Українська мова (4 клас)
Тема: Підсумковий урок з теми «Числівник»
Мета: Систематизувати та узагальнити знання про числівник
як частину мови, вправляти учнів в доцільному та
правильному вживанні числівників у мовленні; розвивати
вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти, узагальнювати,
роботи висновки; розвивати мовлення, логічне мислення,
кмітливість; виховувати пізнавальні інтереси, любов до
скарбниці рідної мови, бажання вивчати її та спілкуватися нею.
Обладнання: картки для виконання завдань, презентація
Тип уроку: урок узагальнення знань
Форма проведення: урок-гра
ХІД УРОКУ
І. Організація дітей до уроку
Станьте, діти, усміхніться
І до сонця потягніться.
До сусіда поверніться,
Один одному всміхніться!
Продзвенів уже дзвінок,
Час розпочати нам урок!
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно й гарно.
Дарма часу не втрачати,
Думати треба і працювати!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Відгадати загадку.
Я, відомо, дуже знатний,
Кількість можу означати,
І порядок при лічбі
Підкажу мерщій тобі.
Чи який, чи котрий, скільки –
Запитай мене лиш тільки.
Щоб не буть багатослівним,
Називаюсь я - ( Числівник)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
виконуватимемо цікаві вправи та завдання.
Урок продовжим без зупинки,
Проведем каліграфічну хвилинку!
Ч ч
Ча чо чу че чі чи
числівник
Який? Яка? Яке? Які? (Ні)
IV. Тренувальні вправи
Виписати із тексту словосполучення іменників із залежними від них числівниками
Записати числівники словами
Вибрати і розподілити по групах кількісні і порядкові числівники):
Фізкультхвилинка.
1, 2 ! - час вставати –
Будемо відпочивати.
3,4! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
5,6! Засміялись.
Кілька раз понахилялись.
7,8! Час настав.
Повертатися до справ.
5 (олівець), 8 (зошит), 20 (курча), 11 (стілець),
20 (яблуко), 70 (кілограм), 500 (дерево),
16 (книжка), 60 (корабель), 10 (зошит),
14 (ручка), 100 (місто), 12 (груша).
Запишіть 5 словосполучень (на вибір)
6. Гра «Знаю я багато»
- У назвах яких казок зустрічаються числівники?
(показ слайдів до казок)
7.Гра «Шифрувальник»
100вбур, ті100,
100рінка, 3тон, 40а,
3кутник, 100вп,
100лиця, 3вога.
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання
Вправа 265, повторити вивчені правила