Конспект уроку "Повторення вивченого про дієслово" допоможе вчителю систематизувати і узагальнити знання учнів про дієслово як частину мови, його граматичні ознаки; виробляти вміння розрізняти дієслова серед інших частин мови.
Тема . Повторення вивченого про дієслово ( питання, значення, роль у реченні,
зв'язок з іменниками )
Мета. Повторити і поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, його
граматичні ознаки; виробляти вміння розрізняти дієслова серед інших
частин мови.
Розвивати зв’язне мовлення учнів та навички каліграфічного письма.
Викохувати любов та шанобливе ставлення до книги.
Обладнання : мультимедійна презентація, записи на дошці
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Діти, сьогодні до нас завітали гості. Давайте їх привітаємо.
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас,
Та запрошуєм ласкаво
На урок в четвертий клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Учитель. Урок у нас сьогодні буде незвичним, чим саме, дізнаєтесь трішки пізніше.
А тепер послухайте загадку.
( учень читає з мультимедійної дошки)(слайд 1)
Дуже я потрібна всім —
і дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
а сама завжди мовчу. (Книжка)
(іменник, загальна назва, однина, жіночий рід )
цікава, захоплююча, велика.
- Книги відіграють велике значення в нашому житті.Вони супроводжують нас все життя – з дитинства і до старості. Люди це знають і недарма кажуть:«Книга вчить – як на світі жить». А ось ця книга зараз поведе нас у захоплюючу мандрівку своїми сторінками.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV. Повторення і закріплення вивченого.
Перша сторінка нашої книги Каліграфічна.
Давайте відкриємо зошити. Запишемо сьогоднішню дату.
Щоб букви правильно писати,
З каліграфії треба почати.
Букви пишемо рівненько,
Щоб були вони гарненькі.
Одна книга тисячі людей навчає.
Повторення правила. Згадайте, що ми вчили про дієслово у 3 класі.
(пригадаємо правило на сторінці 146)
(Щоб мова була багатшою, живою, красивою).
Діти, наша книга кличе далі у мандрівку своїми сторінками.
Наступна сторінка Казкова дуже яскрава. Кого ви тут побачили? (Героїв казок).(слайд 4)
Так, багато дієслів у казках. Вашій увазі я пропоную уривок з відомої казки, а ваше завдання – “зловити” дієслова і записати собі в зошити.(слайд 5)
Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі калачі.
Тут лисичка прибігає,
Мерщій півника хапає,
Біжить котик рятувати,
В лиски півника забрати.
(учень працює біля дошки. Перевірка написаного в зошитах, з дошки.)
Третя сторінка творча.(слайд 6)
Фізкультхвилинка
Учитель. Я називаю дієслова, а ви зображуйте те що вони означають: присідаємо,
тремтимо, стрибаємо, летимо, посміхаємось, прислухаємось, танцюємо і сідаємо.
Нас чекає наступна сторінка.
Запис речення під диктовку.(слайд 8)
Книжка допомагає мені у навчанні.
У реченні відшукати і підкреслити головні члени речення.
Які ви знаєте головні члени речення.
Як знайти підмет?
Як знайти присудок?
Відшукайте в реченні дієслово. Яким членом речення виступає дієслово? (Присудком)
V. Розвиток мовлення.(слайд 9)
VІ. Виховна бесіда.(слайд 10)
VІІ. Підсумок уроку.
Ви дуже гарно попрацювали сьогодні на уроці. Я задоволена вашою роботою.
Домашня робота
Вправа 320 (2) стор. 148, правило стор. 147(слайд 11)
Мої очікування справдились, бо ви намагались висловлювати свої думки точно і красиво, злагоджено працювали, довели, що любите і знаєте свою мову.
Слайд 12