Конспект уроку+Презентація "Вивчені випадки ділення двоцифрового і трицифрового числа на одноцифрове"

Про матеріал

Конспект інтегрованого уроку і презентація до нього для учнів 3 класу (математика і природознавство). Тема: істотні ознаки вивчених груп тварин, вивчені випадки ділення двоцифрового і трицифрового числа на одноцифрове. Розвязування рівнянь. Задачі з даними, які перебувають у пропорційній залежності: ціна, кількість, вартість.


Перегляд файлу

Математика: Ділення двоцифрового та трицифрового числа на одноцифрове . Задачі з даними, які перебувають у пропорційній залежності: ціна, кількість, вартість.

Природознавство: Різноманітність тварин у природі. Істотні ознаки окремих груп тварин.

 

Формування компетентностей:

  • формувати вміння прийому ділення двоцифрового числа на одноцифрове;
  • закріплювати вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці;
  • розширити і поглибити компетентність у розрізненні істотних ознак кожної групи тварин.

Діяльнісна мета:

  • закріплювати математичні вміння учнів;
  • розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, вміння міркувати;
  • закріплювати назви компонентів дій та алгоритм дії ділення;
  • підтримувати інтерес до вивчення математики і показати її зв'язок із іншими предметами.

       Виховна мета:

  • виховувати інтерес до предмета, бажання вчитися;
    • виховувати старанність роботі, уміння співпрацювати в парах;
    • виховувати любов до природи рідного краю, спостережливість.

Хід уроку

І. Організація класу

  • Налаштування на позитив

 - Доброго ранку,  ліси і поля,

Доброго ранку, плането Земля!

Щастя, здоровя всім людям бажаємо,

Радо до школи щодня поспішаємо!

  • Сьогодні у нас незвичайний урок, до нас завітали гості. Що ви очікуєте?

( відповіді дітей)

  • І девіз сьогоднішнього уроку:

Міркуємо – швидко,

Відповідаємо – правильно,

Рахуємо – точно,

Пишемо – гарно! (Слайд)

ІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів

  • Бесіда за датою нинішнього дня
  • Яке сьогодні число?
  • Що ви можете про нього сказати? (двоцифрове ,для його запису використовують цифри 1 і 6, складається з одного десятка і шести одиниць, сусідами числа 16 є 15 і 17, воно парне, бо ділиться на 2, це число можна отримати, якщо 4*4, 2*8, 8*2, 16*1, 1*16.)
  • Який зараз місяць? (Березень)
  • Чому березень отримав таку назву? (Бо у берізок настає період сокоруху)
  • Назвіть інші весняні місяці.
  • Від чого походить їх назва?
  • Яким є місяць березень за порядком у році? (Третім)
  • Який місяць передує березню?
  • Який слідує за ним?
  • Яка пора року нині?

Весна зустрічає нас «Мозковим штурмом»:

  1. Яку дію потрібно виконати, якщо в умові завдання є слова більше на?..(додати)
  2. Більше у…разів (помножити)
  3. Менше на… (відняти)
  4. Менше у…разів (поділити)
  5. На скільки більше, менше… (відняти)
  6. У скільки разів більше, менше… (поділити)
  • Повторення таблиці множення
  • Порахуйте двійками до 20, трійками до 30, четвірками до 40 і т.д.
  • А чи знаєте ви, що поспостерігати за вашою роботою  мають бажання… а хто?.. Ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки. (Слайди 3-8)

(Картинки-відгадки прикріплюю на магнітну дошку)

  • Як ми можемо назвати слова-відгадки одним словом? (тварини)
  • До якої природи належать тварини? Чому? (народжуються, дихають, живляться, ростуть, рухаються, дають потомство, вмирають)
  • Закріплення співвідношень між пропорційними величинами (ціна, кількість, вартість)
  • Поки відгадки-тваринки спостерігають за нашою роботою, ми пригадаємо, як знаходити невідомі пропорційні величини, що  вони підготували для нас.

(На магнітній дошці зразок. Товар – морозиво.)

 

Ціна

Кількість

Вартість

9 грн

5

?

?

5

45 грн

9 грн

?

45 грн

 

  • Виконання задачі 802

(Дописую дані в таблиці на магнітній дошці)

?

5

40 грн

( якщо немає браку часу, складаємо обернені задачі)

ІІІ. Повідомлення теми уроку

  • А сьогодні ми пригадаємо, як ділити двоцифрові та одноцифрові числа на одноцифрове. Будемо розв’язувати рівняння. (Слайд)

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

 - Наші тваринки мають для вас завдання. Перевіримо,  які ви були уважні на попередніх уроках.

 55:5          144:8

     98:7          114:6

     84:7          135:9

( Робота в групах: діти виконують приклади на картинках - відгадках, записують приклад у зошити, заодно повідомляють істотні ознаки та факти про отриману групу тварин).

VІ.Фізкультпауза

  • Як живеш?
  • Як ідеш?
  • Як біжиш?
  • Як мовчиш?
  • Як даєш?
  • Як береш?
  • Як сваришся?
  • Як граєшся?
  • Як посміхаєшся?

V. Робота з підручником

  1. Розв’язування рівнянь №801 (з коментуванням)

(Один учень працює біля дошки )

  1. Розв'язування задачі 803.

 

 

Ціна

Кількість

Вартість

Ручки

3 грн

8

?

Зошити

6 грн

?

Однакова

 

Розв’язання

1) 8*3=24 (грн) – коштують ручки;

2) 24:6=4 (з.)

Відповідь: Тетянка придбала 4 зошити.

          2. Офтальмологічна пауза (оченята роблять вправи…)

 3. Розв'язування логічного завдання

Встановіть закономірність: 1,2, 2,4,…,…,256.

                                                1,2,3,5,…, …,21.

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ (слайд)

Що треба зробити, щоб двоцифрове число розділити на одноцифрове? Наведіть приклади.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 124, завдання 805; 806.

docx
Додав(-ла)
Biriuk Inna
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
16 березня 2018
Переглядів
3489
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку