Конспект уроку з презентацією з алгебри у 8 класі
Тема: Степінь з цілим показником. Властивості степеня з цілим показником. Розв'язування вправ.
Тип уроку: Закріплення вивченого матеріалу.
Конспект уроку особливо стане в нагоді молодим вчителям, оскільки є розгорнутим, тобто містить не тільки передбачені вчителем запитання та перелік практичних завдань, але й прогнозовані відповіді учнів та повні розв'язки вправ.
Крім самого конспекту уроку архів містить мультимедійну презентацію.
Конспект уроку
Алгебра
8 клас
Тема: Степінь з цілим показником. Властивості степеня з цілим показником. Розв’язування вправ.
Мета: Закріпити знання учнів про степінь з цілим показником і його властивості; застосувати означення степеня з цілим показником та його властивостей при розв’язуванні вправ.
Тип уроку: Закріплення вивченого матеріалу.
Обладнання: Ноутбук, мультимедійний проектор, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап. Оголошення теми уроку. (2 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань. (15 хв.)
(Фронтальне опитування)
(Учні відповідають по бажанню)
В: Оскільки у нас сьогодні це у вас вже другий урок алгебри і ви напевне втомились, тому пропоную трішки відпочити. Відпочити фізично, але продовжити працювати розумово. І так, проведемо усну розминку.
(Урок продовжується з використанням ноутбука і презентації)
В: 1) Яке означення степеня з цілим показником?
2) Чому рівне a0? ()-n?
Учні відповідають. Слайд 3.
В: Які властивості степеня з цілим показником ви знаєте?
Учні відповідають. Слайд 10-14.
В: Давайте розв’яжемо вправи для повторення.
Слайд 4.
Тепер перейдемо, до завдань розминки.
Слайд 5.
Учні розв’язують. В підсумку отримують слово Штіфель.
Слайд 6.
В: Міхаель Штіфель – німецький математик, який опублікував декілька наукових праць, і серед них знаменита - "Повна арифметика". Він ввів термін “показник степеня".
В: Тепер завдання 2.
Кожен ряд отримує по 6 завдань. Кожен розв’язок має певну букву.
Слайд 7.
Якщо все правильно:
1 ряд: ВИ_ПРО
2 ряд: СТО_МО
3 ряд: ЛОДЦІ_ ,
то вчитель говорить: “Ви просто молодці” – , що і є розв’язком.
Слайд 8.
В: А тепер підсумок розминки.
Слайд 9.
ІІІ. Відпрацювання вмінь. (20 хв.)
Вчитель ділить клас на 2 варіанти.
В: А тепер попрацюємо самостійно.
Завдання:
1 варіант
Спростіть вираз:
1) (22)-1 (3)-2;
2) 5-7 59 : 125;
3) .
2 варіант
Спростіть вираз:
1) (9-1)3 (3)-3;
2) 2-4 28 : 32;
3).
В: А тепер ті хто сидять з однією партою обміняйтеся зошитами. Перевірте чи правильно ваш сусід виконав завдання. Ось якими мали бути правильні відповіді:
1 варіант
1) ; 2) ; 3) .
2 варіант
1) ; 2) ; 3) 9.
В: Якщо відповідь правильна ставте на полях , а якщо неправильна – .
Вчитель питає в кого і просить цього учня розв’язати приклад біля дошки, всім іншим хто справився з завданням – наступну вправу.
Вчитель викликає учня до дошки і пропонує комусь з класу сказати приклад, який той повинен розв’язати. Якщо вчитель бачить, що завдання надто складне, то викликає учня, який задав дане завдання.
(учні розв’язують біля дошки)
№ 282. (Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.)
Знайдіть значення виразу:
2) = ?
В: Ця вправа розв’язується так само як і завдання 1) з цієї вправи, яке ми розв’язували на попередньому уроці. Тому спростимо спочатку перший множник, а потім другий. І перемножимо їх.
У: 1) = = = .
2) = = 100
3) 100 = = .
Самостійно.
3) 1.
Розв’язання: 1 = = == = .
(учні розв’язують біля дошки)
5) -2 49 .
Розв’язання: -2 49 = ()-2 49 =
= () 2 49 = 49 = .
IV. Підсумки уроку. (6 хв.)
В: А тепер ще раз пригадаємо все те, що ми вивчили.
Учні відтворюють означення і властивості степеня з цілим показником.
V. Домашнє завдання. (2 хв.)