Тема: Створення діаграм в табличному процесорі. 7 клас
Мета:
Навчальна – сформувати поняття „діаграми”, вивчити основні типи діаграм, параметри діаграми, етапи побудови діаграми за допомогою Майстра діаграм |
Виховна - виховувати відчуття поваги до суперника, кмітливість прагнення до перемоги.
|
Розвивальна – розвивати навики роботи з електронними таблицями, розвивати стійкий інтерес до інформатики, розвивати творчу активність, пам'ять, уважність; |
Компетенции учащихся на уроке:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні уміння |
Поняття „діаграми”, параметри діаграми, етапи побудови діаграми |
графічне представлення табличної інформації |
Вміти самостійно створювати діаграму за допомогою Майстра діаграм |
Основные этапы урока:
Етап |
Час (хв.) |
Організаційна частина |
3 |
Повторення та актуалізація опорних знань |
8 |
Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація |
2 |
Вивчення нового матеріалу |
15 |
Закріплення вивченого |
10 |
Підсумок уроку. Домашнє завдання |
7 |
Обладнання:
Тип уроку: комбінований. Форма проведення - ігровий
Хід уроку
І. Організаційна частина. (3хв)
ІІ. Повторення та актуалізація опорних знань (8хв)
І) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці)
ІІ) Кожна клітинка таблиці має своє …… (ім’я)
І) Ідентифікатор клітинки складається із назви ……… (стовпчика і номера рядка)
ІІ) Документи, підготовлені в табличному процесорі, ще називаються …… (книгами
І) Ім’я файлу (книги) в табличному процесорі Еxcel має розширення ……. (xls)
ІІ) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація. (2хв )
Тема сьогоднішнього уроку буде "Побудова діаграм (Записати тему в зошити)
(учні відповідають, вчитель додає бали)
ІV. Вивчення нового матеріалу (15хв )
V. Закріплення вивченого (10хв)
VІ Підсумок уроку. Домашнє завдання (7хв)
Підсумок уроку проводиться у вигляді гри „Хрестики – нулики”. Кожна команда обирає номер клітинки, вчитель задає питання, якщо учні відповідають правильно , то ставлять в клітинку хрестик чи нулик. Якщо неправильно, то право відповіді надається іншій команді.
Запитання.
1. Що таке фон діаграм?
2.Назвіть основні способи створення діаграми
3.Що таке заголовок діаграми?
4. Що таке діаграма?
5. Що потрібно для побудови діаграми?
6. Що таке легенда діаграми?
7. Де може розташовуватись діаграма?
8.Назвіть способи редагування діаграми.
9.Назвіть способи форматування елемента діаграми.
Домашнє завдання:
- Опрацювати §___;
Отже, сьогодні на уроці ми з познайомились з елементами ділової графіки та навчились самостійно будувати діаграми.
Нагородження команди переможців грамотою. Виставлення оцінок з короткою аргументацією.
Дидактична матриця уроку.
Назва етапу уроку |
Методи навчання |
Форми організації навчальної діяльності |
Методи контролю |
||
За джерелом знань |
За рівнем пізнавальної активності |
За логікою розгортання думки |
|||
Організаційна частина |
словесні |
|
|
групова |
|
Повторення та актуалізація опорних знань |
словесні |
репродуктивні |
|
Групова, гра, колективна |
|
Повідомлення теми та мети. Мотивація. |
словесні |
|
|
Групова, гра, фронтальна |
|
Вивчення нового матеріалу |
Словесні, наочні |
Пояснювально-ілюстративний |
дедуктивний |
Групова, фронтальна |
|
Закріплення вивченого |
Практичні, наочні |
|
|
Групова, гра, індивідуальна, фронтальна |
|
Домашнє завдання |
Словесні, наочні |
пояснювальний |
|
Групова, гра |
|
На уроці виставляються оцінки команді переможцю та найбільш активним учням.
Критерії оцінювання практичних робіт для капітанів команд противників, які будуть оцінювати діаграми. Максимальний бал кожному учню за побудовану діаграму 2 бали. Побудовано дві діаграми;
Всі додатки вислані електронною поштою.