УМ 5 МОВА Тема: Фонетичний розбір слова
Мета: навчальна : повторити вивчення орфограми , застосовуючи набуті знання на практиці, формувати життєву компетентність ;
розвивальна: розвивати абстрактне мислення , мовне чуття, мовленнєві вміння, навики порівняння, зіставлення ; розвивати цікавість;
виховна: виховувати культуру усного та писемного мовлення.
Тип уроку: Урок формування вмінь і навичок
Компетентності: Спілкування державною мовою, математична, навчання в продовж життя
Хід уроку
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати –
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд. Часу не гаймо
І урок починаймо.
1. Бліц – опитування (кожне запитання на окремій пелюстці ромашки,яка прикріплена на дошці)
2. КРИПТОГРАМА “СЛОВО ДНЯ”
3.Розподільний диктант
Запишіть слова в три колонки, у яких: 1) звуків більше , ніж букв; 2) звуків і букв порівну; 3) звуків менше, ніж букв.
Грядка, нянька, п’єса, ім’я, емаль, дощ, егоїзм, юнак, аджика, нізащо, в’юн, щавель, мільйон, дощечка, радість, олов’яний, земля, дзвоник, уряд, енергія, альбом, заява, м’який, няня, руїна, копія, меншість.
Хто там,хто вже так втомився,
Аж на парту похилився.
Треба дружно нам всім встати ФІЗКУЛЬТПАУЗУ ПОЧАТИ
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, усміхніться
Землі нашій поклоніться,
За щасливий день вчорашній!
Ви до сонця потягніться,
Веретеном покрутіться,
Раз присядьте, два присядьте
Іза парту тихо сядьте.
Випишіть із тексту фізкультхвилинки(на слух) слова з орфограмами, поясніть
Диктант-завдання (біля дошки)
МАЛЬВА, ПІЧ, РІЧКА, П’ЯТНИЦЯ, ОСВІТА, КНИГА, ДЯТЕЛ, МУЖНІЙ, ЯКІР.
Творча робота
Подані слова передайте звукописом.
ДЕНЬ, ДОЩ, ЛІЩИНА, ЯБДУКО, ПОЇЗД, ЮЛІЯ, ІМ’Я, ДЖМІЛЬ
ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
«Взаємо перевірка»(діти перевіряють правильність виконання завдання)
Зробіть листочками обмін
З сусідою своїм по парті.
Я буду відповідь читати,
А ви скоріш перевіряйте.
Візьміть простий олівчик всі
І будьте в ролі вчителів
VI. Підсумки. Рефлексія.Оцінювання
Вправа «Незакінчене речення»(вчитель починає речення. А діти його продовжують)
-Я не вмів(-ла),а тепер умію…
-Незрозумілим залишилось…
-Я готовий(-а)до…
VII. Домашнє завдання
Виписати 12 слів з казки Василя Симоненка “Цар Плаксій і Лоскотон”