Тема уроку: Опис друга (подруги).
Мета уроку:
практична:
1) Навчити використовувати на практиці засвоєний лексичний матеріал.
2) Навчити учнів працювати з тренувальними вправами.
3) Навчити працювати з текстом-описом та діалогами.
4)Розширити знання учнів про утворення жіночого роду та множини прикметників.
розвивальна:
виховна:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, зошит, словник, дошка.
Хід уроку:
І. Початок уроку.
1) Привітання .
P: Bonjours, les enfants! Je suis ravie de vous voir ! Prenez vos places. Comment ça va ? Qui est de service aujour’hui ?(рапорт чергового учня)
E: C’est moi…. É 1est absent.
P : Сьогодні на уроці ми повторимо французький алфавіт, розглянемо утворення жіночого роду та множини прикметників. Навчимось рахувати по-французьки від 6 до 10. Навчимось описувати свого друга чи подругу.
P: Зараз ми прослухаємо аудіозапис тексту сторінка 9 і здогадаємось, яка ж тема нашого уроку.
(Учні слухають запис)
P: Отже, тема нашого уроку «Опис друга (подруги) ».
II. Основна частина.
– доброго дня
– привіт
– до побачення
- побачимося незабаром
– називатися
- сестра
– брат
– друг
– подруга
- гурт
- найкращий друг
- найкраща подруга
fort – сильний
rapide – швидкий
intelligent – розумний
grand – високий
discipliné – дисциплінований
sportif – спортивний
(Відео на диску)
Утворення жіночого роду та множини прикметників
Клас ділиться на групки. Учням роздаються карточки з прикметниками.
Потрібно утворити жіночий рід та множину прикметників. Перемагає та група, яка швидше виконає завдання.
(Fort, intelligent, petit, genial, rapide, disciplené, fantastique, sympatique)
Учитель роздає учням листки паперу, на яких в якості зразка визначена пара антонімів. Необхідно підібрати антоніми до решти слів.
petit –
long –
vieux –
peu –
bon –
blanc –
P: Écoutez et répétez le virelangue.
Le son [ã]
|
|
|
[ã] |
en en
l’enveloppe |
an an un banc |
Phonétique :
enveloppe demande dans
emporter manger banc
embrasser jambe champ
[ã ]
1. lampe, bande, la Manche, planche, Champagne, avant, divan, an, plan.
2. vente, pente, rente, lent, temps, trente, rentre, vent, embrasser.
3. banc-bond ; sang-song ; rang-rond ; lent-long ; dent-dont ; range-ronge.
Le son [õ]
|
|
|
[õ] |
on on un pantalon |
om om un compas |
Phonétique :
oncle montre maison
tomber pantalon
compter leçon
elle tombe combien
[õ ]
1. bombe, tombe, conte, ronde, songer, plomber, long, rond, fond, mon, son, ton, bon,
2. on sonne, on donne, on téléphone, on écrit, on écoute, on appelle, on aime, nous aimons,
3. nous habitons, nous étudions, garçon, leçon.
III. Заключна частина.
Ouvrez vos carnets, écrivez le devoir: les exercices 7, 8, page 26. Merci les enfants! Vous avez travaillé bien. Je suis contente de votre travail. Ecoutez les notes et mettez les notes dans vos carnet, je les signe. La leçon est finie. Levez – vous. Au revoir!