Мета даного уроку: закріпити набуті знання, вчити читати склади, слова з буквою р; розвивати мовлення, мислення, увагу, пам'ять, уміння правильно і швидко промовляти скоромовки; виховувати почуття любові до тварин.
Конспект уроку на тему:
«Закріплення вивчення
букви Р»
(1 клас)
Підготувала
учитель початкових класів
Шиян І.Л.
Тема: Закріплення вивчення букви Р. Розвиток мовлення за текстом П.Костюченка « Лісова скринька». Звуко – буквений аналіз слів. Мовні ігри, анаграми.
Мета: закріпити набуті знання, вчити читати склади, слова з буквою р; розвивати мовлення, мислення, увагу, пам’ять, уміння правильно і швидко промовляти скоромовки; виховувати почуття любові до тварин.
Обладнання: фішки для звукового аналізу, інформація на маячках та сенсорних хрестах, картки з буквами.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
Організаційний момент.
Зараз всі сідайте, діти,
Домовляймось – не шуміти.
Руку гарно піднімати,
Чітко в лад відповідати.
На уроці не дрімати,
Добре всі слова читати.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Сіли рівно всі за парти,
Це, звичайно, вам не жарти.
Ручки, ніжки порівняли .
Щоб всі гарно працювали.
Тож, гаразд, часу не гаймо
Наш урок розпочинаймо.
Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми повторимо вивчені звуки та букви,закріпимо вимову звука [р], будемо вправлятися в читанні слів і речень. Допомагатимуть нам найкращі учениці тітоньки Сови – бджілки, які приготували для вас цікаві завдання.
Звучить пісня Аліни Гроссу «Бджілка». Стукіт у двері.
Діти, нам принесли лист від Бджілок. Послухайте: «Дорогі друзі, вибачте, що ми не можемо прийти до вас. Винна у цьому лисиця. Вона викрала наш вулик і заховала його у високому дубі. Визволити нас зможуть лісові звірята, але тільки тоді коли ви виконаєте їхні завдання. Допоможіть . Нам тут дуже холодно.»
Тож до справи беремось –
І з усіма завданнями
Швидко впораємось.
Актуалізація опорних знань
Завдання від Соловейка:
Уважно за тваринками спостерігайте
Голосно літери з абетки заспівайте
Учні співають пісеньку з «Музичної абетки»
Завдання від Сороки:
Швидко ви слова згадайте,
Скоромовки вимовляйте
На узліссі довелося
наполохать Лесі лося.
Лось – у ліс, а з Лісу – лис.
Марина варила
А Лариса солила.
Завдання від Білочки:
Букви з торбинки виймайте
На голосні та приголосні розподіляйте.
Діти виймають з торбинки букви і розподіляють їх у два стовпчики: у перший – букви, що позначають голосні, у другий - букви, що позначають приголосні звуки,
Знаходять до цих літер відповідні малюнки – пазли.
Завдання від Ведмедика:
Швидко думайте, часу не гайте
З букв нові слова складайте.
Гра «Живі букви»
Діти працюють у групах і складають з даних букв слова , потім знаходять їх на маячках
(Сум, нова, ніс, сон, кора, ріка)
Закріплення вивченого матеріалу
Порівняння звуків р , р за вимовою і звучанням.
( Приголосні.)
( кора)
- А в якому чути пом’якшена вимова р ?
( Ріка.)
Отже, приголосний р може бути твердим і м'яким.
Робота у парах
Завдання від Рибки:
В парах дружно попрацюйте
Звуковий аналіз слів намалюйте
Учні виконують звуковий аналіз слів на картках, звіряють його з відповідями, розташованими на екологічному панно
Завдання від Їжачка:
На малюнки , дітки, уважно дивіться
У словах склади порахувати не лініться
За малюнками учні визначають кількість складів у словах, називають слова з буквою р.
Фізкультхвилинка з допомогою офтальмологічного тренажера
Хто вже так рано стомився і наліво нахилився?
Діти, треба дружно встати,
Фізкультхвилинку розпочати
Завдання від Сови:
Пам'ять свою потренуйте,
вивчити вірш не забудьте
Учні вчать вірш з допомогою підказок , зображених на малюнку.
З неба дощ осінній ллється
Від зорі і до зорі
А струмок біжить, сміється
І пускає пузирі
Завдання від Бджілок:
Букварик відкривайте
Склади та слова прочитайте
Вправи з читання
Слова в мікрофон прочитаєм.
Читання слів у стовпчиках(с.88)
Одні учні читають текст , а інші , у масках казкових героїв, його показують .
Обговорення прочитаного тексту
Бесіда:
1.Хто заховав скриньку в дупло?
2.Хто витягнув її з дупла?
3.Хто випустив бджіл?
Хвилинка-цікавинка
Мед – густа солодка маса,яку бджоли виробляють із нектару квітів.
В Україні поширені сорти меду з гречки, липи, соняшника, конюшини.
Кожен має своєрідний смак та колір.
Бджоли виготовляють багато продуктів:мед,прополіс,віск,пилок
Існує близько 20000 видів бджіл.
Для отримання 1 кг меду бджілкам потрібно відвідати близько 10 млн. квітів.
Підсумок уроку.
Гра «Додай літеру»
«..ибка», «..ак», «ко..ова», «со..ока», «..ись», «ку..ка»,«..ічка», «бо..ода»,«ма..ка».
Молодці, мої малята,
Любі хлопчики й дівчата.
Усі завдання розв’язали,
Багато перешкод ви подолали.
Бджілки дуже вдячні вам,
Добрим, дружним школярам.
Та, друзі, пам'ятайте!
Що з бджолами дружити
Можна лише в казці,
А в реальному житті
Ти їх краще не дражни.
Перегляд уривку з мультфільму « Бджілка – трудівниця»