Конспект уроку: "Вимова слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками"

Про матеріал

Поглибити уявлення школярів про дзвінкі і глухі приголосні звуки; розвивати навички розрізняти глухі і дзвінкі приголосні; виховувати любов до природи.

Перегляд файлу

Тема:  Вимова слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками

Мета: поглибити уявлення школярів про дзвінкі і глухі приголосні звуки; розвивати навички розрізняти глухі і дзвінкі приголосні; виховувати любов до природи.

Обладнання: підручники, картки, таблиці.

Тип уроку: засвоєння знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1.Сядьте рівненько, слухайте тихенько,

Відповідайте жвавенько, пишіть гарненько.

2.Вправи на розвиток фонематичного слуху
Рука, рука, рiка, рука, рука.
Мак, мак, мак, лак, мак, мак.
Бак, бак, рак, бак, бак, бак.
Мити, мити, мити, пити, мити.
Чайка, майка, чайка, чайка, чайка.

II. Актуалізація опорних знань

1. Аналіз контрольної роботи

2. Перевірка домашнього завдання (вправа 189, с. 84)

— Прочитайте народні прикмети. Які пропущені букви вставили?

— Які перевірні слова дібрали?

— Які інші народні прикмети, пов’язані з явищами природи, ви знаєте? Розкажіть.

Грім гримить — хліб буде родить.

Як у травні дощ надворі, то восени хліб у коморі.

Якщо сніг гне гілля, врожай буде рясний.

3. Каліграфічна хвилинка

М м Мм Мо ом ор оп во

Медаль, гумка, ім’я

Моє тобі побажання — будь людиною.

— Визначте наголос у словах; запишіть звукову модель слова людиною.

4. Словниковий диктант

— Запишіть слова, опис яких подається, поставте наголос.

Плід цього дерева оранжевого кольору з крупною кісточкою.

 

(Абрикос)

Вічнозелене плодове цитрусове дерево, яке росте на півдні, плід його запашний і соковитий жовтогарячого кольору.

 

 

(Апельсин)

Безбарвна легкозаймиста горюча рідина, яку добувають з нафти, застосовується як моторне паливо, розчинник.

(Бензин)

Велика одногорба або двогорба тварина, мешкає в пустелях і сухих степах.

 

(Верблюд)

Дев’ятий місяць року.

(Вересень)

Особа, яка виявляє відвагу, хоробрість і самовідданість у бою чи у праці.

Галерея изображений - GoGallery.ru.

(Герой)

 

 

 

Лінія перетину неба і земної поверхні.

Обои Трава, поле, зелёный, небо, горизонт для рабочего стола - картинка #10707, скачать бесплатно на WallBox.ru

(Горизонт)

Письмова робота, вправа для засвоєння або перевірки грамотності, яка полягає в записуванні тексту, що диктується.

DataLife Engine Версия для печати Проверь свою грамотность.

(Диктант)

Частина одягу у вигляді вшитої до нього торбинки для дрібних речей, грошей.

Для чего маленький карман на джинсах. Популярные версии

(Кишеня)

Міська швидкісна електрична залізниця, що проходить переважно під землею в тунелях.

Bethesda Metro Station

(Метро)

Вид мистецтва, що відображає життя у сценічній дії, здійснюваній акторами перед глядачами.

Театр имени Ивана Франко - театры на Holiday.ua

(Театр)

100_1624— Як перевірити написання слів із ненаголошеними голосними, які не перевіряються наголосом?

Офтальмологічна пауза

 

 

 

 

 

 

 

 

III. Повідомлення теми, мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про вимову слів із дзвінкими та глухими приголосними звуками. 

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота в групах (вправа 190, с. 84–85)

— Вимовте приголосні звуки, позначені поданими буквами та буквосполученнями. Поспостерігайте за вимовою.

— Які з цих звуків вимовляються зовсім без голосу, тільки з шумом? А під час вимови яких чуємо і голос?

— Пригадайте! Коли вимовляємо дзвінкі приголосні звуки, чуємо голос і шум, а коли вимовляємо глухі, то чуємо тільки шум.

— Розгляньте таблицю (с. 85). Пригадайте вивчене про парні дзвінкі й глухі приголосні та про ті, що не мають пар.

— Назвіть парні дзвінкі й глухі приголосні.

— Назвіть дзвінкі приголосні, що не мають пар.

— Назвіть глухі приголосні, що не мають пар.

2. Усне виконання вправи 191 (с. 85)

— Прочитайте виразно слова.

— Скажіть, які з виділених букв позначають дзвінкі, а які — глухі приголосні звуки.

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

— Прочитайте заголовок тексту. Про кого йтиметься в тексті?

— В один рядок за зразком на с. 86 випишіть з тексту кілька слів, у яких приголосні звуки тільки дзвінкі, а в другий — у яких усі приголосні глухі.

— Розберіть за членами виділене речення.

— Зверніть увагу! В українській мові дзвінких приголосних більше, ніж глухих. І в словах дзвінкі звуки трапляються частіше. Цим і пояснюється милозвучність, краса нашої мови.

Різнорівневі завдання

Завдання для  дітей. (Високий  рівень)

— Додавши дзвінкі приголосні, утворіть нові слова від поданих. 

Коса (р), рука(в), буква(р), вір(звір), лин(млин). 

— Додавши глухі приголосні, утворіть нові слова від поданих. 

Чума(к), коза(к), буря(к), трава(страва), мак(смак), лан(план), лід(плід), порт(спорт). 

Завдання для  дітей. (Достатній  рівень )

Гра «Закінчи слово»

Учитель читає речення, не називаючи кінцевого звука останнього слова, а діти хором називають його і піднімають картку з відповідною буквою.

Виріс в лісі білий гри.. (б).

Петро хворий на гри.. (п).

У собаки гострий зу.. (б).

На обід в нас буде су.. (п).

В цього міста давній гер.. (б).

Є в Марійки гострий сер.. (п).

Хлопці наловили ри.. (б).

Насадили в парку ли.. (п).

У траві сховався ву.. (ж).

Розлили по столу ту.. (ш).

Я піду гуляти те.. (ж).

Нащо ти свій зошит мне.. (ш).

Скільки у дворі калю.. (ж).

Сірників, малий, не ру.. (ш).

Ми підем влітку на пля.. (ж).

Хлопці, м’ячик цей не ва.. (ш).

Завдання для  дітей. (Середній   рівень )

  • Підберіть слова відповідно пелюсточкам.

 

С парными согласными мы дружны

 

VІ. Підсумок уроку

— Що вивчали на уроці?

— Як називаються звуки, які вимовляються без голосу, тільки з шумом? (Глухі)

— Наведіть приклади.

— Якщо чуємо і голос, і шум, то такі звуки називаються... (дзвінкі).

— Наведіть приклади.

— Чому українська мова така мелодійна? (Більше дзвінких приголосних звуків.)

— Назвіть парні дзвінкі й глухі приголосні.

— Назвіть приголосні, що не мають пар.

VІІ. Домашнє завдання

Вправа 193, с. 86. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 січня 2018
Переглядів
4137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку