Конспект уроку
2- клас
Тема: Відмінювання іменників. Правопис знака м’якшення.
Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині;
-
формувати вміння і навички правильного вживання іменників у множині;
-
вчити правильно позначати м’якість приголосних на письмі;
-
виробляти навички правильного вживання знака м’якшення;
-
розвивати фонетичний слух;
-
вдосконалювати вміння знаходити вивчені орфограми, правильно писати з ними слова, виправляти помилки;
-
виховувати уважність, правописну пильність.
Тип уроку: повторення та узагальнення вивченого матеріалу.
Обладнання: відео, плакати, зошит з друкованою основою, робочий зошит.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Налаштуємося на урок за допомогою відео.(Перегляд відео).
(Завдання 1)
- Розкажіть, у чому краса лісу.
- Продовжіть усно речення: «Мені подобається ліс, тому що…»
- Розгляньте світлину. Поставте за нею одне запитання товаришу. Послухайте на нього відповідь.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку.
-
Прочитайте тему уроку. Визначте завдання уроку. (Завдання 2)
-
Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати тему «Іменник», повторимо відмінювання іменників, дізнаємося, як визначати відмінок іменників у реченні. Пригадаємо, що ми вже знаємо про знак м’якшення .
-
Вдивляючись у ваші допитливі очі, я впевнена, що на уроці ми встигнемо зробити багато!
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення і узагальнення вивченого матеріалу.
1. Вправа «Фотоапарат»
- Пригадайте головне правило Орфографа.
- Приготуйтеся до виконання вправи «Фотоапарат».
- Уважно подивіться і прочитайте інформацію подану на екрані.
- Повторіть про себе;
- Відтворіть інформацію, яку отримали.
- Запишіть.
- Прочитайте, що ви записали.
2. Редагування тесту.
- Прочитайте уривок вірша надрукований Незнайком. Виправте помилки. (Завдання 4)
- Спробуйте змінити виділені іменники за відмінками.
- Відшукайте серед поданих іменників ті, що не змінюються, підкресліть їх.
Таксі, карасі, небо, метро, поні, коні.
3. Рухова хвилинка
4. Хвилинка каліграфії
- Попрацюйте на хвилинці каліграфії. Пригадайте алгоритм написання літер І, Ф, Л переглянувши презентацію. Пошепки проговорюйте і «пишіть» в повітрі відповідні елементи. (Завдання 6)
- Що зображено на малюнку?
- Напишіть назву міст поряд з малюнками гербів, дотримуючись правил каліграфічного письма.
5. Вправа «Рамочка».
-
Прочитайте, пригадавши пропущене. Впишіть пропущені слова.
-
Пошепки прочитайте разом з диктором інформацію в рамочці.
-
Пошепки прочитайте інформацію тричі, поступово прискорюючи темп. Останній раз читайте щонайшвидше.
-
Визначте навчальні одиниці (інформацію, яку обов’язково потрібно запам’ятати).
-
Пошепки перекажіть з пам’яті самі собі навчальні одиниці стільки разів, скільки потрібно, щоб міцно запам’ятати.
-
Попрацюйте у парі. Розкажіть одне одному назви відмінків з питаннями. (Завдання 7)
-
Робота з іменниками у тексті.
-
Прочитайте текст, підкреслюючи іменники. (Завдання 7)
-
Визначте, чого навчає оповідання.
-
Усно поставте питання до іменників та визначте їх відмінки.
-
Поставте іменники в початковій формі й запишіть.
-
До землі – ____________.
-
Півневі – _____________.
-
Вправа «Влучність»
-
Виконайте вправу влучність. Запишіть букви, допишіть слово. Зафіксуйте час. (Завдання 8)
-
Танцювальна хвилинка з пісенькою про відмінки.
-
Відеогра «Спіймай букву» (Завдання 10)
-
Візьміть участь у відеогрі «Спіймай букву». Позначте номера слів, у яких є знак м’якшення.
-
Робота над помилками у вірші.
-
Прочитайте уривок вірша Віри Браславець «Як звучать букви», виправляючи помилки Поспішайка.
-
Відтворіть з пам’яті. (Завдання 11)
-
Вправа «Рамочка»
-
Пошепки прочитайте разом з диктором інформацію в рамочці.
-
Пошепки прочитайте інформацію тричі, поступово прискорюючи темп. Останній раз читайте щонайшвидше.
-
Пошепки перекажіть з пам’яті самі собі.
-
Попрацюйте у парі. Розкажіть правило одне одному. (Завдання 12)
-
Робота із словниковими словами (завдання 13)
-
Перегляньте слова з презентації.
-
Назвіть перше слово, останнє, третє, друге, п’яте.
-
Відтворіть з пам’яті слова.
-
Запишіть в робочий зошит.
-
Перевірте себе за презентацією.
-
Робота із звуковими моделями. (Завдання 13)
- Заповніть пропуски у звукових моделях слів.
-
Рухова хвилинка з уривком вірша «Як звучать букви»
V. Підсумок уроку
-
Назвіть вивчені навчальні одиниці.
-
Чи справилися ми з усіма завданнями?
-
Я пишаюся вами.
-
Дякую за урок!