Конспект уроку узагальнення та систематизації знань для учнів 7 класу з теми "Властивості степеня з натуральним показником".

Про матеріал
Конспект уроку узагальнення та систематизації знань для учнів 7 класу з теми "Властивості степеня з натуральним показником".
Перегляд файлу

ВЛАСТИВОСТІ  СТЕПЕНЯ З НАТУРАЛЬНИМ ПОКАЗНИКОМ

МЕТА УРОКУ:

  •                      навчальна: повторити, систематизувати й узагальнити знання учнів про значення степеня з натуральним показником поряд з іншими арифметичними діями; формувати поняття степеня з натуральним показником використовувати відповідну термінологію;
  •                      розвиваюча: розвивати логічне мислення, культуру мовлення та інтересу до вивчення алгебри;
  •                      виховна: виховувати толерантність, інформаційну компетентність, пам’ять.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизація знань.

 

ХІД УРОКУ

Розум людський має три ключі, які все відкривають: знання, думка, уява.

                                                                                                       В.Гюго

  1.                ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

              Ваш успіх залежатиме від вашої толерантності, уміння  спілкуватися,

допомагати один одному, відстоювати свою думку, звичайно, від вашого настрою. А він, бачу, гарний. Тому бажаю удачі і у нас все вийде!

  1.            Перевірка домашнього завдання

Виконати вправу на відповідність https://learningapps.org/32301321

  1.        Формулювання теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

 Сьогодні на уроку ми повинні повторити, закріпити та систематизувати знання про властивості  степеня з натуральним показником.

 

 

 

  1.         Актуалізація опорних знань
  1.     Робота з картками.

1.Знак степеня залежить від знака основи степеня та від __________________________________ показника степеня.

2.Степінь додатного числа з ______________ цілим показником є _________________ числом.

3.Степінь від’ємного числа з парним показником є _________________ числом.

4.Степінь від’ємного числа з непарним показником є _________________ числом

  1.     Бліц-тест.
  1. Виконайте дії:

А.   Б.   В.   Г.

  1. Виконайте дії:

А.   Б.   В.   Г.

  1. Виконайте дії:

А.   Б.   В.   Г.

  1. Виконайте дії:

А.   Б.   В.   Г.

  1. Оберіть, яка з нерівностей є правильною.

А.  Б.  В. Г.

  1. Подайте вираз у вигляді степеня з основою 2.

А.   Б.   В.   Г.

 

Відповіді до бліц-тесту: 1. Б. 2. В. 3. Б. 4. Г. 5. В. 6. Б.

  1.            Закріплення знань, умінь і навичок

1. Змагання у командах. Пропаную  провести  невеличке  змагання.  Клас   об’єднується  у  три  команди: І  ряд – І  команда,  ІІ  ряд – ІІ  команда,  ІІІ  ряд – ІІІ команда.  Кожна  команда  отримає  своє  завдання,  яке  складається  з  чотирьох  прикладів.  Учні  кожної  парти  працюють  разом,  знаходять  вірне  рішення  свого  приклада  і  передають  листочок  із  завданнями  далі.  Зрозуміло,  що  переможе  команда,  яка  швидше  за  інші  і  абсолютно  вірно  виконає  завдання. 

 

а) 10–2 : 104 =

б) 103 105 =

в) 10–3 106 =

г) 105 10–23 =

д) 10–24 10–6 =

е) 107 : 10–14 =

є) 10–3 : 10–1 =

ж) 10–5 : 10–7 =

з) (102 )–7 =

и) (10–3)–6 =

і) 10–5 : 103 =

ї) 10–5 10–8 =

 

Підводяться підсумки змагань.

Фізкультхвилинка

Які  з  нерівностей  є  правильними  при  всіх  значень змінних? (Якщо результат  позитивний – плескємо в долоні, якщо ні – сідаємо).

а) |x| > 0;

б) |x + 3| 0;

в) |x – 7| < 0;

г) (x + 3)2 < 0;

д) (2x – 1)2 0;

е) (x – 6)6 0;

ж) (x – 4)8 > 0;

з) |x + 9| > 0;

и) x2 + 7 7

2. Обчислювальна пауза. Обчисли  значення  виразів.  За  таблицею  визнач  букви,  що  відповідають  отриманим  результатам,  і  запиши  їх  у  поданом порядку й  дізнайся  прізвище  математика,  який  уперше  охарактеризував степінь числа.

 

Відповідь: Рене Декарт.

3. Розв’язання магічного квадрата(робота в парах).

Х2

Х7

Х3

Х5

Х4

Х3

Х5

Х1

Х6

 

  1.         Підбиття підсумків уроку

Давайте  разом  заповнимо  пелюстки  «алгебраїчної  ромашки».

Користуючись  різними  властивостями  степеня,  на  пелюстках  цієї «ромашки» написати  приклади,  які  б  дорівнювали  виразу  в  середині.  Чим  більше  пелюсток,  тим  краще. 

 

 

 

 

 

  1.     Домашнє завдання

1. Виконайте дії:

     а) а4 · а · а3 а          б) (7х)2          в) р · р2 · р0           г) с · с3 · с             

     д) т · т4 · (т2)2 · т0        є) (23)7 : (25)3           ж) (р2)4 : р5    

    з) (34)2 · (32)3 : 311

     2. Знайти значення дробу:

                   в) =       

 

doc
Пов’язані теми
Алгебра, Розробки уроків
Додано
26 листопада
Переглядів
233
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку