Тема уроку.Розв′язування вправ
Мета уроку: формувати вміння і навички застосовувати здобуті знання під час виконання систем рівнянь другого степеня; розвивати логічне мислення, пам′ять , уяву та математичне мовлення; виховувати самостійність та працьовитість
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок
Обладнання: картки для індивідуального контролю, картки для гри «Знайди слово», індивідуальні завдання для самостійної роботи, таблиця для усних вправ, кросворд
Хід уроку
Недостатньо лише мати добрий розум,
Головне – раціонально його використовувати.
Р.Декарт
І.Організація класу
Вчитель відмічає відсутніх і запитує чи всі готові до уроку
ІІ.Перевірка домашнього завдання
Консультант доповідає про виконання домашнього завдання учнями класу
ІІІ.Актуалізація опорних знань
1.Що є розв′язком системи двох рівнянь з двома змінними?
2.Які є способи розв′язування систем двох рівнянь ?
3.Які ви знаєте аналітичні способи розв′язування систем рівнянь ?
4.Скільки розв′язків може мати система двох рівнянь з двома змінними?
5.Розгадування кросворда «Система» (фронтально)
1.Один із способів розв'язування системи рівнянь.
2.Німецький математик, іменем якого названо один із способів розв'язування систем лінійних рівнянь.
3.Друга координата точки у прямокутній системі координат.
4.Графік лінійного рівняння.
5.Спосіб розв'язування системи лінійних рівнянь.
6.Перша координата точки у прямокутній системі координат.
7.Французький філософ, математик, фізик. Його іменем називають прямокутну систему координат
Відповіді: 1.Підстановка, 2.Гаусс, 3.Ордината, 4.Пряма, 5.Додавання, 6.Абсциса, 7.Декарт
Тим часом 2 учні біля дошки розв′язують завдання на картках
А) способом підстановки
х + у =5;
ху = 6; (3; 2), ( 2; 3)
б) способом додавання
х - у = 0;
х + у = -1. ( немає розв'язків)
ІV. Мотивація навчання
Повідомлення теми і мети уроку (записують у зошити дату)
Оголошення епіграфа уроку
V.Формування вмінь і навичок
1.Перевірити, чи є розв′язком системи рівнянь х + у = 0,
х + 2у = 1;
пара чисел ( 0; 0) ( самостійно)
2.Розв′язати систему рівнянь:
а) способом підстановки
х – у = 7,
х - у = 15; (5; -2)
б) способом додавання
х - 2у =14,
х + 2у 18; (4; 1), (-4; -1)
в) графічним способом
х + у = 9;
у- х = 3 ( -3; 0), ( 0; 3) ( 3 учні по черзі біля дошки)
VІ.Самостійна робота
І варіант ІІ варіант
1 рівень
1.Запишіть довільну систему другого степеня. |
1.Запишіть довільну систему другого степеня. |
2.Перевірити , чи є розв'язком системи рівнянь х + у = 18, ху =9 ; пари чисел а) (0; 0); б)( 3;3); в) (4,5;2) |
2.Перевірити , чи є розв'язком системи рівнянь х - у = 24, х + у =4 ; пари чисел а) (0; 0); б ( 5;-1); в) (1; 3). |
2 рівень
1.Розв'язати систему рівнянь аналітичним способом: х + 2у =1, х+ у =4. |
1.Розв'язати систему рівнянь аналітичним способом: х + у =2, х+ у =32. |
2. Розв'язати систему рівнянь графічним способом: х + у = 1, у – х =2. |
Розв'язати систему рівнянь графічним способом: х + у = 4, у – х =1. |
VІІ. Домашнє завдання
П 6.2 № 296(в) або приклад №3 (ст. 136)
( записати на дошці поки учні виконують самостійну роботу)
VІІІ. Підсумок уроку
Оголошення оцінок за урок