Конспект уроку навчання грамоти "Закріплення звукового значення букви "ц", опрацювання тексту "Циркова залізниця"".
На уроці використано вправи для вдосконалення навичок читання,зокрема"Конструктор",віднови послідовність, читання тексту вголос.Також пропоную учням самостійно поставити запитання до тексту, вибрати речення із тексту для розуміння змісту прочитаного. Для проведення уроку підготовлена презентація
Тема: Закріплення звукових значень вивчених букв. Опрацювання тексту
« Циркова залізниця»
Мета: Закріплювати вміння читати, відповідати на запитання, вчити
самостійно ставити запитання за змістом прочитаного, переказувати
прочитане.
Розвивати фонематичний слух, творчу уяву, збагачувати словник.
Виховувати допитливість, доброзичливість.
Обладнання: Буквар, презентація
Хід уроку
І. Організація дітей.
ІІ. Повторення вивченого.
Ца * пок ци*буля
ца* рівна це* мент
цу* кор цу* цик
Цоки-цоки-цок копитця –
це цапок йде до криниці.
Працьовитим цапенятам
принесе водиці тато.
Тато торт
Кравець цвях
Мама цукерка
Перукар ножиці
Дитина гребінець
Удень по небу гуляє, а ввечері спати лягає.
( Сонце)
Великий і круглий будинок стоїть
І всіх на світі він веселить.
( Цирк)
ІІІ. Тема і мета уроку.
Ви з батьками були у цирку, восени разом з іншими школярами ми відвідали цирк, де бачили багато цікавого. Там своїми виступами вас радували клоуни, бачили номери з дресированими тваринами. Основою циркового мистецтва вважається демонстрація незвичайного і смішного. Характерною ознакою сучасного цирку є демонстрація фокусів, пантоніми, незвичайних здібностей, часто пов'язаних з ризиком, виступи дресированих тварин. Циркова трупа може постійно базуватися в місті і мати певну будівлю, велику роль грає бродячий цирк. Сьогодні ми ще побуваємо у цирку незвичайному, де героями будуть звірі.
ІV. Фізкультхвилинка.
Раз! Два! Усі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились.
Із струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Усі веселі
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.
V. Робота над текстом « Циркова залізниця».
1. Словникова робота
Вистава залізниця
Перон начальник
Вокзал поважний
Арена проскочити
2.Читання вчителем
3. Читання тексту учнями
4. Відповіді на запитання:
-Де побували Сашко з Грицем?
- Хто брав участь у виставі?
- Де все відбувалося?
- Чому діти довго сміялися?
5. Самостійне складання запитань за змістом прочитаного
- Що робила слониха?
- Хто продавав квитки?
- Де стояли білочки?
- Ким був поважний цап?
VІ. Фізкультхвилинка
Раз! Два! Пострибали!
Три! Чотири! Назад стали.
Руки вліво, руки вправо,
Руки вгору підняли.
Всі тихесенько присіли,
Потім знову підвелись
І кружляли, веселились
Усміхнулись.
Й за науку всі взялись.
7. Вправа « Порушена послідовність»
Пропоную кілька речень із тексту в іншій послідовності, а школярі повинні відновити їх правильну послідовність.
Довго сміялися хлопці, коли на арену вивели зайця. Сашко з Грицем побували в цирку. Квитки продавала лисиця. Усе відбувалося на залізниці.
VІ. Підсумок уроку.
.