Тема: Подорож в країну натуральних чисел.
Мета: Повторити та узагальнити матеріал, перевірити як учні засвоїли тему,їх вміння застосовувати набуті знання при розвязуванні вправ, розвивати логічне мислення, навички усного рахунку учнів, прищеплювати учням інтерес до вивчення математики.
Тип уроку. Повторення та узагальнення знань , умінь, навичок.
Хід уроку
Учитель. Тема сьогоднішнього нашого уроку « Подорож у країну натуральних чисел». Ми повинні повторити та узагальнити вивчений матеріал. Перевірити як ви засвоїти тему, як вмієте застосовувати набуті знання при розв’язуванні вправ і на практиці.
Девіз уроку Міркуємо – швидко
Відповідаємо - точно
Лічимо – правильно!
Пишемо – гарно.
Учень
Весь цей час ми не гуляли
А сумлінно працювали,
Числа натуральні вчили
Дії з ними повторили.
Вчили те, що треба знати,
Щоб рівняння розв’язати.
Мали вдачі неледачі
Щоб розв’язувать задачі.
А сьогодні є нагода
Перевірити знання
І які ж то результати
Дало наше навчання.
Учитель А урок у нас сьогодні дещо незвичайний. Ми відправляємось у подорож до захоплюючої країни натуральних чисел.
Учень.
І сувора й солов’їна
Натуральних чисел країна.
Праця тут іде завзята
Вчимося спритно рахувати.
Ледарів у нас немає
Всі все вміють, всі все знають.
Вирушаємо всі у путь
Нас цікаві речі ждуть.
Учитель. Але, щоб вирушити в цю подорож ми повинні придбати квитки. А для цього нам потрібно розв’язати декілька нескладних завдань
« Мікрофон»
І команда 1. Обчислити 25 •348 •4 = 34800 125 •1342 •8 = 1342000 5 •649 •20 = 64900 32• 48 + 32• 52 = 3200 2. Довжина класу – 5 м, ширина – 6 м. Обчислити скільки потрібно купити фарби, щоб пофарбувати підлогу, якщо 1 л фарби вистачає для фарбування 10 м площі. 3. Спростити вираз 2 •6а = 12а 10х •5х = 50х 14х – 3х + 8х = 19х 6в •3с = 18вс |
ІІ команда
50• 649 •2 = 64900 250• 1948 •4 = 1948000 25 •788 • 4 = 78800 34 •121 – 34 •21 = 3400
5х •7х = 35х 8х – 7 х + 9х = 10 х 4а •3в = 12 ав |
Учитель
А тепер ви можете придбати квитки.
1 а 125 в 5 а + в а – в ав а: в |
2. а 472 в 4 а + в а – в ав а: в |
3 а 234 в 6 а + в а – в ав а: в |
4 а 432 в 24 а + в а – в ав а: в |
5 а 252 в 14 а + в а – в ав а: в |
6 а 228 в 12 а + в а – в ав а: в |
7 а 736 в 32 а + в а – в ав а: в |
8 а 238 в 17 а + в а – в ав а: в |
9 а 504 в 18 а + в а – в ав а: в |
Учитель . Ну нарешті вже поїхали. А ось і перша станція « РУХЛИВА».
Щоб продовжити подорож розв’яжіть задачу на рух.
І команда
58 + 66 = 124 км/год 124 •3 = 372 км.
2. Швидкість течії річки 3 км/год. А власна швидкість катера 16 км/ год. Який шлях пройшов катер, якщо за течією річки він йшов 3 год, а проти течії 4 год? 16 + 3 = 19 км/год – за течією 19 •3 = 57 км – за т. за 3 год 16 – 3 = 13 км/ год – проти течії 13 •4 = 52 км – проти течії за 4 год 57 + 52 = 109 км. |
ІІ команда
1. З двох станцій в одному напрямі вирушили два автомобілі. Швидкість першого 72 км/ год, швидкість другого 64 км/ год. Зустрілися вони через 3 години. Яка буде відстань між ними через 2 години? 72 – 64 = 8 км/ год 8 • 2 = 16 км
15 + 3 = 18 км / год 18 • 4 = 72 км – за т. за 4 год 15 – 3 = 12 км / год – шв. проти течії. 12 • 3 = 36 км – проти течії за 3 год. 72 +36 = 108 км |
Учитель. Не встигли від’їхати і знову зупинка. Та це ж станція «ОБЧИСЛЮВАЛЬНА»
І команда
Виконати дії:
(37 •18 – 666 : 18) : 37 - 17 |
ІІ команда
Виконати дії:
( 986 : 34 + 29 • 34) : 35 - 29 |
Учитель.Давайте трішки відпочинемо і розв’яжемо «МІНІ - ВІКТОРИНУ»
І команда
1. Як з трьох сірників не ламаючи їх зробити 6 (VI) 2. Знайти 2 натуральних числа, в яких частка і різниця є одним і тим самим числом. ( 4 і 2 ) 3. Екіпаж, запряжений трійкою коней проїхав за годину 15 км. З якою швидкістю біг кожен кінь? ( 15 км / год) |
ІІ команда
|
Учитель. А ось і станція « РІВНЯННЯ»
І команда ( х + 59 ) : 42 = 96 43 • к – 215 = 473 |
ІІ команда 6528 : ( а – 39 ) = 64 х : 38 – 76 = 38 |
Учитель.
Хто там, хто там притомився
І на парту нахилився.
Учень.
Треба дружно нам всім встати
Фізкультпаузу почати.
Руки вгору підніміть
І тихенько опустіть.
Руки вгору, руки в боки
І зробіть чотири кроки
Раз, два, три, чотири.
Раз, два – поринаймо,
Три, чотири _ виринаймо,
П’ять, шість – на воді
Кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім – всі сідаємо
І роботу починаємо.
Учитель. Поїхали далі. А що це за станція? Її назва « КМІТЛИВКІНО»
І команда
ч |
а |
с |
т |
к |
а |
Це слово пов’язане з дією ділення.
2. АБВГДЕ 5х – 4 = 16 ( Г)
3х – 7 = 8 (?) (Д)
ІІ команда
ТНІСА ТЕРМ РГУК ОСЛИЧ
( Ні неправильно, бо через 60 годин у Львові буде ніч)
Учитель
Увага! Під’їзджаємо до країни « Натуральних чисел». Але нам дорогу перетинають таємничі квадрати. Вони вимагають, щоб ми заповнили порожні клітинки.
44 і 22
48 |
68 |
98 |
24 |
34 |
? |
12 |
17 |
? |
39 і 78
12 |
13 |
14 |
36 |
? |
42 |
108 |
? |
126 |
Учитель. Нарешті приїхали. А щоб ввійти туди треба виконати ще одне завдання.
І команда
Подати числа в порядку зростання
Т |
В |
П |
И |
Р |
І |
79 |
56 |
28 |
48 |
35 |
63 |
ІІ команда
Подати числа в порядку спадання.
329 |
254 |
415 |
212 |
293 |
196 |
315 |
О |
Д |
М |
Ц |
О |
І |
Л |
Учень. Подорож закінчено
Нам можна далі йти
І до нової теми
Програми перейти.
Всі добре працювали
Старались як могли
Немає переможених
Тут всі перемогли.
Бажаю математику
Нам вчити добре й далі
Так, щоб могли ми
Отримати золоті медалі.