Конспект уроку української мови у 4 класі

Про матеріал
Презентація до уроку розвитку зв'язного мовлення для 4 класу "Текст-опис голуба". Складання тексту-опис за аналогією. Опис голуба.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чув я десь таке повір’я: Коли в птаха біле пір’я,Птах цей символ миру в світі. Як же він зоветься, діти?(Голуб)

Номер слайду 2

Голуби — птахи, що поширені на всійпланеті, крім Арктичних та полярних зон. Відомо, що існує більше 300 видів голубів. Голуби бувають розміром від горобця до курки. У голуба прекрасний зір. Птах здатний розрізняти не тільки всі барви веселки, але також і ультрафіолетові промені. Завдяки цьому, голубів можуть використовувати в пошуково-рятувальних операціях. 

Номер слайду 3

Слух дозволяє голубу уловлювати звуки набагато нижчої частоти ніж ті, які в змозі почути людина — наприклад, шум вітру або віддалені звуки грози. Голуб харчується переважно рослинними кормами: насінням, ягодами, плодами фруктових дерев. Зрідка вживає в їжу комах.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Голубко біла, ти лети у світ, Хай буде мир у небі голубому. Бо голуб миру, кажуть з давніх літ, Приносить радість родові людському. Надія Красоткіна

Номер слайду 6

Голуб — символ ______

Номер слайду 7

Після всесвітнього потопу Ной випустив голуба, аби довідатися, чи спала вода на землі. Голуб повернувшись, приніс оливкову гілочку як свідчення благодатних умов для проживання . З того часу почали вважати зображення голуба з оливковою гілочкою символом миру, добра та благополуччя.

Номер слайду 8

Голуб належить до роду птахів із родиниголубових. Розмах крил досягає не більше 45 сантиметрів. Хвіст заокруглений. Довжина лап близько 5 сантиметрів

Номер слайду 9

Номер слайду 10

{8 A107856-5554-42 FB-B03 E-39 F5 DBC370 BA}Зачин. Загальневраження. Голуб — птах із родини голубових. Основначастина. Опис окремих ознак: Забарвленняоперенняголовакрилахвіст сірого, сизого, кольоружорстке, тверде, малого розміру, широкі, загострені, заокруглений,Кінцівка. Висновок  

Номер слайду 11

Птах, він, сизокрилий.

Номер слайду 12

Голуби — птахи, що поширені на всій планеті, крім Арктичних та полярних зон. Відомо, що існує більше 300 видів голубів. Голуби бувають розміром від горобця до курки. Оперення — залежить від виду, воно жорстке, тверде, щільно прилягає до тіла. Під пірним покровом утворюється пудра подібна тальку, яка захищає пір’я від сирості. У найпоширеніших сизих голубів забарвлення сірого, чорного, рудого, або білого кольору, що на світлі переливається синім чи зеленим кольорами. Голова — малого розміру, з вигнутим дзьобом. Очі — малого розміру. Розмах крил досягає не більше 45-ти сантиметрів. Довжина лап близько 15-ти см. Дзьоб шиферно-чорний, з яскраво-вираженим білуватим кольором восковиці в основі Рух пальців знаходиться під свідомим контролем птаха, хоча і обмежений напрямками, у яких не виникає значної напруги протягом польоту.

Номер слайду 13

Голуби є символом любові й ніжності. Тому люди завжди з турботою ставляться до птахів сіро-голубуватого забарвлення, сподіваючись на добро й мир на планеті. Я дуже люблю годувати голубів, коли ми з батьками ходимо не прогулянку до парку. Всі вони різні, але одного голуба я запамятав дуже добре. А голуб був чудесний! Неякийсь собi там сивак копiйчаний, а такої чистої сiрої мастi, що, здавалося, хтось умисно, коли голуб був увесь чорний, узяв та рiвненько й дрiбненько поцюкав його бiлим. Тiльки кiнцi пiр’їн на хвостi та на крилах лишилися чорнi, як у чорнило вмоченi. Голiвка ж яка: малесенька, витончена, не кругла, а довгастенька! А дзьобик: це ж не дзьобик, а пташине зернятко, нiжне, рожеве… Шийка горда, не довга й не коротка, спинка ввiгнута, хвiст трубою, i пiр’їн уньому десь не менш тридцяти шести. А крила ж, видно, такi легкi та сильнi, як пушинку, тiло носять.

Номер слайду 14

Голуб - птах із родини голубових. Він невеликого розміру. Забарвлення у голуба сірого кольору. Воно темне на голові та грудях, а світліше на крилах. Оперення у птаха  жорстке, тверде, щільно прилягає до тіла. Голова  малого розміру з вигнутим дзьобом. Крила широкі, загострені з двома темними смугами. Хвіст заокруглений з темним закінченням. Розмах крил птаха досягає не більше 45см. Довжина лап близько 5см. Голуби поширені по всій території України.

Номер слайду 15

ПАМ’ЯТКА Кожну частину тексту писати з абзацу. Речення будувати невеликі. Послідовно викладати свої думки. 4) Стежити за мовою. 5) Уникати повторів слів.

pptx
Додано
31 березня 2020
Переглядів
472
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку