Конспект уроку " Подорож у країну дієслово"

Про матеріал
• формування предметних компетентностей: узагальнити та систематизувати знання учнів про дієслово; формувати вміння розпізнавати дієслова , змінювати та визначати час, число , рід то особу дієслів; знаходити антоніми і синоніми до дієслів; розвивати усне і писемне мовлення, пам’ять, мислення; виховувати любов до природи, виховувати почуття любові до рідної мови, інтерес до її вивчення .
Перегляд файлу

 

   Конспект уроку з української мови

4 клас

 

 

Тема: ПОДОРОЖ У КРАЇНУ

        « ДІЄСЛОВА»

 

 

 

 

Урок – гра "ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ДІЄСЛОВО "

 

 

    Вчитель Бутка Оксана Василівна

 

 

 

 

Тема: ПОДОРОЖ У КРАЇНУ « ДІЄСЛОВА»

Узагальнення та систематизація вивченого про дієслово

Мета:

  • формування предметних компетентностей: узагальнити та систематизувати знання учнів про дієслово; формувати вміння розпізнавати дієслова , змінювати та визначати час, число , рід то особу  дієслів; знаходити антоніми і синоніми до дієслів; розвивати усне і писемне мовлення, пам’ять,  мислення; виховувати любов до природи,  виховувати почуття любові до рідної мови, інтерес до її вивчення .

 

  • формування ключових компетентностей:

-         вільне володіння державною мовою: формування вміння висловлювати свої думки у писемному та усному мовленні; розвивати зв’язне мовлення;

-         екологічна:  виховувати бережливе ставлення до природи;

-         соціальна: вміння працювати з однокласниками в парі, в колективі та налагоджувати взаємодію під час роботи,

 

 

Обладнання: дерево очікувань, потяг і вагоне, веселе і сумне сонце , промінці, гра так-ні, сигнальні картки,  картки « добери слова дії до зображень, картки дієслова в однині і в множині, картки для визначення роду,   неозн. форми, дієслівна таблиця, для визнач. особи. , гра « Відсортуй слова», піктограми для пам’ятки «Правила поведінки в лісі», питання для рефлексії

 

 

 

 

 

Тип уроку: закріплення знань

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

 

І знову дзвоник кличе в клас

Знання нові чекають нас.

Ми дуже любим рідну мову,

Її мелодію чудову ( Любимо?)

Тож починаємо урок

Нехай знання ідуть за нами  вкрок

 

ІІ Оголошення теми і мети уроку

_- У нас сьогодні незвичайний урок. Ми помандруємо до чудової країни ДІЄСЛОВО, систематизуємо і узагальнимо усі свої раніше здобуті знання про цю частину мови

Прийом « Дерево очікувань»

_-Що ви очікуєте від уроку?

- Що ж очікую я? Насамперед , гарного настрою, активності та старанності від вас, дружньої співпраці . і ще я хочу щоб пригадали усі свої знання про дієслово, щоб завтра добре написати діагностичну роботу і отримати відмінний результат.

 

Як я уже сказала, ми помандруємо в країну ДІЄСЛОВО. Мандрують люди , зазвичай транспортом. І ми , як ви уже напевно , здогадались, помандруємо потягом.

- Уявіть собі , що ми  прибули на вокзал. І тут нас зустрічає сонце. Конспект уроку з природознавства 3 клас "Сонце-найпотужніше джерело енергії"

- Яке воно?

-Чому воно сумне?  Чого йому не вистачає?

 

Та ми зможемо йому допомогти, тому що подорожуючи, ми зупинятимемось на станціях, де на нас чекають цікаві завдання. Виконуючи їх ми будемо отримувати промінчики за свої старання , і таким чином допоможемо сонечку.

НУ ЩО Ж , ПОЇХАЛИ1

Але нам слід пам,ятати : ЩОБ УСПІХ МАТИ, ТРЕБА ДОБРЕ ПРАЦЮВАТИ

  1.     КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

Запишіть та відшукайте дієслова, підкресліть їх.

Весна іде, красу несе, а в тій красі радіє все.

Яким членом речення виступає дієслово?  Як позначають присудок?

 

1 станція  «УЗАГАЛЬНЮЮЧА»

Щоб успішно виконати усі наступні завдання  давайте пограємо в гру  і спробуємо пригадати усе що ми знаємо про дієслово

  1.     Завдання     Гра « Так» чи «Ні»  ( сигнальні картки).

 

  1.     Добери слова дії до зображень
  2.     Сонечко Малюнок Картинки сонечка для дітей                                  

Усміхнулось, показалось, засвітило, зігріває, виглянуло, заглянуло

Пливе, летить , плаче, ллє, закриває, сміється.

 

2 станція « ЧИСЛО ДІЄСЛІВ»

-         Які числа може мати  дієслово?

-         Що виражає однина? Множина? ( дію одного , кількох предметів)

  1.     Обери  відповідне число дієслова (Робота в парах)

Серед розсипаних дієслів 1 пара шукає дієслова в однині, 2 пара в множині

А тоді змінюють на протилежне.

Читаю, співає, відповідає, сміється, шепоче

Пишуть, розповідають,  спішать, малюють, грають.

 

3 станція « РІД ДІЄСЛІВ»

Пригадайте, які роди має іменник?

 Які допоміжні слова нам допомагають визначити рід?

Ми знаємо, що визначити рід дієслова нам допомагає звязаний з ним іменник, а також закінчення  ( в, а, о)

 

Перепишіть , поставивши слова в минулому часі. Визначте рід

Онук ( допомагати) бабусі. Максим ( сапати) грядку. Бабуся ( посіяти)  моркву та буряки. Сонечко їм ( усміхатися). Добрий урожай ( виростити) бабуся та онук.

-

Чи можемо ми визначити рід у множині?

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Що ж, мабуть прийшла пора

Всім нам відпочити

Хочу на фізкультхвилинку всіх вас запросити

V. Фізкультхвилинка

Ось іде до нас весна.

Все навколо ожива:

Підсніжники прокидаються, /потягнутися

Проліски посміхаються, /посміхнутися

Пташки прилітають, /махають руками, як крилами

Діти вибігають, /біг на місці

На луках стрибають. /стрибки

 

 

4 станція « ФОРМИ ДІЄСЛІВ» ( неозначена, часові)

 

-         Що таке неозначена форма дієслова?

-         Чому вона отримала таку назву?

-         На яке питання відповідають дієслова в неозначеній формі?

 

Від поданих  іменників утворіть дієслова в неозначеній формі

( взаємоперевірка)

Спів-

Праця-

Зелень-

Гра-

Дзвін-

 

За якими часами може змінюватися дієслово? Розкажіть про минулий час, теперішній, майбутній.

Заповніть таблицю

Дієслівні таблиці: завдання з теми "Часи дієслів" для школярів

 

 

5 станція « ОСОБИ ДІЄСЛІВ»

 

Завдання № 1   На картках  допишіть  особові  закінчення  дієслів.

Я пиш..                 Я чита….           Я слуха..            Я говор…           Я малю…

Ти пиш….             Ти чита…          Ти слуха..         Ти говор…         Ти малю…

Він пиш..              Він чита..          Він слух..          Він говор..           Він малю..

Ми пиш….            Ми чита…        Ми слуха…       Ми говор…        Ми малю…

Вони пиш…         Вони чита..      Вони слуха….   Вони говор…      Вони малю…

 

Перебудуйте і запишіть речення , щоб мова велась

  1.     Від 1 особи однини
  2.     Від 2 особи однини
  3.     Від другої особи множини
  4.     Від 3 особи множини
  1.     Він читає книжку __ Я читаю книгу
  2.     Я пишу диктант__ Ти пишеш диктант
  3.     Вони збирають квіти -Ви збираєте квіти
  4.     Ти слухаєш музику- Вони слухають музику

 

6 станція «  ДІЄСЛІВА -СИНОНІМИ, ДІЄСЛОВА АНТОНІМИ»

ГРА « Відсортуй слова»

 

7 станція «  НЕ  З ДІЄСЛОВАМИ»

 Скласти пам’ятку  « Поводження у весняному лісі» використовуючи дієслова з часткою не

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ  ДОМ. ЗАВДАННЯ

Скласти сенкан на тему «Дієслово»

 

РЕФЛЕКСІЯ

-         Чи справдилися ваші очікування?

 

-         Сьогодні на уроці ми повторили…

-         Мені найбільше сподобалось завдання….

-         Найскладнішим для мене було…

-         Цей урок був для мене корисним тим, що

 

 

 

 

13.06.2022р.- ” Сонечко посміхається”. Ліплення ”Промінчики ...Сонечко Малюнок Картинки сонечка для дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Паровозик із станціями

 

https://www.canva.com/design/DAFR6LZCMwo/0OxEfximMC813fjUjAolGg/edit?utm_content=DAFR6LZCMwo&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

 

 

doc
Додано
29 жовтня 2023
Переглядів
211
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку