Тема уроку . Біологічні основи запліднення та ембріональний
розвиток людини.
Мета.
Освітня. Почати формувати знання учнів про розмноження та розвиток людини; ознайомити з індивідуальним розвитком – онтогенезом та його періодами; особливу увагу звернути на ембріональний період.
Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати фізіологічні процеси в людському організмі та робити відповідні висновки.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до власного організму та його здоров’я.
Тип уроку : комбінований .
Матеріали та обладнання : схеми , малюнки , таблиці , м/м дошка , відео .
Хід уроку
І. Організаційний етап .
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку .
ІУ. Мотивація навчальної діяльності .
«Коли листок полюбить , він перетворюється на квітку . Коли квітка полюбить , вона перетворюється на плід .» .
Р. Тагор
Так і відносини людей , які вже дозріли до створення сім’ї повинні бути в чомусь виражені і мати логічне завершення .
« Проте вона спасеться дітородінням , якщо буде перебувати у вірі, любові та в святості з невинністю.»
Перше послання ап..Павла до Тимофія
Проблемне запитання :
Коли людина дозріла до створення сім’ї .
У. Вивчення нового матеріалу .
Запліднення – процес під час якого утворюється зигота .
У спермі міститься близько 20 млн. сперматозоїдів .
Вагітність наступає на 8-й день після запліднення .
Ембріон – до 8 днів.
Зародок – до 9 тижнів.
Пуповина і плацента – на 3 тиждень . ( розглядаємо малюнок)
Плід – після 9 тижнів .
Місяці |
Характеристика |
Розміри, см |
Маса, г |
1 - й |
|
|
|
2 - й |
|
|
|
І група – перше 3 місяці ембріонального розвитку людини .
ІІ група – 4-6 місяці ембріонального розвитку людини .
ІІІ група – 7-9 місяці ембріонального розвитку людини .
УІ. Закріплення матеріалу .
УІІ. Підсумкиуроку.
Ми сьогодні побачили який це чудесний і загадковий процес народження нового життя . Але нажаль за даними статистики , в Україні щорічно робиться 600 тис. абортів . У 1920 р. вперше в світі В,І,Леніним був прийнятий декрет , що дозволяє аборти . Тому ми не можемо не обговорити це.
УІІІ. Домашнє завдання .
1. Вивчити §55.
2.Підготувати повідомлення про вплив алкоголю , нікотину та наркотиків на вагітність.
3. Підготуватися до диспуту “Займи позицію щодо аборту”
ІХ. Рефлексія .
Критерії самооцінки роботи учня
№ |
Зміст діяльності |
1 |
2 |
3 |
4 |
1. |
Поведінка на уроці |
Я був неуважний, не виконував вказівок учителя, заважав іншим, порушував правила техніки безпеки |
Я був неуважний, не завжди виконував вказівки вчителя, іноді заважав іншим |
Намагався працювати, але час від часу відволікався на сторонні справи |
Був уважний весь урок, працював, незважаючи на перешкоди
|
2. |
Необхідність цієї теми для мого подальшого навчання та діяльності |
Матеріал, що вивчався на уроці, мені не потрібен для подальшого навчання та майбутньої роботи |
Матеріал, що вивчався на уроці, мені не потрібен для подальшого навчання та майбутньої роботи, проте вивчати його цікаво для підвищення рівня самоосвіти |
Матеріал, що вивчався на уроці, мені може знадобитися для подальшого навчання або роботи, проте я не дуже в цьому впевнений |
Матеріал, що вивчався на уроці, мені потрібен для подальшого навчання або роботи
|
3. |
Емоційний стан |
Я дуже стомився, мені нецікаво, почувався некомфортно |
Було цікаво, проте дуже складно, потребую додаткового пояснення |
Було цікаво, почувався комфортно |
Настрій піднесений, мені було цікаво, хочу продовження |
4. |
Рівень сприйняття теми |
Тему не зрозумів, із завданням не впорався |
Зміг виконати більшу частину завдання за допомогою вчителя та товаришів, зрозумів не все |
Все зрозумів, практично все виконував самостійно, в окремих випадках звертався по допомогу |
Все зрозумів, виконував завдання самостійно, допомагав товаришам
|
1.Таблиця для самооцінки
Прізвище та ім’я
Дата проведення уроку
Оцініть за 4-и бальною шкалою свою роботу на уроці
№ |
Зміст діяльності |
Оцінка |
1. |
Поведінка на уроці |
|
2. |
Необхідність цієї теми для мого подальшого навчання та діяльності |
|
3. |
Емоційний стан |
|
4. |
Рівень сприйняття теми |
|
Заповнені учнями таблички переносяться до зведеної таблиці вчителя, де будується діаграма оцінювання діяльності учнів на уроці.
Зведена таблиця вчителя
№ |
Зміст діяльності |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
1. |
Поведінка на уроці |
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
Необхідність даної теми для мого подальшого навчання |
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
Емоційний стан |
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
Рівень сприйняття матеріалу |
|
|
|
|
|
|
|
|