виконання завдання.
S = vt ; t = S : v ;
t = 808,5 : 60 = 13,5(год.) Відповідь: 13,5 год.
Доклавши багато зусиль, ми подолали великий шлях. Саме зараз настав той момент, коли можна відпочити, зробивши фізкультхвилинку.
Динамічна пауза
(не повертаючи голови подивися очима, що робить твій сусід по парті зліва, справа)
Учитель математики. Молодці!. А тепер скажіть, як знайти площу кімнати, якщо відомі її довжина та ширина? (Відповідь: треба довжину помножити на ширину).
Діти, як ви гадаєте, скільки квадратних метрів площі потрібно людині для нормального відпочинку? (Відповіді учнів). Це лише ваші припущення, а правильна відповідь зазначена в умові задачі. (слайд №28).
Задача. 'Для нормального відпочинку людині потрібно не менше 8 кв. м площі. Туристичне бюро у Львові запропонувало квартиру, але забуло вказати її метраж . У рекламній листівці ми знайшли тільки план квартири, виконаний у масштабі 1 : 200.
Завдання ( робота в групах)
Перевіряємо правильність виконання завдання. (слайд №29)
Розміри приміщень на плані |
Розв’язання (масштаб 1:200) |
Площа |
Вітальня |
||
а = 3 см b = 2,5 см |
а = 3•200=600см=6м b = 2,5•200= =500см=5м |
S = 5•6 = 30 кв.м |
Спальня та передпокій |
||
а = 2 см b = 1,5 см |
а = 2•200=400см=4м b = 1,5•200= =300см=3м |
S = 4•3 = 12 кв.м
|
Кухня |
||
а = 2 см b = 2 см |
а = 2•200=400см=4м b = 2•200= =400см=4м |
S = 4•4= 16 кв.м |
Ванна |
||
а = 1 см b = 1,5 см |
а = 1•200=200см=2м b = 1,5•200= =300см=3м |
S = 2•3= 6 кв.м |
Комора |
||
а = 2 см b = 0,5 см |
а = 2•200=400см=4м b = 0,5*200= =00см=1м |
S = 4•1= 4 кв.м |
Всього |
- |
S = 80 кв.м |
Висновок: Достатньо площі квартири для відпочинку 5 чоловік.
Учитель географії. Живий світ Карпат є унікальним. Охороні та збереженню рослин і тварин приділяється велика увага. Тут створено понад 1400 природоохоронних об’єктів. (слайд №30 )
Комахи є найрізноманітнішою групою живих істот на Землі. Винятком із цього правила не стали й Українські Карпати, де ці невеличкі шестиногі тварини становлять основу всього біотичного розмаїття – їх налічується 15- 25 тисяч видів!
Учитель математики.
Задача (слайд №31)
Довжина крила комахи , намальованій в масштабі 20 : 1, дорівнює 4 см.
Яка його довжина насправді?
Розв’язання
Масштаб 20 : 1
Нехай d – довжина крила комахи, d (на малюнку) = 4 см,
тоді 20:1 = 4: d (в природі).
Отже, 20 = 4: d (в природі).
d (в природі) = 4 : 20 = 0,2 см = 2мм
Відповідь: довжина крила комахи насправді 2 мм.
Додатково: Самостійна робота (слайд №32)
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
||
І варіант |
ІІ варіант |
||
Умова |
Відповідь |
Умова |
Відповідь |
1: 78 000 |
|
В 1 см – 52 м |
|
1: 3 300 000 |
|
В 1 см – 6,5 км |
|
1: 600 |
|
В 1 см – 360 м |
|
1: 150 000 |
|
В 1 см -42 км |
|
В 1 см - 40 м |
|
1: 3 900 |
|
В 1 см – 52 км |
|
1: 760 000 |
|
В 1 см – 840 м |
|
1: 5 700 000 |
|
В 1 см – 3,6 км |
|
1: 200 |
|
VІІ. Підсумок уроку. Сьогодні на уроці ми узагальнили та систематизували знання з математики та географії про масштаб і переконались, що вони справді необхідні у повсякденному житті.
VІІІ. Оцінювання . Учні оцінюють себе та надають вчителю таблицю оцінювання.
Таблиця оцінювання учня(учениці) 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
ІX. Рефлексія
Інтерактивна вправа «Незакінчені речення » (слайд №33)
- Сьогодні на уроці я зрозумів /ла…
- На уроці я навчився/лась…
- Я переконався/лась…
X. Домашнє завдання (слайд №34)
1. Намалювати у робочому зошиті план власної квартири у масштабі 1 :100.
