Українська мова (2 клас)
Тема Написання з великої букви кличок тварин.
Доповнення речень за його початком.
Мета - учити розрізняти назву тварини та кличку, писати клички тварин з великої букви;
- удосконалювати вміння поширювати та складати речення;
- розвивати зв'язне мовлення, увагу, спостережливість;
- формувати компетентність спілкування українською мовою;
- виховувати бажання до читання книжок.
Обладнання
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організація класу. Емоційне налаштування на урок.
Вправа «Суперучень/иця уроку».
(Утворюємо коло).
- У мне в руках є чарівна шкатулка. Подивись і побачиш суперучня/ицю нашого класу.
Кожен може зазирнути, але поки що не розповідайте, хто це буде, кого ви там побачили.
(Діти по черзі зазирають у шкатулку).
- Кого ви побачили? Себе, бо на дні шкатулки лежить дзеркальце. А у нашому класі кожна дитина творча та розумна, а як так, то вона – супер!
2. Перевірка домашнього завдання.
- Чи зможете ви написати своє ім'я, по батькові та прізвище? Як напишете?
3. Вправа «Вилучи зайве»
- З цих записів треба вилучити імена та прочитати словосполучення.
СВІОЛЕГЙСЬКІ ДИГЛЕБКІ ТВАІРАРИНИ
4.Каліграфічна хвилинка
С с Т т дикі свійські тварини
- Яких тварин називають свійськими? Як їх ще можна назвати? (Наведіть приклади).
- Яких тварин називають дикими? (Наведіть приклади).
4. Словникова робота. «Впізнай тваринку»
Зимою в білому, як сніг.
А літом в сірому гуляє.
Вловить його ніхто не міг,
Тому, що ноги довгі має.
Великі вуха, косий зір.
Як називається цей звір?
за́єць
−•=•=
Невеликий полохливий звірок родини гризунів, з куцим хвостом, з довгими задніми ногами і довгими вухами.
- Записати слово заєць, поставити наголос, скласти звукову схему, добрати слова близькі за значенням (зайчиха, зайченя).
ІІ. Основна частина
1. Робота за підручником (с.64 – 65).
Вправа 1. Гра «Прочитай та пригадай».
- Прочитай уривок з улюбленої казки Читалочки.
- Як називається ця казка? Хто автор?
- Назвіть героїв казки. Як звали діда? Як звали бабу? Як звали донечку?
З якої літери написані імена?
2. Гра «Займи своє місце».
6 учнів отримують картки зі словами: собачка, киця, мишка, Хвінка, Варварка, Сіроманка. (За сигналом учителя діти мають обрати та зайняти місце біля записів: «Назви тварин», «Клички тварин»).
3. Продовження роботи за підручником
Вправа 2. Розподільне списування.
- Перевірили, прикріпили, провели дослідження (с.64) та записали.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Вправа 3.Читання тексту «ланцюжком».
Виконати завдання до вправи.
- Якими були їжачок та зайчик?
- Книжки Всеволода Нестайка дуже цікаві. Ви можете взяти їх у бібліотеці та прочитати. Я дуже люблю твори Всеволода Нестайки.
Вправа 4. Доповни речення.
(Доповнили, записали).
ІІІ. Заключна частина
1. Гра «Впіймай велику букву»
- Я називатиму слова, ви уважно слухайте та плескайте в долоні, якщо почуєте слово, що потрібно писати з великої літери.
(Корова, кіт, собака, Гавчик, Рекс, вівця, Мурчик, заєць, їжак, Вуханчик, Пухнастик).
2. Підсумок уроку
- Про що дізналися сьогодні на уроці?
- Як пишуться назви тварин? А клички?
3. Рефлексія
Помітити свої досягнення на колі успіху:
- Супер!
- Я добре працював/ла.
- Я можу працювати краще.
- Мені потрібна дпомога.