Конспект уроку геометрії для 7 класу «Рівнобедрений трикутник»
Мета: сформувати поняття рівнобедреного і рівностороннього трикутників, сформувати вміння розпізнавати на рисунку або за умовою рівнобедрений трикутник та називати його елементи;, навчити розв’язувати задачі, які передбачають застосування означення рівнобедреного трикутника та властивість його кутів;
сприяти розвитку логічного мислення, уваги учнів, формувати вміння грамотно формулювати власні думки;
виховувати інтерес до вивчення математики, почуття відповідальності.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь.
Наочність та обладнання: презентація на комп'ютері, підручник, роздатковий матеріал.
Хід уроку.
І. Організаційний момент:
1) привітання;
2) перевірка присутності учнів
3) перевірка готовності учнів до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань
1.Відповісти на всі питання учнів, що виникли під час виконання домашнього завдання.
2.Сформулювати першу і другу ознаки рівності трикутників.
3. Знайти пари рівних трикутників і довести їх рівність (слайди 2 – 4).
4. Знайдіть невідомі кути на малюнку(слайд 5).
III. Формулювання мети і завдань уроку
Учням роздані набори смужок двох кольорів (червоного і білого), серед яких дві (однакового кольору) мають однакову довжину, а третя – різної довжини. Учням пропонується скласти рівнобедрений трикутник (учні уже знайомі з цим поняттям) та дати відповідь на питання «Які властивості має рівнобедрений трикутник?»
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Означення рівнобедреного і рівностороннього трикутників, їх елементи
MF= FL=ML. (підручник ст.82-83), (слайди 6-8)
Т.: В рівнобедреному трикутнику кути при основі рівні – властивість кутів
Т. : Якщо в трикутнику два кути рівні, то він рівнобедрений - ознака
V. Закріплення нового матеріалу
1. Довести, що трикутник АВС – рівнобедрений (слайди 9 – 11)
2. Тест «Рівнобедрений трикутник» (слайди 12 – 17)
Розв’язати тест. Із букв, що отримають учні у відповідях, потрібно скласти слово і узнати, чім харчується на самому ділі комар. (Нектар. Комарі – самці – це скоромні і нешкідливі істоти. Вони харчуються нектаром квітів. Кусають і п’ють кров тільки їхні самки для дозрівання яєць, харчуються вони також нектаром. (слайд 19)
VI. Підсумок уроку.
Картки:
1.Знайти периметр рівнобедреного трикутника, основа якого 9см, а бічна сторона 7 см.
2.Периметр рівнобедреного трикутника 24см. На його стороні побудований рівнобедрений трикутник, периметр якого 36см. Знайти сторони рівнобедреного трикутника.
3.В рівнобедреному трикутнику сума всіх кутів дорівнює 1800. Знайти кути цього трикутника, якщо : а) один з кутів дорівнює 1000; б) один з кутів дорівнює 380.
VІІ. Домашнє завдання.
Вивчити матеріал § 14, розв'язати вправи ст. 85 -86 №№ 330, 333, 341
Література.
1.Геометрія 7 підручник / О.С.Істер. Київ. Видавництво «Генеза». 2015
2. Збірник задач і завдань для тематичного оцінювання 7 клас/ А.Г.Мерзляк,
В.Б.Полонський, Ю.М.Рабінович, М.С.Якір. Харків. «Гімназія». 2007