Відповідно до ст. 47 Житлового Кодексу України житлова площа має видаватися з розрахунку 13,56 квадратних метрів на одного члена сім'ї.
Додатки до уроку
Кропивницький.
В 1939 році місто стало центром Кіровоградскої області. Сьогодні промисловий комплекс 250-тисячного Кропивницького нараховує близько 70 підприємств, місто має розвинуту соціальну інфраструктуру, має багато закладів освіти і культури.
Гове́рла — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота якої складає 2061 м над рівнем моря. Розміщена в гірському масиві Чорногора, на межі Яремчанської міськради Івано–Франківської області та Рахівського району Закарпатської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією.
Розміри приміщень на плані |
Розв’язання (масштаб 1:200) |
Площа |
Вітальня |
||
а = 3 см b = 2,5 см |
|
|
Спальня та передпокій |
||
а = 2 см b = 1,5 см |
|
|
Кухня |
||
а = 2 см b = 2 см |
|
|
Ванна |
||
а = 1 см b = 1,5 см |
|
|
Комора |
||
а = 2 см b = 0,5 см |
|
|
Всього |
|
|
Розміри приміщень на плані |
Розв’язання (масштаб 1:200) |
Площа |
Вітальня |
||
а = 3 см b = 2,5 см |
|
|
Спальня та передпокій |
||
а = 2 см b = 1,5 см |
|
|
Кухня |
||
а = 2 см b = 2 см |
|
|
Ванна |
||
а = 1 см b = 1,5 см |
|
|
Комора |
||
а = 2 см b = 0,5 см |
|
|
Всього
|
|
|
Розміри приміщень на плані |
Розв’язання (масштаб 1:200) |
Площа |
Вітальня |
||
а = 3 см b = 2,5 см |
|
|
Спальня та передпокій |
||
а = 2 см b = 1,5 см |
|
|
Кухня |
||
а = 2 см b = 2 см |
|
|
Ванна |
||
а = 1 см b = 1,5 см |
|
|
Комора |
||
а = 2 см b = 0,5 см |
|
|
Всього |
- |
|
Розміри приміщень на плані |
Розв’язання (масштаб 1:200) |
Площа |
Вітальня |
||
а = 3 см b = 2,5 см |
|
|
Спальня та передпокій |
||
а = 2 см b = 1,5 см |
|
|
Кухня |
||
а = 2 см b = 2 см |
|
|
Ванна |
||
а = 1 см b = 1,5 см |
|
|
Комора |
||
а = 2 см b = 0,5 см |
|
|
Всього |
|
|
Розміри приміщень на плані |
Розв’язання (масштаб 1:200) |
Площа |
Вітальня |
||
а = 3 см b = 2,5 см |
|
|
Спальня та передпокій |
||
а = 2 см b = 1,5 см |
|
|
Кухня |
||
а = 2 см b = 2 см |
|
|
Ванна |
||
а = 1 см b = 1,5 см |
|
|
Комора |
||
а = 2 см b = 0,5 см |
|
|
Всього |
|
|
Маршрут № 1 |
Відстань на карті |
Розв’язання (масштаб карти 1:3 500 000) |
Відстань на місцевості |
1. Кропивницький – Вінниця |
|
|
|
2. Вінниця – Хмельницький |
|
|
|
3. Хмельницький – Тернопіль |
|
|
|
4. Тернопіль – Львів |
|
|
|
5. Львів – Говерла |
|
|
|
Всього |
|
|
|
Маршрут № 1 |
Відстань на карті |
Розв’язання (масштаб карти 1:3 500 000) |
Відстань на місцевості |
1. Кропивницький – Вінниця |
|
|
|
2. Вінниця – Хмельницький |
|
|
|
3. Хмельницький – Тернопіль |
|
|
|
4. Тернопіль – Львів |
|
|
|
5. Львів – Говерла |
|
|
|
Всього |
|
|
|
Маршрут № 1 |
Відстань на карті |
Розв’язання (масштаб карти 1:3 500 000) |
Відстань на місцевості |
||||
1. Кропивницький – Вінниця |
|
|
|
||||
2. Вінниця – Хмельницький |
|
|
|
||||
3. Хмельницький – Тернопіль |
|
|
|
||||
4. Тернопіль – Львів |
|
|
|
||||
5. Львів – Говерла |
|
|
|
||||
Всього |
|
|
|
||||
Маршрут № 2 |
Відстань на карті |
Розв’язання (масштаб карти 1:3 500 000) |
Відстань на місцевості |
||||
1. Кропивницький – Вінниця |
|
|
|
||||
2. Вінниця – Івано-Франківськ |
|
|
|
||||
3. Івано-Франківськ – Чернівці |
|
|
|
||||
4. Чернівці – Говерла |
|
|
|
||||
Всього |
|
|
|
||||
Маршрут № 2 |
Відстань на карті |
Розв’язання (масштаб карти 1:3 500 000) |
Відстань на місцевості |
1. Кропивницький – Вінниця |
|
|
|
2. Вінниця – Івано-Франківськ |
|
|
|
3. Івано-Франківськ – Чернівці |
|
|
|
4. Чернівці – Говерла |
|
|
|
Всього |
|
|
|
Маршрут № 2 |
Відстань на карті |
Розв’язання (масштаб карти 1:3 500 000) |
Відстань на місцевості |
1. Кропивницький – Вінниця |
|
|
|
2. Вінниця – Івано-Франківськ |
|
|
|
3. Івано-Франківськ – Чернівці |
|
|
|
4. Чернівці – Говерла |
|
|
|
Всього |
|
|
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Таблиця оцінювання уч 6 класу ______________________
Завдання
|
Вправа «Ти це знаєш» |
Географ. крос |
Математ. крос |
Робота в парах |
А чи знаєте ви? |
Математ. лаборато рія |
Робота в групах |
Задача |
Повідом лення |
Всього балів |
Кількість балів |
1 бал |
2 бали |
2 бали |
2 бали |
1 бал |
4 бали |
4 бали |
2 бали |
3 бали |
|
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
||
І варіант |
ІІ варіант |
||
Умова |
Відповідь |
Умова |
Відповідь |
1: 78 000 |
|
В 1 см – 52 м |
|
1: 3 300 000 |
|
В 1 см – 6,5 км |
|
1: 600 |
|
В 1 см – 360 м |
|
1: 150 000 |
|
В 1 см -42 км |
|
В 1 см - 40 м |
|
1: 3 900 |
|
В 1 см – 52 км |
|
1: 760 000 |
|
В 1 см – 840 м |
|
1: 5 700 000 |
|
В 1 см – 3,6 км |
|
1: 200 |
|
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
||
І варіант |
ІІ варіант |
||
Умова |
Відповідь |
Умова |
Відповідь |
1: 78 000 |
|
В 1 см – 52 м |
|
1: 3 300 000 |
|
В 1 см – 6,5 км |
|
1: 600 |
|
В 1 см – 360 м |
|
1: 150 000 |
|
В 1 см -42 км |
|
В 1 см - 40 м |
|
1: 3 900 |
|
В 1 см – 52 км |
|
1: 760 000 |
|
В 1 см – 840 м |
|
1: 5 700 000 |
|
В 1 см – 3,6 км |
|
1: 200 |
|
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
||
І варіант |
ІІ варіант |
||
Умова |
Відповідь |
Умова |
Відповідь |
1: 78 000 |
|
В 1 см – 52 м |
|
1: 3 300 000 |
|
В 1 см – 6,5 км |
|
1: 600 |
|
В 1 см – 360 м |
|
1: 150 000 |
|
В 1 см -42 км |
|
В 1 см - 40 м |
|
1: 3 900 |
|
В 1 см – 52 км |
|
1: 760 000 |
|
В 1 см – 840 м |
|
1: 5 700 000 |
|
В 1 см – 3,6 км |
|
1: 200 |
|
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
Перевести іменований масштаб у числовий та навпаки |
||
І варіант |
ІІ варіант |
||
Умова |
Відповідь |
Умова |
Відповідь |
1: 78 000 |
|
В 1 см – 52 м |
|
1: 3 300 000 |
|
В 1 см – 6,5 км |
|
1: 600 |
|
В 1 см – 360 м |
|
1: 150 000 |
|
В 1 см -42 км |
|
В 1 см - 40 м |
|
1: 3 900 |
|
В 1 см – 52 км |
|
1: 760 000 |
|
В 1 см – 840 м |
|
1: 5 700 000 |
|
В 1 см – 3,6 км |
|
1: 200 |
|