Конспект уроку "Музичні інструменти"

Про матеріал
Конспект з уроку з образотворчого мистецтва "Музичні інструменти" для учнів 4 класу (1 семестр)
Перегляд файлу

Конспект уроку образотворчого мистецтва

для учнів 4 класу

Тема: Музичні інструменти.

Гасло уроку: «Музика і мистецтво єднає світ»

Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, самостійно виконувати практичне завдання, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, здійснювати самоконтроль, робити висновки; загальнокультурної, інформаційної; міжпредметної естетичної компетентності: спроможність аналізувати й оцінювати досягнення національної та світової культури; здоров'язбережувальної: раціонально планувати час,  дотримуватися правил техніки безпеки під час користування цеглинками LEGO; предметної мистецької компетентності: ознайомити учнів із народними музичними інструментами та їх оформленням; формувати ключові компетентності учнів; розвивати в учнів любов до музичного мистецтва, емоційне ставлення до краси музичних інструментів. 

Завдання уроку: створення власного орнаменту для цимбалів – стрічковий, а для барабана - розетковий.

Обладнання: для вчителя: відео, підручник, електронний додаток, музичні інструменти, твори для слухання, дитячі музичні інструменти; для дітей: стрічки, фарби, пензлі, горнятка для води.

Література: Лобова О. В. Мистецтво [Текст]: підручник інтегрованого курсу для 4 класу закладів загальної середньої освіти / О. В. Лобова. – Київ: Школяр, 2021. – 176 с.

Інтернет ресурси: www.youtube.com/watch?v=WLIm96HXSW0 – фізкультхвилинка; https://youtu.be/WI9TYGoiEj4?si=MAoEku5JsJzyd-vf – малюємо рослинний орнамент; https://youtu.be/6DUjR5jefSA?si=ExhWnREKti8RKDfr – геометричний чи рослинний орнамент

Хід уроку

№ п/п

Орієнтовний час

Діяльність учителя

Діяльність учнів

Очікуваний результат

І.

Пояснення нового матеріалу

1.1

5хв

Привітання

Другу руку простягни

І міцніше обійми

З днем чудовим привітай

Добра й щастя побажай

І відчуй тепло долоньок

Українських синів, доньок

 

Налаштування учнів на урок

1.2

4 хв

Переглянути репродукцію картин з музичними інструментами

Перегляд картин

Налаштування на вивчення теми уроку

1.3

6 хв

Повідомлення теми та мети уроку

Тема: Музичні інструменти

Мета: Придумай власний орнамент: для цимбалів – стрічковий, а для барабана – розетковий

  1. Сприйняття мистецтва
  2. Перегляд відео
  3. Чи могли б ви відтворити це дійство?
  4. Що таке орнамент?

Орнамент – це візерунок.

Орнамент зображується на полотні за допомогою ниток, на папері за допомогою фарб, на дерев’яних виробах, мозаїка…

На орнаменті можуть бути присутні хвилясті лінії, ламані, також чотирикутники, трикутники, квіти, листочки, плоди.

Символ – умовне позначення будь-якого предмета, виражає ідею та почуття виробу.

Колір викликає почуття.

Білий – символ чистоти,

Червоний – любов, гармонія,

Зелений – природа,

Жовтий – сонце…

  1. Гра з цеглинками.

Пізнавальна діяльність

Поглиблення компетентніс-ного рівня учнів

2

15 хв.

Практична робота

Учні працюють над виконанням художньої роботи

Поглиблення компетентісно-го рівня учнів

2.1

 

Виконання роботи

  1. Придумай власний орнамент: для цимбалів – стрічковий, а для барабана – розетковий
  2. Визначитися з видом орнаменту (геометричний, рослинний чи зоомофорний, стрічковий, розетковий)
  3. Оберіть три притаманні виду орнаменту елементи, що чергуються у ньому
  4. Щоб орнамент був виразним і яскравим, використовуйте контрастні кольори та чіткий контур

Виконання поставленого завдання

Поглиблення компетентісно-го рівня учнів з даної теми

3

4 хв.

Фізкультхвилинка

Виконання вправ

Фізичне розвантаження

4.

6 хв.

Підсумок уроку

Аналіз творчих робіт однокласників під керівництвом учителя

На підставі аналізу відбувається систематизація та узагальнення поняттєвих компетенцій учнів

4.1

 

Учитель розміщує на дошці учнівські роботи в яких найбільш виразно виявляється вдале застосування понять, що засвоювалися на уроці та роботи з помилками.

Під керівництвом педагога учні аналізують роботи однокласників.

-         Що таке орнамент?

-         На що потрібно звернути увагу, зображуючи орнамент?

-         Чим відрізняється стрічковий орнамент від розеткового?

-         Які кольори ви використали (теплі чи холодні)? 

 

 

4.2

 

Учитель здійснює вербальне оцінювання навчальних досягнень учнів з даної теми.

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Зваричук Люба
Додано
8 березня
Переглядів
357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку