Про матеріал
Розробила вч. Образотворчого мистецтва Анікіна Тетяна Олександрівна.
Конспект уроку 4 клас.
Тема: Передача плановості пейзажної композиції «Неначе писанка село».
Мета:
• формувати художній смак при добірці кольорів, навички вибирати кольорову гаму;
• розвивати фантазію, творчу уяву, окомір, увагу;
• виховувати спостережливість, здатність д естетичного осмислення та відтворення власних творчих ідей, інтерес до образотворчого мистецтва, любов до природи.
Обладнання: альбом для малювання, гуаш, палітри, склянки з водою, пензлики, презентація.
Хід уроку
I. Вступна частина
1) Привітання
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько,
Привітайтесь : «Добрий день»
Хай гарним буде день!
II. Актуалізація опорних знань
- Діти, а що таке живопис? ( вид образотворчого мистецтва де картина виконується фарбами)
- Які жанри живопису ви знаєте? ( натюрморт, портрет, пейзаж і т. д.)
- А з якими видами живопису ви познайомилися на минулому уроці?
- А ще існують такі види, як: морський, ліричний , фантастичний.)
III. Мотивація навчальної діяльності
-Отже, на минулому уроці ви познайомилися з пейзажами місцевостей, а саме гірським, міським та сільським.
Повідомлення теми та мети уроку
- А сьогодні ми малюємо пейзажну композицію : «Неначе писанка село»
- Давайте розглянемо картину в вашу альбомі:
- Що зображено на цій картині?
- Який настрій у вас викликає ця картина?
- Які кольори використано в цій картині?
- Що незвичайного ви бачите в цій картині?
- Кущі та дерева зображено в іншій техніці.
- А така картина має назву ілюстрація в пейзажі.
IV. Вивчення нового матеріалу
- Ви вже знаєте, що таке пейзажі та які він має види, що в ньому можна зобразити широкі простори полів, ліси, бурхливе море, високі гори й затишні села. Багато художників змальовують пейзажі по-різному, деякі дуже реалістично, а деякі створюють фантастичні краєвиди.
- Отож, сьогодні ми малюватимемо сільський пейзаж.
1) Показ та аналіз зразка
Подивіться на малюнок:
- Що зображено на малюнку? ( небо)
- Якого воно кольору? Що ще є на небі?
- Що зображено на задньому плані? ( ліс та хатинку)
- Що зображено на наступному плані? ( хатинку, дерево біля неї, схили)
- Що зображено на 3 плані? ( колодязь, будинок та кущі)
- А що знаходиться на передньому плані? ( Доріжка)
- Які кольори використано в малюнку?
- Які кольори переважають?
- А тепер переходимо до композиційного розміщення малюнку.
2) Пояснення послідовності малюнка.
1. Спочатку ми промальовуємо лінію горизонту. Але вона розміщена вище, так як небо розміщене високо.
2. Потім промалюємо схили на яких стоять будинки.
3. Потім промалюємо загальні обриси хатинок за допомогою геометричних фігур. А які саме фігури ми використаємо?
4. Далі промалюємо деталі будинків. А з яких деталей складаються будинки? Так, це деталі самого пейзажу, тобто дерева, кущі та сонце. Тобто домалюємо малі деталі.
5. Робота з фарбами
- Діти, які кольори ми бачимо в цій картині?
- Виконавши всі етапи нашого малюнку, розмалювавши всі основні деталі, ви зможете прикрасити хатинки та колодязь різними візерунками.
3) Фізкультхвилинка
4) Правила роботи з фарбами
- А перед тим, як почати нашу роботу ми з вами пригадаємо правила користування фарбами.
Не можна знімати зайву фарбу пензликом або руками, для цього є ганчірка.
Не можна змішувати фарби одну з одною в склянці з водою, для цього є палітра.
Працюй охайно, швидко.
5) Виконання практичної роботи
- Послідовність виконання роботи в вас є. Тож починаємо працювати.
V. Підсумок
1) Виставка робіт.
2) Оцінювання вербальне.
3) Прибирання робочих місць
- Миємо пензлики, витираємо їх ганчіркою. Виливаємо воду з стаканів, миємо добре стаканчики та палітру.