Конспект уроку на тему "Утворення й читання чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Види кутів"

Про матеріал

Тема : Утворення й читання чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Види кутів

Мета: розглянути запис чотирицифрових чисел в нумераційній таблиці; формувати вміння учнів читати чотирицифрові числа; розкладати їх на розрядні доданки; уточнити поняття периметр многокутника; ознайомити з видами кутів.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця «Види кутів», мультимедійне обладнання.

План уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Контроль, корекція та закріплення.

  • 1.Перевірка домашнього завдання.
  • 2.Картки для опитування.
  • 3.Усний рахунок.
  • 4. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу .

1.Повідомлення теми, мети і завдання.

2.Пояснення нового матеріалу .

3. Первинне закріплення.

4. Розв'язування вправ.

ІV. Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань.

VI. Підсумок уроку

VII. Домашнє завдання.

Зміст архіву
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Утворення й читання чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Види кутів 

Номер слайду 2

(30 + 22) : 4 = 13 (км) – пройшли пішки;2) 30 + 22 + 13 = 65 (км) – пройшли всього Відповідь: 65 км всього подолали туристи Перевірка домашнього завдання № 125

Номер слайду 3

№ 12663 : 3 = 2178 : 2 =396 · 13 =7821 : 7 =367 · 8 = 536109 · 7 =763732 : 4 =183432 : 8 = 54

Номер слайду 4

Гра "Сходинки"

Номер слайду 5

Записати число, яке містить:5 тис, 9 дес = 3 тис, 6 сот, 5 дес. 4 од = 3654 6 тис, 8 од = 60085090

Номер слайду 6

Записати суму розрядних доданків одним числом:600 + 40 + 4 = 644900 + 90 + 9 =999

Номер слайду 7

Пояснення. Якщо в чотирицифровому числі є одиниці кожного з розрядів, то підчас розкладання на доданки будемо мати 4 доданки. Якщо в числі відсутні одиниці якогось розряду чи розрядів, то доданків буде менше, ніж 4.

Номер слайду 8

Розкладіть на розрядні доданки числа: 2788 = 2000 + 700 +80 + 83400 = 400 3000 + 3040 =3000 +40

Номер слайду 9

Якщо у сумі є різні розрядні числа, то таку суму легко записати у вигляді одного числа. 5000 + 5 = 50056000 + 700 + 70 = 6770

Номер слайду 10

Запишіть кожну суму як одне число :9000 + 600 + 30 + 8 = 96387000 + 7 = 70079000 + 900 + 9 = 99098000 + 8 = 8008

Номер слайду 11

№ 1291587 = 1000 +500 + 80 +72579 =2000 +500 +70 +93650 =3000 +600 +50 5005 =5000 + 56800 = 6000 +800

Номер слайду 12

№ 1306000 + 500 + 40 + 1 =65414000 + 600 + 20 =46208000 + 1 =8001

Номер слайду 13

Фізкультхвилинка

Номер слайду 14

Задача № 131. Корів - 57 Телят - у 3 рази менше?57 : 3 = 19 (тел.) - телят у череді; 57 : 3 + 57 = 76 (тв.) – телят і корів у череді; 57 – 57 : 3 = 38 ( тв.) – на 38 корів більше, ніж телят.

Номер слайду 15

№ 132

Номер слайду 16

Підсумок уроку№ 134 №135 Домашнє завдання Запишіть суму доданків як одне число: 90833000 + 500 = 35009000 + 80 + 3 =

Номер слайду 17

Молодці!

Перегляд файлу

Тема : Утворення  й  читання  чотирицифрових  чисел. Розкладання  чисел  на  розрядні  доданки.  Види  кутів 

Мета: розглянути запис чотирицифрових чисел в нумераційній таблиці; формувати вміння учнів читати чотирицифрові числа; розкладати їх на розрядні доданки; уточнити поняття периметр многокутника; ознайомити з видами кутів.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця «Види кутів», мультимедійне обладнання.

 

План уроку

І. Організаційний момент

 

ІІ. Контроль, корекція  та  закріплення.

  1. Перевірка  домашнього завдання.
  2. Картки для опитування.
  3. Усний рахунок.
  4.  Актуалізація опорних знань.

 

ІІІ.  Вивчення нового матеріалу .

       1.Повідомлення  теми, мети  і завдання.

       2.Пояснення  нового матеріалу .

       3. Первинне закріплення.

       4. Розв’язування вправ.

 

ІV. Фізкультхвилинка

V. Розвиток  математичних знань.

VI. Підсумок уроку

VII. Домашнє   завдання.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

   Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок!

Подивіться всі на мене,

Усміхнулися усі:

Всі готові до роботи?

Всі бадьорі? Молодці!

  - Сподіваюсь, що ви будете активними, слухняними і дуже уважними на сьогоднішньому уроці.

     - Подивіться, чи у всіх є на партах  все необхідне для нашого уроку (підручник, ручка, зошит).

 

ІІ. Контроль, корекція  та  закріплення.

  1. Перевірка  домашнього завдання.

-  Діти, розпочнемо наш урок з перевірки домашнього завдання. Перевіримо як ви  впоралися  із  завданням. 

