Урок 73
Тема: Словесні формули на означення показників часу протягом доби
Мета: Вправляти дітей у правильному вживанні кількісних і порядкових числівників у мовленні, у складанні словосполучень; навчити будувати речення з числівниками на позначення часу, виробити навички правильно вживати їх в усному та писемному мовленні; виховувати організованість, спостережливість, уважність.
Обладнання: малюнки, таблиці
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація класу.
Створення емоційного настрою
Не гаймо часу, поспішаймо,
Урок скоріш розпочинаймо!
ІІ. Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів
Каліграфічну хвилинку ми всі починаємо,
І літери гарні писати бажаємо.
Фонтан, хвилина, годинник, тиждень, тонна, година, рік.
- Прочитайте слова. Випишіть ті, що є одиницями вимірювання часу.
( Хвилина, тиждень, година, рік.)
В школі справу хоч яку
Починають по дзвінку.
Тож тримай, мов зайчик вуха,
Не зівай, уважно слухай.
- О котрій годині дзвінок вас покликав на урок?
- Як ви про це дізналися? (Подивилися на годинник)
- Яку роль відіграють годинники в житті людей? ( Вони упорядковують наше життя)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми з вами будемо тренуватися у правильному вживанні числівників на позначення часу
IV. Вивчення нового матеріалу
( слайд « Годинники»)
- Які бувають годинники? ( Сонячні, механічні, кварцеві, електронні, атомні)
- Скільки видів годинників ви нарахували? ( 5)
- До якої частини мови належить?
- Яка орфограма ? (Апостроф)
- Запишіть цей числівник і запам’ятайте його.
- Скільки звуків позначає буква Я? (Два, бо після апострофа)
- Яке наступне число в натуральному ряді чисел? ( 6)
- Вкажіть орфограму і запишіть.
- Усно утворіть від них порядкові числівники.
2. Робота в парах за картками.
Гра « Влучіть в ціль»
Хвилина – це … сім днів.
Тиждень – це ….шістдесят хвилин.
Година – це …дванадцять місяців або триста шістдесят п’ять днів.
Рік -- це … шістдесят секунд.
Перевірка.
- Який числівник повторюється? (60)
- Що означає? (Шість десятків)
- Порівняйте числівники ШІСТЬ і ШІСТДЕСЯТ.(Знак м’якшення є і немає)
3. Робота за підручником
- В підручнику на ст.117 самостійно опрацюйте таблицю і зробіть висновки.
- Як правильно вимовляти числівники на означення часу?
- Спишіть 2 речення на вибір, підкресліть числівники.
4. Самостійна робота
Робота з картками «О котрій годині?»
Перевірка- «ланцюжок відповідей»
5. Фізхвилинка:
Час настав для відпочинку,
Тож встаєм на фізкультхвилинку!
6. Робота за підручником: вправа 268, ст. 117
- Розгляньте таблицю
Складання і запис речень.
7. Гра «Оголосіть правильно час!»- робота з картками
V. Підсумок уроку
Гра « Числівник загубився»
- Знайдіть числівник, що загубився у словах:
Столик, сім’я, вітрила
Рефлексія
- Я сьогодні на уроці дізнався…
- Я відчув…
- Я зрозумів…