Lesson # 10 Date: ______ Form 8
Тема: „Meals and flavours”
Мета: практична: розвивати діалогічне та монологічне мовлення учнів, тренувати навички аудіювання, закріпити знання лексики з теми;
освітня: ознайомити учнів з принципами здорового харчування;
розвиваюча: розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію учнів, розвивати здатність порівнювати соціокультурні явища рідної країни та країни, мову якої учні вивчають;
виховна: вчити учнів шанувати звичаї та традиції інших народів, хорошим манерам, поваги один до одного.
Обладнання: картки, підручник, дошка.
Форма організації навчальної діяльності: робота в парах, в малих групах.
План – конспект уроку
I. Організаційний момент.
II. Мотивація
T: Answer to the teacher’s questions
T: Let’s make a list of healthy habits.
III. Оголошення теми та очікуваних результатів.
T: The theme of our lesson is „Meals and flavours”. After this lesson you will know the information, words, word – combinations on the topic, you will be able to tell some facts about healthy meals and food and acquire a command of the spoken language.
IV. Введення в іншомовну атмосферу.
Warm-up. Brainstorming. Work in small groups.
V. Основна частина уроку.
1. Presentation of new vocabulary.
а flavour |
[ˈfleɪvə(r)] |
смак |
to depend |
[dɪˈpend] |
залежати |
to overeat |
[dɪˈpend] |
переїдати |
fizzy |
[ˈfɪz.i] |
шипучий |
2. Read the definitions about DIET and find correct
Exercise 2, page 34
1. a drink with sugar
2. the food that you eat every day.
3. the food that you eat when you want to get thinner
DIET – the food that you eat when you want to get thinner
3. Make a quiz “How healthy is your diet?”
VII. Створення ситуації спілкування.
True/False sentences.
Exercise 4, page 35
VIII. Домашнє завдання.
Learn new lexical material on page 33
Exercise 6, page 36
IX. Evaluation. (Оцінювання).
X. Conclusion. (Підведення підсумків).
T: Did you enjoy your lesson?
Did you learn any new information at it/
What is it?
Did you change your mind concerning British food?