№ 125

  1. (30 + 22) : 4 = 13 (км) – пройшли  пішки;
  2. 30 + 22 + 13 = 65 (км) – пройшли  всього

Відповідь: 65 км  всього  подолали  туристи

 

№126

63 : 3 = (21)

78 : 2 =(39)

6 · 13=(78)

21 : 7 = (3)

67 · 8 = (536)

109 · 7 =(763)

732 : 4 =(183)

432 : 8 =  (54)

 

  1. Картки для опитування.
  • Діти, зараз я вам роздам вибірково  завдання  на  картках і ви повинні їх виконати. Хто виконає той піднімає  руку.

 

№1

  1. Обчислити:  62 : 2 = 31; 81: 9 = 9; 21 · 3 = 63; 22 · 4 =88
  2.  У   їдальні було  81 л молока. Третину молока витратили  на  сніданок, а решту розлили в бідони, по 18 л в кожний. Скільки потрібно було бідонів?

Розвязання:

( 81- 81 : 3 ) : 18 = 3 (б.)

Відповідь: Потрібно 3 бідонів.

 

№2

     1)Обчислити:  93 : 3 = 31; 81 : 3=27;  18 · 2 = 36; 36 · 2 = 72

    2)  У  батальйоні було 800 чоловік. Офіцери складали четверту частину батальйону, а решту  - солдати. Скільки  солдатів  було в  батальйоні.

Розв’язання:

800- 800 : 4 = 600 (чол.)

Відповідь: 600 солдатів було в батальйоні.

  1. Усні вправи.

 

а) Гра "Сходинки".          

                                                                                                                              

 

 

 

 

 81 + 9

 

 

72 : 8 

 

 

 54 : 6

 

 

 

 15 ∙ 6

 

 

 48 : 3

 

 

57 : 3 

 

 

 

 51 : 3

 

 

60 : 5 

 

 

100 – 1 

 

 

 

 63 + 7

 

 

 53 + 7

 

 

80 : 5 

 

 

 

70 : 5 

 

 

 13 ∙ 5

 

 

12 ∙ 4 

 

 

 

 

 

IІI. Вивчення нового матеріалу.

1.  Підготовчі вправи.

а) Записати число, яке містить:

3 тис, 6 сот, 5 дес. 4 од.;

6 тис, 8 од.;

5 тис, 9 дес.

 

б) Записати суму розрядних доданків одним числом:

                        600 + 40 + 4; 900 + 90 + 9.

2.  Пояснення.

 Якщо в чотирицифровому числі є одиниці кожного з розрядів, то під
час розкладання на доданки будемо мати 4 доданки. Якщо в числі відсутні
одиниці якогось розряду чи розрядів, то доданків буде менше, ніж 4.

Зразок.

  1.                  = 3000 +  700  +  40  +  5;

6808 = 6000  +  800  +  8.

  •  Розкладіть на розрядні доданки числа: 2788; 3400; 3040.
  •  Якщо у сумі є різні розрядні числа, то таку суму легко записати у вигляді одного числа. Наприклад,

5000 + 5 = 5005; 6000 + 700 + 70 = 6770.

  •  Запишіть кожну суму як одне число.
  1. 00 + 30 + 8 = □            9000 + 900 + 9 = □

7000 + 7 = □            8000 + 8 = □

  1. Первинне закріплення.

                № 129

Розкласти числа на розрядні доданки:

1587 ; 2579; 3650; 5005; 6800

№ 130

 Запиши кожну суму як одне число

6000 + 500 + 40 + 1

4000 + 600 + 20

8000 + 1

 ІV. Фізкультхвилинка

V. Розвиток  математичних знань.

Задача № 131.

Дати відповідь на запитання.

  • Скільки було телят у череді?
  • Скільки було корів і телят разом?

Корів -  57  

Телят -  у 3 рази менше 

 Розвязання:

 57 : 3 = 19 (тел.) -  телят у череді;

 57 : 3 + 57 (тв.) – телят і корів у череді;

 57 – 57 : 3 = 38 ( тв.) – на 38 корів більше, ніж  телят.

 

  1. Знаходження периметра многокутника. Виконання завдання № 132 (робота ведеться у парах).

Файл:Вправа 132.jpeg

  1. Робота з геометричним матеріалом.

 Ви уже знаєте, що таке кут. Сьогодні ми повторимо вивчений
матеріал і дещо розширимо свої знання про кути. Кути поділяються на
прямі і не прямі. Кут, менший від прямого кута, називається гострим
кутом, а кут, більший від прямого, називається тупим кутом (учитель
показує, як позначаються кути "<").

На малюнку кути позначено трьома буквами або однією буквою.

Кут — це фігура, утворена двома променями, що виходять з однієї точки. Спільний початок променів називається вершиною кута, а самі промені — сторонами кута.

№ 133.

Учні розглядають кути, подані на с 20. За допомогою лінійки будують у зошиті гострий і тупий кути.

Файл:Вправа 133(1).jpeg

 

VІ. Підсумок уроку.

  •   Запишіть суму доданків як одне число: 9000 + 80 + 3; 3000 + 500.

 

VII. Домашнє   завдання.

  • № 134, 135

 

 

 

1

 

zip
Додано
7 березня 2018
Переглядів
4466
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку