КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР
Відкритий урок з геометрії
у 8-А класі
Тема: Трапеція. Середня лінія трапеції
Учитель математики: Волкова Т.М.
2016-2017
Тема: Трапеція. Середня лінія трапеції
Мета : - ввести поняття середньої лінії трапеції, вивчити її властивості;
Тип уроку: комбінований – вивчення нового матеріалу, систематизація знань.
Обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютер, презентація уроку «Трапеція.
Середня лінія трапеції», пазли «Трапеція», кросворд, індивідуальні картки.
Методи навчання: словесний, наочний, діяльний.
Форми навчання: колективний, груповий, індивідуальний.
РСС. Середня лінія трапеції
Структура уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
ІV. Формування теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
VI. Фізхвилинка.
VII. Закріплення нових знань і вмінь.
VIII. Підбиття підсумків уроку.
IX. Домашнє завдання.
Хід уроку
І. Організаційний момент (слайд – 1)
1. Привітання
- Добрий день! Рада вас бачити.
2. Перевірка готовності учнів до уроку
- Який зараз урок?
- Що потрібно на урок?
3. Позитивний настрій класу (слайд – 2)
- Уявіть, що у ваших долонях – дрібка гарного настрою. Поділіться ним, щоб зробити день приємнішім для всіх, хто зараз поряд з вами.
А сьогодні на уроці ви будете: (слайд-3) – діти читають разом
Уважні!
Розумні!
Організовані!
Кмітливі!
4. Робота за екраном (слайд-4)
- Назвіть чотирикутники
- Назвіть елементи чотирикутника
- Сума кутів чотирикутника дорівнює….
- Трапеція – це чотирикутник
- Рівнобічна трапеція
- Прямокутна трапеція
- Різностороння трапеція
- Основи трапеції
- Бічні сторони трапеції
5. Ознайомлення з планом уроку (план на дошці)
План
6.Метод оцінювання
На стікерах учні ставлять собі бали за правильну відповідь, з дозволу вчителя.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (слайд – 5)
№ 223 (1) відповідь <В =48°, <D = 56°
– Що таке трапеція?
ІІІ. Актуалізація опорних знань. (слайд – 6)
Розгадування кросворду (кожна відповідь 1 бал)
Питання
1. Чотирикутник, у якого дві сторони паралельні, а дві інші не паралельні. (Трапеція)
2. Як називаються паралельні сторони трапеції? (Основи)
3. А непаралельні? (Бічні)
4. Перпендикуляр, опущений з будь-якої точки прямої, яка містить одну з основ, на пряму, яка містить другу основу. (Висота)
5. Лінія, яка сполучає середини бічних сторін трапеції. (Середня)
ІV. Формування теми і мети уроку. (слайд – 7)
Тема сьогоднішнього уроку: Трапеція. Середня лінія трапеції.
Сьогодні ви дізнаєтеся про ще один елемент трапеції, який називається
«Середня лінія трапеції». Навчитеся розв’язувати задачі на знаходження
середньої лінії трапеції
РСС. Середня лінія трапеції
V. Вивчення нового матеріалу. (слайд – 7,8)
1. Пояснення вчителя
* рисунок середньої лінії трапеції;
* означення середньої лінії трапеції;
* властивості середньої лінії трапеції.
РСС. Середня лінія трапеції
2. Запис у зошити (конспект на партах у дітей)
3. Робота з підручником (слайд – 9) – 1 бал
* знайти тему за змістом;
* прочитати означення середньої лінії трапеції;
* прочитати властивості середньої лінії трапеції.
РСС. Середня лінія трапеції
4.Розв’язування задачі (слайд – 10) – 2 бали (учень розв’язує коло дошки з поясненням)
Пояснення
РСС. Середня лінія трапеції
VI. Фізхвилинка. (слайд – 11)
VII. Закріплення нових знань і вмінь.
Підрахувати кількість трапецій
Відповіді на слайді. Самоперевірка
Скласти трапецію з:
а) чотирьох прямокутних трикутників;
б) із трьох прямокутних трикутників;
в) із двох прямокутних трикутників.
РСС. Середня лінія трапеції
VIII. Підбиття підсумків уроку.
*Походження слова «трапеція» (слайд – 16) – 2бали
*Застосування форми трапеції у повсякденному житті (слайди 17- 21) – 2 бали
3. Запитання
*Яка тема уроку?
*Що вивчили?
*Що робили на уроці? (по плану)
РСС. Середня лінія трапеції
4. Оцінювання роботи учнів на уроці
IX. Домашнє завдання. (запис у щоденники)
Тестові завдання( підкресліть правильну відповідь)
Так Ні Неможна визначити
Та Ні Неможна визначити
Так Ні Неможна визначити
Так Ні Неможна визначити