Конспект уроку. "Перенос слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів".

Про матеріал

Розробка уроку містить фронтальне опитування. хвилинку каліграфії. яка включає збагачення словникового запасу учнів. їх фантазію, уяву. Цікавий фрагмент РЗМ, де треба за картиною розказати про щедру осінь. її дари.

Перегляд файлу

Укр. мова 2 клас.

Тема. Перенос слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів.

Мета: навчати учнів правильно переносити слова з апострофом; збагачувати словниковий запас; розвивати навички грамотного письма, розвиток зв’язного мовлення; виховувати пізнавальний інтерес.

 

Хід уроку 

 I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Фронтальне опитування
  • Скільки букв в українському алфавіті?
  • Скільки голосних звуків і скількома буквами вони позначаються на письмі?
  • Приголосні звуки можуть бути:…
  • Охарактеризуйте звук Й.
  • Розкажіть, що ви знаєте за літеру «ща», «ь»
  • Над якою темою працюємо? Коли пишеться апостроф?
  1. Хвилинка каліграфії ( 1 слайд )

Во  Во  Во  ря  ря  ря  мя

Восени і буряк м’ясо.

 - поясніть, як розумієте зміст прислів’я?

Поясніть правопис слів ( восени, м’ясо )

  1. РЗМ ( 2 слайд )

 - Картинка «Щедра осінь».

 - Що бачите на картині?

 - Складіть речення за картиною.

4. Індивідуальна робота

Два учні працюють самостійно. Звуко-буквений аналіз слів: буряк; мясо. Усно скласти речення з цими словами.

  1. Малюнковий  словниковий диктант ( 3 – 8 слайд )

Герой, Батьківщина, медаль, читання, завдання.

Преревірка

  • Пояснити правопис слів.
  •  - Зі словом Батьківщина скласти і записати речення.
  1. Преревірити звуко-буквений аналіз

Фізкультхвилинка ( 9 слайд )

ІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Пояснення ( 10 слайд )

Над якою темою працюємо? Оголошення теми урока.

Перенос слів з апострофом.

Як переносимо слова?

При переносі слів апостроф не відокремлюють від попередньої літери.

Бур – ян. Бу – рян, солов – їний, соло – вїний.

  1. Робота з підручником.

Вправа № 184 ( по одному біля дошки утворюємо словосполучення. Пояснюємо вживання апострофа, поділити слова для переносу.

  1. Самостійна робота

Вправа № 185

Виписати слова з апострофом, поділивши для переносу.

( Два учні біля дошки, самостійно, після перевіряємо ).

  1.  Гра «Так — ні»

Учитель називає слово. Якщо при його написанні вживається апостроф, учні плескають в долоні.

П'є, бур'ян, пір'я, здоров'я, солов'ї, лялька, хлоп'ята, в'ється, буря, б'ють, цвяхи, п'ють, в'яне, моря.

Підсумок

  • Що нового вивчили на уроці?
  • Який вид роботи сподобався на уроці?

Домашнє завдання

Вправа 186, с. 68

І група – списати, замінити виділені слова з довідки;

ІІ група – поділити ці слова для переносу, вють – звуко-буквений аналіз.

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
3.5
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
3.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Крівцова Леся Миколаївна
    Загальна:
    3.0
    Структурованість
    3.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    3.0
  2. Остапенко Ольга
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
21 липня 2018
Переглядів
18294
Оцінка розробки
3.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку