Конспект уроку з математики у 3 класі
вчитель Проскурока Інна Михайлівна
Охтирська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 11
Тема. Закріплення множення і ділення круглого числа на одноцифрове число. Складені задачі на 2-3 дії.
Мета: закріпити знання учнів про множення і ділення круглого числа на одноцифрове, вдосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на 2-3 дії, складати задачі за коротким записом умови задачі, за малюнком, за даним виразом, розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати дружні стосунки, взаємодопомогу, інтерес до уроків математики, любов і повагу до артистів циркового мистецтва
Обладнання: мультимедійна презентація, набір геометричних фігур, картки для гри « Шифрувальники», картки для індивідуальної роботи
Тип уроку: закріплення знань, умінь
Хід уроку
І. Організаційна частина
Привітання до гостей
-До нас завітали гості. Поверніться до них і привітайтеся.
Рефлексія настрою
-Діти, погляньте мені в очі, подивіться один до одного, усміхніться. Із цих промінчиків добра , що заіскрилися на ваших обличчях ми розпочнемо урок.
- Щоб урок був цікавим , змістовним, якими ви повинні бути :
Девіз уроку
Міркуй-точно,
Думай-швидко,
Відповідай-правильно
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
–Послухайте пісню і скажіть, про кого розповідається в ній?( Про артистів цирку)
-Діти, наше місто Охтирка зовсім невелике. Рідко до нас приїжджають артисти театру, цирку, ми не часто буваємо на атракціонах. Тому я вирішила зробити вам свято і запросила артистів цирку до нас на урок. Давайте покажемо їм свою майстерність з математики.
Ви сьогодні в цирку побуваєте
І багато чого корисного дізнаєтесь
Цирк сьогодні, цирк незвичний
Цирк у нас - математичний!
-Діти, ви любите цирк?
- Хто з вас бував у цирку?
- Чи знаєте ви, де вперше з’явилося це слово?( У Римі)
- Що означає слово цирк? ( Слово цирк означає « круглий»).Чому?
-Щоб зайти до до цирку потрібно перевірити домашнє завдання.
ІІІ Перевірка домашнього завдання
За правильне виконане домашнє завдання ви отримаєте квитки на математичний цирк. Бажаю вам успіхів, працюйте так, щоб всі одержали квитки.
Рівняння № 639
Діти працюють із сигнальними картками
-Вибери ланцюжок відповідей правильно виконаних рівнянь
А ) 20, 30, 400. Б) 20, 3, 40. В) 200, 30, 400.
Задача № 640
-Який варіант відповідей є розв’язанням до задачі?
А) 20 : 4 = 5 Б) 20 • 4 = 80 В) 20 + 5 = 25
-Ви добре справилися із завданням, тому отримали квитки до цирку, де вказано ряд і місце кожного учня.
ІV Повідомлення теми і мети уроку
Очікувані результати:
-закріпити знання про множення і ділення круглого числа на одноцифрове;
-вдосконалити вміння розв’язувати складені завдачі на 2-3 дії;
- складати задачі за коротким записом умови задачі, за даним виразом, малюнком.
V Актуалізація опорних знань учнів
-Цього артиста з нетерпінням чекають діти. Здогадались, про кого іде мова? Звичайно, це клоун. Це англійське слово, що означає артист, який усіх втішає, веселить.
Для усного рахунку
Клоун вибігає
І гру він для вас вже має
1.Гра «Чарівні кульки »
-Клоун Боба перевірить вас, як ви умієте множити і ділити кругле число на одноцифрове
2.Відгадайте загадку
Хоч і дві руки він має,
Шість м 'ячів разом спіймає.( Жонглер)
Жонглер-французьке слово, що означає « жартун». Але він не створює жарти на ареці цирку, а спритно підкидає і ловить різні предмети.
Жонглер пропонує нам пограти з м’ячиками.
2.Гра « Математичний ланцюжок»
∙ : • +
-
70
_
• : •
Увага! До нас поспішає дресирувальник
Дресирувальник – той, хто керує діями тварин
Дресирувальник - хоробра людина,
Вправно виконує дії тварина,
Мавпи всі стрибають.
Собаки у футбола грають.
Веселі ведмеді їздять на велосипеді.
3.Робота з картками
Гра « Хто кмітливий»
Віднови приклади. Постав знаки •, : .
Картка № 1 Картка № 2
50 □ 5 □ 3 = 30 200 □ 3 = 600
100 □ 6 □ 2 = 300 40 □ 2 = 20
90 □ 3 □10 =3 10 □ 7 = 70
Самоперевірка
4.Індивідуальна робота
Картка № 1
Склади вираз до задачі за поданою умовою
Овочів - 80 кг у 10 ящ.
у ? р.>
Фруктів -20 кг у 5 ящ.
5.Колективна робота
Складіть задачу за виразом:
6.Каліграфічна хвилинка
На арені цирку фокусник. Фокусник – той, хто показує фокуси.
Фокус – покус починай, цифру швидко відгадай.
Фокусник задумав число помножив його на 10 і одержав 80. Яке число задумав
фокусник? ( х•10=80) 8
Це число збільшимо у 10, 100 разів ( 8, 80, 800).
VІ. Розвиток математичних знань
Розв'язати приклади
Гра «Шифрувальники»
к |
у |
л |
н |
о |
900 |
550 |
840 |
30 |
90 |
900 |
к |
840 |
л |
90 |
о |
550 |
у |
30 |
н |
30 • 3 • 10 = 900
40 + 4 • 200 = 840
70 : 7 • 9 = 90
300 • 2 – 50 = 550
10 • 6 : 2 = 30
На арені цирку - акробати.Слово акробат запозичене з французської мови. Це виконавці складних гімнастичних трюків.
Склади задачу про м’ ячі, які необхідні артистам цирку.
Запис задачі у зошит
5 м’ячів - 40 грн.
? м’ячів - 80 грн.
1) 40 : 5= 8 ( грн.) – коштує 1 м'яч;
2) 80 : 8= 10 ( м.)
Відповідь: 10 м'ячів можна купили на 80 гривень.
-Складіть обернену задачу.
Фізкультхвилинка
VІІ Узагальнення і систематизація вивченого
Акробатами ще називали «канатохідцями», тобто такими, що ходять по канату. Основне їх завдання зберегти рівновагу.
4. Робота в парах ( геометричний матеріал)
Склади з геометричних фігур клоуна
-З яких геометричних фігур складено клоуна?
-Яких фігур найбільше? найменше? На скільки більше…
- найменшого? Виміряйте його довжину, ширину?( 3 см і 2 см).Як обчислити периметр прямокутника. (Запис у зошит)
І X Підсумок уроку
-Чи справдилися вами очікувані результати?
-Де ви можете ці знання використати ?
-Чи було вам цікаво на уроці?
-Що сподобалося вам?
У нашому цирку погасли вогні,
Та кожен із нас сподівається, діти.
Що в дні невеселі, і в радісні дні
Цей вогник цікавості буде горіти.