Звук [к], позначення його буквами К,к. Словниково - логічні вправи. 1 клас

Про матеріал

Мета цього уроку - ознайомити учнів з новою літерою, її звуковим значенням; учити читати слова різної звуко-складової структури; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної мови, до тварин; розвивати мовлення, пам'ять, фонематичний слух учнів,вміння прогнозувати розвиток подій за малюнком.

Перегляд файлу

УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ. ЧИТАННЯ. 1 КЛАС. ЗВУК [К], ПОЗНАЧЕННЯ ЙОГО БУКВАМИ К к. СЛОВНИКОВО-ЛОГІЧНІ ВПРАВИ.

Урок навчання грамоти. Читання. 1 клас

Тема уроку:   Звук [к], позначення його буквами Кк. Словниково-логічні вправи.

Мета уроку:  ознайомити учнів з новою літерою, її звуковим значенням;  учити читати слова різної звуко-складової структури; збагачувати словниковий запас учнів;  виховувати любов до рідної мови, до тварин; розвивати мовлення, пам'ять, фонематичний слух учнів,вміння прогнозувати розвиток подій за малюнком.

Обладнання. Буквар М.Д. Захарійчук, розрізна азбука, матеріали для гри «Конструктор», мультимедійна презентація, «світлофори», комплекти для звукового аналізу слів, гніздо, кокос, калина,картинки: квочка, курча, слон,сосна,капуста, буряк, кінь,

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Добрий день, діти. Чи приготували ви все необхідне до уроку? Молодці
Девіз нашого сьогоднішнього уроку:
                        Будем добре працювати,
                        Щоб знання міцніші мати.

Вправа «Криголам»

Для того щоб наш уроку пройшов під девізом не марно пропоную вам взяти з собою на урок:

     У

Увагу

      Р

Розум

     О

Охайність

       К

Кмітливість

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повторення вивченого матеріалу.

1.Повторення вивчених букв та їх звукових значень.

Гра «Знайди вивчені букви» (на дошці розташовані букви, учні мають знайти ті. Які вже вивчені та назвати їх звукове значення).

2. «Гра «Конструктор» (в учнів на партах конверти з буквами з яких вони складають слова)

На дошці – малюнки:  сосна, слон. Під малюнком на набірному полотні виставлені в довільному порядку букви:  а,с,н,с,о; н,о,с,л.

  • У кого вийшло «солодке» слово, «кисле», «ласкаве», «мудре»?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (музична)

ІІІ.  Передбачення теми та завдань уроку.

  • Ой, хто це?(вчитель включає звук як квокче курка з курчатами).(Діти висловлюють припущення)
  • Який звук ви почули?
  • Так ви зрозуміли що ми будемо сьогодні вивчати?

ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Гра «Зловіть слова» (плескають в долоні коли чують слово зі звуком [к])
  • Читання вчителем тексту (с.78)
  1. Риторичний аналіз тексту.

- Скільки курчат було у квочки?

- А як ви гадаєте, як було курчатку?( сумно, самотньо)Чому?( бо в нього не було сестричок та братиків)

- Тож давайте йому допоможемо. Хто знає, що потрібно для того, щоб з’явилися курчата?(Діти відповідають)

(Вчитель вивішує муляж гнізда, а поряд картинку квочки)

  • Тож давайте добре попрацюємо щоб у нашого курча зявилося багато друзів. За кожне виконане завдання я буду підкладати яйце.
  1. Гра «Відгадай  загадку».(Учні відгадують загадки, вчитель вивішує картинки)

Сидить баба на грядках,

Вся закутана в хустках. (капуста)

 

У вінку зеленолистім

У червоному намисті

Видивляється  у воду

На свою хорошу вроду.(Калина)

 

Ріс на грядці молодець.

Хап за чуба, — та й кінець,

бо без нього, кажуть люди,

борщику у нас не буде. (Буряк)

 

Здавна людям помагає,

 Довгий хвіст і гриву має,

Любить сіно пожувати,

«І-го-го!» — ірже завзято,

Бо не відає про лінь,

Як працює в полі… (кінь)

  • Подумайте, яке слово зайве? чому?
  • Подумайте, а чи є слова в яких звук  к в середині? (учні підбирають слова)
  1. Гра «Знайди схему»

 

  • Яке слово залишилося без схеми?(буряк)Робота в парах,(одна пара біля дошки складають  звукову схему) .
  1. Позначення звука [к] буквою к.(слайд 1  )
  2. Характеристика структури букви к.
  3. Знаходження місця букви в азбуці.
  • На якому поверсі живе буква «ка»? які букви є сусідами нашої букви?
  1. Утворення та читання складів: всі разом, окремо дівчатка, хлопчики ,індивідуальне читання.
  2. Гра «Хто придумає кінець, той і буде молодець!»

Ка…(калина, каша, кавун….)

Ко…(корова, колиска, коло, колосок…)

Ку…(курка, кукурудза, кусок…)

 

  1. Утворення та читання слів.(с.78)(з опорою на наочність)

А) Робота над словами першого стовпчика.

  • Прочитайте очима, «дощиком».
  • Прочитайте слово яке вказує на один предмет, багато предметів.

Б) робота над словами другого стовпчика.

    11. Гра «Анаграми»

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Щось втомились ми сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки,

І зроби чотири скоки.

Ось так,ось так,ось так!

Плесніть у долоньки раз.

За роботу! Все гаразд!

V.  Читання.  Слухання – розуміння. Говоріння.

  1. Читання слів, записаних у колонках (учитель – учні – учень). Пояснення значень незрозумілих слів.

Небоязка – смілива;

Зненацька – несподівано;

Шугонуло – швидко прилетіло.

  1. Підготовка до читання віршованого тексту Н. Забіли «Про дівчинку Марійку…»

- Марійка – маленька дівчинка. Вона ще ходить у дитячий садок. Вона ще всього – всього боїться, а курчат маленьких любить.

Словникова робота: зозуляста, шуліка.(слайд   )

3. Читання оповідання вчителем. Вправа «Передбачення»

Після слів «шуліка налітає на курчат» пропоную передбачити, хто і як урятує курчат.

4.Перевірка первинного сприймання.

- Як звали дівчинку?

- Від кого захищала Марійка курчат?

5.Читання тексту учнями, по частинам.

7. Інтонування речень. Повторення трьох останніх рядків учнями за вчителем, передання голосом захоплення вчинком дівчинки.

6.Гра «Запитання для однокласників» Робота над змістом прочитаного.(робота в парах) на кожній парті ключові евристичні запитання, учні мають за допомогою ключових слів(Де? Хто? Скільки? Яка? Як?) скласти запитання для однокласників.

- А зараз ви спробуєте себе  в ролі вчителя. Складіть запитання, за змістом тексту, своїм однокласникам.

7. Виховна бесіда

- Так якою виявилася Марійка? Чому ви так вирішили?

- А хто хоче бути схожим на неї?

 

VІ.  Підсумок уроку.

  1. Бесіда.
  2. Гра «Закінчи речення»
  • Сьогодні на уроці ми вивчили букву …
  • Вона позначає звук …
  • Він ….
  • Найбільше мені сподобалось ….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 5
Оцінки та відгуки
  1. Druz Natalia
    дякую за змістовний матеріал.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Ходеєва Тетяна Юріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Платонова Інна
    Дякую автору за змістовний урок!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Лаптєва Наталія Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Майстренко Світлана Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 2 відгука
docx
Додано
13 лютого 2018
Переглядів
1990
Оцінка розробки
5.0 (5 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку