Конспект уроку в 3 класі НУШ. Супроводжуюча презентація.

Про матеріал
Урок математики в 3 класі. Грошові одиниці. Монети і грошові банкноти України. Одиниці вартості. Задачі на знаходження вартості покупки. Дії з іменованими числами. Числа третього розряду.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Грошові одиниці. Монети і грошові банкноти України. Одиниці вартості. Задачі на знаходження вартості покупки.

Номер слайду 2

Ось і дзвоник дав сигнал,Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймоІ урок розпочинаймо!

Номер слайду 3

Міркуємо — швидко!Відповідаємо — точно!Лічимо — правильно!Пишемо — гарно!

Номер слайду 4

Щодня потроху їх збирала,І у скарбниченьку складала,Коли потрібну кількість мала,Подарунок мамі придбала.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Список продуктів. Хліб Йогурт, сир. Сосиски Яблука Морква

Номер слайду 8

Грошові одиниці. Монети і грошові банкноти України. Одиниці вартості. Задачі на знаходження вартості покупки.

Номер слайду 9

Зупинка БАНКОВА

Номер слайду 10

Монети

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Паперові гроші

Номер слайду 13

Відділ ПЕКАРСЬКИЙ

Номер слайду 14

МОЛОЧНИЙ Відділ

Номер слайду 15

Ковбасний відділ

Номер слайду 16

Перевірка10 грн 25 к. + 3 грн 50 к. = 13грн 75 к.4 грн 70 к. + 50 грн = 54 грн. 70к.60 грн 80 к. – 30 грн 40 к. = 30 грн 40 к.55 грн 30 к. – 5 грн 30 к. = 50 грн

Номер слайду 17

Задача У Оленки було 27 грн, а у Світланки утричі менше. Скільки грошей було у дівчаток разом?

Номер слайду 18

Фруктовий відділ Рівняння №519 від Веселих яблучок rrrrr

Номер слайду 19

4 На уроці я дізнався…1235 На уроці мені сподобалось…На уроці було цікаво…Урок запам’ятався бо…Овочевий відділ

Номер слайду 20

Скільки грошей витратив Незнайко?

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Домашнє завдання №522, 523

Перегляд файлу

Математика                                                                                          3 класі НУШ

Тема: Грошові одиниці. Монети і грошові банкноти України. Одиниці вартості. Задачі на знаходження вартості покупки. Дії з іменованими числами. Числа третього розряду.

Мета: Познайомитися з грошовими купюрами; закріплювати вміння додавати і віднімати круглі трицифрові числа, розв’язувати задачі опрацьованих видів; вчити виконувати дії з іменованими числами; розвивати логічне мислення, пам’ять, обчислювальні навички. Виховувати працьовитість, інтерес до вивчення математики.

Обладнання: картки, цеглинки лего, презентація, демонстраційні купюри,

Тип уроку: комбінований урок-екскурсія

Хід уроку

  1. Організований початок уроку.

Привітання

Ось і дзвоник дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо

І урок розпочинаймо!

          Емоційне налаштування – наш девіз (всі разом чітко)

Міркуємо — швидко!

Відповідаємо — точно!

Лічимо — правильно!

Пишемо — гарно!

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Розгадайте загадку

Щодня потроху їх збирала,

І у скарбниченьку складала,

Коли потрібну кількість мала,

Подарунок мамі придбала. (Гроші)

Для чого нам потрібні гроші? (Відповіді учнів)

До нас на урок завітав всім вам відомий гість – НЕЗНАЙКО. У нього є завдання, його відправили за покупками. Але є проблема, він зовсім не вміє рахувати і не знає нічого про гроші. Давайте допоможемо йому, разом розберемося які бувають гроші, та  допоможемо з покупками.

Діти, куди ходять за продуктами? (магазин, кіоск, супермаркет, гіпермаркет)

Тож вирушаймо з  Незнайком на екскурсію в незвичайний магазин, а в МАТЕМАРКЕТ, бо щоб здійснити покупки нам треба виконувати різні математичні завдання. Ви готові?

  1. Повідомлення теми.

Тема нашого уроку грошові одиниці України. Впродовж уроку ми будемо виконувати дії використовуючи числа першого, другого, третього розряду. А також продовжимо виконувати дії з іменованими числами.

  1. Вивчення нового матеріалу.

Зупинка перша «Банкова»

Розповідь вчителя про гроші. Демонстрація українських монет та купюр.

с.91 №512

Яких видатних людей України ви впізнали?

— Які монети ви знаєте? (1 к.; 2 к.; 5 к.; 10 к.; 25 к.; 50 к.)

Але деякі монети вже вийшли зі вжитку (1к.,2к.,5к.,25к.)

  1. Актуалізація опорних знань.

Відділ «Пекарський» в ньому ми витратимо 15 гривень.

  1. Робота в зошиті
  2. Хвилинка каліграфії «Завдання від плюшки» 3,8.
  3.  Робота з підручником №513

(Перевірка) Добре, в цьому відділі ми купили  хліб.

  1. Відділ «Молочний» треба купити йогурт та сир 30 грн

За допомогою цеглинок лего визначаємо хибні чи істині твердження

Контейнери для зберігання ЛЕГО - ящики для LEGO купити в Києві / УкраїнаWISHLIST.RU lego куб для хранения лего дупло

  • Число 99 двоцифрове;
  • На купюрі в 50 грн зображено Т. Шевченка;
  • Сума іменованих чисел 40 кг і 60 кг дорівнює 100 кг
  • 2 це натуральне число
  • У числі 350 немає розряду сотень
  • У числі 207 дві сотні і 7 одиниць
  • В магазині можна розрахуватися монетами 5 і 25 к.

Отримали свою покупку. Крокуємо до наступного відділу

  1. Руханка
  1. Закріплення раніше вивченого матеріалу.

Відділ «Ковбасний» 25 грн

  1. Робота за підручником №514 усно, 515 письмо під диктовку.
  2. Робота біля дошки

10 грн 25 к. + 3 грн 50 к. = 13грн 75 к.

4 грн 70 к. + 50 грн = 54 грн. 70к.

60 грн 80 к. – 30 грн 40 к. = 30 грн 40 к.

55 грн 30 к. – 5 грн 30 к. = 50 грн

  1. Робота над задачею

У Оленки було 27 грн, а у Світланки утричі менше. Скільки грошей було у дівчаток разом?

 

О. – 27 грн

С. – ?  утричі м. ?

  1. Руханка Маршмеллоу

Крокуємо у Фруктовий відділ 20 грн

  1. Самостійна робота від Веселих яблучок  №519

Х = 7, с = 7, а = 7

  1. Підсумок уроку.

Останній Відділ МАТЕМАРКЕТУ  «Овочевий» 10 грн

  1. Вправа незакінчені речення
  • На уроці я дізнався…
  • На уроці мені сподобалось…
  • На уроці було цікаво…
  • Урок запам’ятався бо…
  1. Скільки грошей за покупку треба заплатити Незнайкові?
  2. Самооцінювання.

 

Презентація "Формувальне оцінювання в НУШ"

 

  1. Домашнє завдання №522, 523

 

 

 

 

 

 

zip
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 грудня 2020
Переглядів
2720
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку