Конспект уроку навчання грамоти в 1 класі + Презентація "Письмо рядкової букви ф"

Про матеріал

Урок-казка з навчання грамоти в 1 класі "Письмо рядкової букви ф" допоможе вчителеві в цікавій та захоплюючій формі провести заняття. Казкові Олівець-Малювець та Фея пропонують завдання.

Зміст архіву
Перегляд файлу

Урок навчання грамоти в 1 класі

Тема. Письмо рядкової букви ф.

Мета: вчити дітей писати малу букву ф, поєднувати її з іншими буквами у словах; закріплювати вміння проводити звуко-буквений аналіз; удоскона­лювати вимову, розширювати знання учнів про значення кольорів; розвива­ти увагу, мислення, мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до навколишнього середовища, бажання допомагати іншому.

Обладнання: мультимедійна презентація, малюнки, таблиця зі складами, зра­зок рукописної букви ф, будинок букви ф.

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

II. Повторення вивченого матеріалу

 Сьогодні до нас на урок завітав Олівець-Малювець. Він дуже засму­чений. Олівець вирішив намалювати перший сніг, але коли взяв фарби, то був вражений, тому що всі фарби зникли. Що ж йому робити? Аж тут з'явилася Добра Фея. Вона розповіла Олівцеві, що фарби забрав Злий Чак­лун, який хоче бачити нашу Землю лише чорною, а не різнобарвною. Фар­би можуть повернутися лише тоді, коли учні першого класу зможуть вико­нати всі завдання. Ось і вирішив Олівець звернутися за допомогою до уч­нів нашого класу.

 Який перший звук ми чуємо в словах фарба, Фея!

1. Артикуляційно-службові спостереження.

  • Які органи беруть участь у творенні звуку [ф]?
  • Під час вимовляння нижня губа притискується до верхніх зубів, цю перешкоду розриває струмінь повітря, утворюючи шум, без голосу.
  • Який це звук? Охарактеризуйте його. Покажіть друковану букву ф.
  • Ми виконали перше завдання. Тому у фарбах з'являється червоний колір.
  • Червоний колір — це колір достатку і здоров'я. Колір літа, колір ак­тивності. Якщо людина полюбляє червоний колір, то вона нічого не відкла­дає на потім, все хоче мати зразу. Вона сильна, активна.

2. Визначення місцезнаходження звуку в словах.

  1. За малюнками (фонтан, телефон, шарф).
  • У фарби з'являється жовтогарячий колір.
  • Жовтогарячий колір — це символ хліба. Це колір тепла, вогню волі і сили. Він створює гарний настрій, радість.

III. Оголошення теми і мети уроку

1. Написання малої букви ф.

  • Який перший звук ви чуєте в слові фарба!
  • Скільки букв і скільки звуків у слові фарба!

(Учитель виставляє на дошці писану та друковану рядкову букву ф. Діти промов­ляють назву букви («еф») і звук [ф].)

Перегляд відео  «Письмо букви ф».

 Буква ф складається з двох овалів і прямої лінії. Писати її починаємо з овалу, як малі букви а, д, б; ведемо вгору до верхньої рядкової лінії. Не від­риваючи ручки, проводимо вниз пряму похилу подовжену лшію до міжряд­кової лшії; потім вище середини рядка починаємо писати другий овал, за­круглюємо його праворуч вгору до верхньої рядкової лінії і вниз, поступово заокруглюючи, торкнувшись нижньої рядкової лінії, ведемо ліїторуч угору до другого елемента.

(Вправляння в написанні двох рядків малої букви ф.)

 З'являється жовтий колір!

Жовтий — символ Сонця. Легкий, сяючий, зігріваючий. Люди, які по­любляють цей колір, живуть із надією на краще, вони — честолюбці. 2. Фізкультхвилинка «Катя» (під музичний супровід)

 

 

 

Дівчинка Катруся розумниця була:

 

Ввечері роботу звірям всім знайшла.

 

 

 

Чашечки їй песик миє язичком,

 

 

 

Мишка підбирає крихти під столом.

 

 

Кігтиками кішка мисочку шкребе,

 

Курочка чубата пил крилом мете.

 

Катя варить кашу для звірят своїх,

 

 

За роботу хвалить та годує  їх.

Пальці правої руки стиснуті в кулак, великий палець прямий, піднятий вгору.

Згинаємо-розгинаємо великий палець.

Кінчиком великого пальця по черзі доторкаємось до подушечок решти пальців, поступово розтискуючи кулачок.

Ліва рука – «чашечка», шкребемо пальцями правої руки по її долоні, рух «від себе» тильною стороною пальців

Щипають пальцями правої руки долоню лівої

 

Шкребти зігнутими пальцями («кігтиками») долоню лівої руки

Рухи ребром долоні однієї руки по іншій

Великим пальцем правої руки обертальні рухи в лівій долоні – «чашечці»

Погладжуємо правою рукою ліву руку

Простягуємо праву руку вперед («пропонуємо кашку»).

 

 

  •                    З'являється зелений колір у фарби!

Зелений колір — символ природи, краси і молодості. Це найспокійні-ший колір. Коли ми дивимось на нього, то спочиваємо. Люди, яким він до вподоби, впевнені, бажають досягти успіху.

3. Написання складів із буквою ф.

Утворення слів із даними складами.

Вправа «Сторітеллінг»

Слайд із зображенням казкового будинку.

  •                    Буква ф — файна господиня. її будинок сяє різними фарбами. Найулюб­леніші квіти — фіалки. Біля будинку фурчить фонтан. В озері за будиноч­ком плаває форель, походжають гордо фламінго та фазани. Своїх друзів вона щедро пригощає фруктами. А на святі відбуваються феєрверки.
  •                    З'являється фіолетова фарба!

Фіолетовий — це символ мудрості. Люди, які полюбляють цей колір, ім­пульсивні, часто схвильовані, у них відсутня цілеспрямованість.

4. Творча робота.

На дошці виставити склади. Запропонувати учням до складів, поданих у зошиті, додати один склад так, щоб утворилося слово. Записати склади і слово.

 З'являється блакитна фарба!

Блакитний — символ неба, що дає силу. Це колір спокою. Людина, якій подобається блакитний колір, врівноважена, вона — вірний товариш.

5. Написання речень.

(Перед тим, як писати речення, учні визначають кількість слів, звертають увагу на слова, визначають кількість складів у словах.)

 З'являється синій колір!

Синій колір — це колір води, він дає здоров'я. Він так само, як і блакит­ний, є кольором спокою і холоду. Люди, які його обирають, мають плавний почерк, полюбляють солодке.

IV. Підсумок уроку

  • Яку букву навчилися писати?
  • Скільки кольорів у фарбах?
  • Сім кольорів — це веселка.

У такому порядку вони і розміщені. А всі разом вони становлять білий колір. Білий колір — це початок всього, чистота, свобода, символ пам'яті.

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема. Звуки [ф], [ф], позначення буквою “еф”Підготувала: Шишка Інна Віталіївна. Вчитель початкових класів. Сподобівської ЗОШ І-ІІ ступенів

Номер слайду 2

Казкова зустріч

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Фізкультхвилинка

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Вправа “Сторітеллінг”

Номер слайду 11

Робота в зошитах

Номер слайду 12

Робота в зошитах

Номер слайду 13

Робота в зошитах

Номер слайду 14

Підсумок уроку

Номер слайду 15

Перегляд файлу

Урок навчання грамоти в 1 класі

Тема. Письмо рядкової букви ф.

Мета: вчити дітей писати малу букву ф, поєднувати її з іншими буквами у словах; закріплювати вміння проводити звуко-буквений аналіз; удоскона­лювати вимову, розширювати знання учнів про значення кольорів; розвива­ти увагу, мислення, мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до навколишнього середовища, бажання допомагати іншому.

Обладнання: мультимедійна презентація, малюнки, таблиця зі складами, зра­зок рукописної букви ф, будинок букви ф.

 

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

II. Повторення вивченого матеріалу

 Сьогодні до нас на урок завітав Олівець-Малювець. Він дуже засму­чений. Олівець вирішив намалювати перший сніг, але коли взяв фарби, то був вражений, тому що всі фарби зникли. Що ж йому робити? Аж тут з'явилася Добра Фея. Вона розповіла Олівцеві, що фарби забрав Злий Чак­лун, який хоче бачити нашу Землю лише чорною, а не різнобарвною. Фар­би можуть повернутися лише тоді, коли учні першого класу зможуть вико­нати всі завдання. Ось і вирішив Олівець звернутися за допомогою до уч­нів нашого класу.

 Який перший звук ми чуємо в словах фарба, Фея!

1. Артикуляційно-службові спостереження.

  • Які органи беруть участь у творенні звуку [ф]?
  • Під час вимовляння нижня губа притискується до верхніх зубів, цю перешкоду розриває струмінь повітря, утворюючи шум, без голосу.
  • Який це звук? Охарактеризуйте його. Покажіть друковану букву ф.
  • Ми виконали перше завдання. Тому у фарбах з'являється червоний колір.
  • Червоний колір — це колір достатку і здоров'я. Колір літа, колір ак­тивності. Якщо людина полюбляє червоний колір, то вона нічого не відкла­дає на потім, все хоче мати зразу. Вона сильна, активна.

2. Визначення місцезнаходження звуку в словах.

  1. За малюнками (фонтан, телефон, шарф).
  • У фарби з'являється жовтогарячий колір.
  • Жовтогарячий колір — це символ хліба. Це колір тепла, вогню волі і сили. Він створює гарний настрій, радість.

III. Оголошення теми і мети уроку

1. Написання малої букви ф.

  • Який перший звук ви чуєте в слові фарба!
  • Скільки букв і скільки звуків у слові фарба!

(Учитель виставляє на дошці писану та друковану рядкову букву ф. Діти промов­ляють назву букви («еф») і звук [ф].)

Перегляд відео  «Письмо букви ф».

 Буква ф складається з двох овалів і прямої лінії. Писати її починаємо з овалу, як малі букви а, д, б; ведемо вгору до верхньої рядкової лінії. Не від­риваючи ручки, проводимо вниз пряму похилу подовжену лшію до міжряд­кової лшії; потім вище середини рядка починаємо писати другий овал, за­круглюємо його праворуч вгору до верхньої рядкової лінії і вниз, поступово заокруглюючи, торкнувшись нижньої рядкової лінії, ведемо ліїторуч угору до другого елемента.

(Вправляння в написанні двох рядків малої букви ф.)

 З'являється жовтий колір!

Жовтий — символ Сонця. Легкий, сяючий, зігріваючий. Люди, які по­любляють цей колір, живуть із надією на краще, вони — честолюбці. 2. Фізкультхвилинка «Катя» (під музичний супровід)

 

 

 

Дівчинка Катруся розумниця була:

 

Ввечері роботу звірям всім знайшла.

 

 

 

Чашечки їй песик миє язичком,

 

 

 

Мишка підбирає крихти під столом.

 

 

Кігтиками кішка мисочку шкребе,

 

Курочка чубата пил крилом мете.

 

Катя варить кашу для звірят своїх,

 

 

За роботу хвалить та годує  їх.

Пальці правої руки стиснуті в кулак, великий палець прямий, піднятий вгору.

Згинаємо-розгинаємо великий палець.

Кінчиком великого пальця по черзі доторкаємось до подушечок решти пальців, поступово розтискуючи кулачок.

Ліва рука – «чашечка», шкребемо пальцями правої руки по її долоні, рух «від себе» тильною стороною пальців

Щипають пальцями правої руки долоню лівої

 

Шкребти зігнутими пальцями («кігтиками») долоню лівої руки

Рухи ребром долоні однієї руки по іншій

Великим пальцем правої руки обертальні рухи в лівій долоні – «чашечці»

Погладжуємо правою рукою ліву руку

Простягуємо праву руку вперед («пропонуємо кашку»).

 

 

  •                    З'являється зелений колір у фарби!

Зелений колір — символ природи, краси і молодості. Це найспокійні-ший колір. Коли ми дивимось на нього, то спочиваємо. Люди, яким він до вподоби, впевнені, бажають досягти успіху.

3. Написання складів із буквою ф.

Утворення слів із даними складами.

(Вивісити будинок букви ф.)

  •                    Буква ф — файна господиня. її будинок сяє різними фарбами. Найулюб­леніші квіти — фіалки. Біля будинку фурчить фонтан. В озері за будиноч­ком плаває форель, походжають гордо фламінго та фазани. Своїх друзів вона щедро пригощає фруктами. А на святі відбуваються феєрверки.
  •                    З'являється фіолетова фарба!

Фіолетовий — це символ мудрості. Люди, які полюбляють цей колір, ім­пульсивні, часто схвильовані, у них відсутня цілеспрямованість.

4. Творча робота.

На дошці виставити склади. Запропонувати учням до складів, поданих у зошиті, додати один склад так, щоб утворилося слово. Записати склади і слово.

 З'являється блакитна фарба!

Блакитний — символ неба, що дає силу. Це колір спокою. Людина, якій подобається блакитний колір, врівноважена, вона — вірний товариш.

5. Написання речень.

(Перед тим, як писати речення, учні визначають кількість слів, звертають увагу на слова, визначають кількість складів у словах.)

 З'являється синій колір!

Синій колір — це колір води, він дає здоров'я. Він так само, як і блакит­ний, є кольором спокою і холоду. Люди, які його обирають, мають плавний почерк, полюбляють солодке.

IV. Підсумок уроку

  • Яку букву навчилися писати?
  • Скільки кольорів у фарбах?
  • Сім кольорів — це веселка.

У такому порядку вони і розміщені. А всі разом вони становлять білий колір. Білий колір — це початок всього, чистота, свобода, символ пам'яті.

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема. Звуки [ф], [ф], позначення буквою “еф”Підготувала: Шишка Інна Віталіївна. Вчитель початкових класів. Сподобівської ЗОШ І-ІІ ступенів

Номер слайду 2

Казкова зустріч

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Фізкультхвилинка

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Вправа “Сторітеллінг”

Номер слайду 11

Робота в зошитах

Номер слайду 12

Робота в зошитах

Номер слайду 13

Робота в зошитах

Номер слайду 14

Підсумок уроку

Номер слайду 15

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Троян Вікторія Юріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
19 березня 2018
Переглядів
3247
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку