Конспект уроку "Властивості множення"

Про матеріал
Відпрацювання навичок використання розподільної властивості множення для: а) обчислень; б) розкриття дужок; в) зведення подібних доданків; г) винесення найбільшого спільного множника за дужки. Розвивати обчислювальні навики,розумову активність, логічне мислення, інтерес до вивчення математики. Сприяти вихованню позитивного ставлення до навчання.
Перегляд файлу

Тема. Властивості множення.

Мета: завершити роботу з відпрацювання навичок використання розподільної властивості множення для: а) обчислень; б) розкриття дужок; в) зведення подібних доданків; г) винесення найбільшого спільного множника за дужки.  Розвивати  обчислювальні навики,розумову  активність, логічне  мислення, інтерес  до вивчення математики. Сприяти вихованню позитивного ставлення до навчання.

Тип уроку: урок удосконалення знань, умінь і навичок.

« А коли добре щось умієте – того не забувайте,

А чогось не вмієте – того учітеся»

                              Володимир Мономах (1117р.)

 

ХІД УРОКУ

■I. Організаційний етап

▪ Привітання

  - Доброго дня, діти! У нас сьогодні багато гостей – розкажіть їм про себе.

  -Ми веселі, кмітливі, допитливі! Ми вчимося, пізнаємо, творимо!  Ми хочемо знати все!

▪ Перевірка готовності учнів до уроку

■II. Перевірка домашнього завдання

-Які запитання виникли при виконанні д\з?

-Якими правилами ви користувалися?

   Математична скринька знань з теми:

Модуль числа

 а, якщо а невід’ємне;

 |а|  = , якщо а число від’ємне.

Додавання двох від’ємних чисел:-а +(-в) =-(| а | + | в |)

Додавання чисел з різними знаками:   а + (-в) = +| а | - | в |, якщо | а | > | в |

                                  а + (-в) = -| в | - | а |, якщо | в | > | а |

 Віднімання:                                            а – в = а + (- в)

Множення двох від’ємних чисел:      - а · (-в) = | а | · | в |

Добуток чисел з різними знаками:     (- а ) · в = - | а | · | в|

III. Оголошення теми і мети уроку.

  Продовжимо наш урок  казкою «Пряник і колосок», яку написав своєму сину відомий педагог В.О. Сухомлинський.

 Вранці, до сходу сонця Людина взяла білий пряник і пішла в поле. Зірвала колосок у полі, вийняла із нього зернята, і спробувала на зуб, посміхнулася і заховала колосок у кишеню. Ось там і зустрілися Пряник і Колосок.

- Хто ти такий? – запитав Пряник

- Я Колосок.

- Ой, який ти колючий! Яка з тебе користь?

Посміхнувся колосок, поворухнув своїми вусиками і відповів:

- Без  мене не було б ні хліба, ні тебе, Прянику.

- Отже, - каже Пряник, все від тебе. Але хто ж над тобою старший?

- Праця, - відповідає Колосок, - вона все дає. Але праця в руках людини. Праця і Людина – найголовніше.

Отже, я вас закликаю до наполегливої праці, щоб пізнати істину міркувань.

Сьогодні ми  продовжимо працювати над темою «Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків»; розвиватимемо логічне мислення та навички колективної і самостійної роботи. Сподіваюся, що кожен виявить глибокі знання, доведе свою ерудованість у світі раціональних чисел,в кінці уроку виконаємо перевірку знань.

■IV.Відпрацювання  навичок

Гра «Вірю-не вірю»(Математична розминка)

-Чи виражає рівність розподільну властивість множення (а+в)с=ас+вс?

Чи є заміна виразу ас+вс  виразом  (а+в)с — винесення спільного множника за дужки?

1.Усні вправи13-(-6) -6∙ 5-89+89             

5,8+7,8       -45+567              -8∙ (-9)

                    -5-(-67)      56+(-78)              6∙ (-10)

-3,8+(-7,8)  --0,4∙ 3    0∙ (-1,2)       

 

 2.Завдання класу

1. №1282(1)-фронтально

 3.Обчисліть, застосовуючи розподільну властивість множення:

а) ; б) ; в) -коментуванням

  4.Усні вправи

Поставити перед дужками «+» або «-», щоб рівність була правильною:

           1) ... (-10 а+ 6) =  -10а + 6

           2) ...( р –с+ п )  = -р+с-п

           3) ... ( -4 + 5х ) = 4-5х

           4) ...(-17а + 8в)  =  17а -8в 

           5) ... (х+ у-с) = х+у-с

Розкрити дужки:

          а) 5(2а+6);   б) -9(3в -4);   в)-(21х+49)

5. Спростіть вираз:№1396(2)- фронтально

 

6.Усні вправиЗнайти корінь рівняння:

 0,34х=0       х-7,1=4,5       -7│х│=0                          х꞉(-10)=3,4        

7.Розв’язати рівняння: а)7x +41x =192;

б)3( 5х -8) =36 ;в)-2,4х│х-8│(3х-23)=0    - різнорівневі

8.Задача.

Я задумав число. Якщо його збільшити на 20, а результат помножити на 6, то отримаємо 150.  Яке число я задумав?

 

Вправа на уважність

 

 

Знайти периметр фігури.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправа «Детективне агентство»  ( Основне завдання для «Детективних агентств» -  скласти фоторобот крадія, виконавши 6 завдань на додавання, віднімання та множення  раціональних чисел, правильні відповіді – основні прикмети зовнішності. Використовуючи кольорові олівці та результати роботи, відобразити фоторобот на листку паперу.)

 

  • Форма обличчя:

Розв’яжіть рівняння 3,16 + х = 1,53

            а) 2,07;  овальне      б) -1,63; кругле     в) 5,13; витягнуте  г) – 5, 13; квадратне

 

  • Колір очей:

Обчислити:8-7+9-8

          а) 22; зелені          б) – 2; карі                в) 2; блакитні    г) – 15; чорні

 

  • Волосся:

   Порівняйте  числа: - 6, 78 і - 9,24

     а)перше  менше за друге;                                  б) перше  більше  за друге;

 чорні прямі               руді прямі

     в)перше дорівнює другому;                                   г) не можна визначити;

 світлі хвилясті         чорні кучеряві

 

  • Форма носа

Скільки цілих чисел розташовано на координатній прямій між числами – 5 і 5?

а) 11; картоплею               б) 10;  кирпоносий  

 в) 8; з горбинкою            г) 9; прямий

 

  • Губи:

Розв’яжіть рівняння– 4  - х = - 2

 а) 2; бантиком ; б)  - 2; вузькі; в) 6; пухкі;г) - 6 ; куточки опущені вниз.

 

  • Особливі прикмети

Розв’яжіть рівняння   /х/ - 7 = 12

а) х=19; світлі пишні вуса  б) х = - 19; родимка на лівій щоці

в) х1 = 19; х2 = - 19; х3 = - 5;  маленька чорна борідка    г) х1 = 19; х2 = - 19; чорні вусики

 

Прикмети Зловмисника: кругле обличчя, блакитні очі, руде волосся, прямий ніс, вузькі губи, чорні вусики.

 

V. Діагностика рівня засвоєння навчального матеріалу

Тестові завдання

Варіант 1

1.   Який результат дістанемо, застосувавши розподільний закон множення для обчислення виразу (0,03 + 2,5) · 0,4?

 

1) 1,12;       2) 10,12;   3) 1,012;   4) 2,12.

2.   Який вираз дістанемо, розкривши дужки в добутку -5р(-х + 2у – 3k)?

 

1) -5хр + 10ру - 15рк;         

2) 5рх - 10ру +15рк;

3) 5рх - 10рх - 15рк;           

4) 5рх -2ру + 15рк.

3.   Який вираз дістанемо, спростивши вираз 4с(3а – 2) – 6а(2с + 1)?


1) 12aс – 8с + 12ас + 6a;   2) -8с - 6а;   3) -8с + 6a;   4) 8с - 6а.

4.   Обчисліть значення виразу 5·(5p – 4х) – 4·(х – 2p), якщо p = -2; х = 2.


1) -18;   2) -114;   3) -90;    4) 90.

Варіант 2

 

1.   Яке з поданих чисел дістанемо, застосувавши розподільний закон множення до виразу (12,5 + 0,1) · 0,8?

 

1) 100,8;     2) 18;        3) 10,8;     4) 10,08.

2.   Який вираз дістанемо, розкривши дужки в добутку -2k(3а – 5b – 2с)?


1) 6ak - 10bk – 4ck;             

2) 6ак +10bk + 4ck;

3) -6ak + 10bk + 4ck;          

4) -3аk – 5bk – 4сk.

3.   Який вираз дістанемо, спростивши вираз 5p · (-3 + k) – k · (5p  1)?
1) -15p - k; 2) 15р – k;   3) -15р + k;   4) -15р + 5рk + 5рk  k.

4.   Обчисліть значення виразу (2х - 3у) – 2·(5х - 2у), якщо х = -1, у = 1?
1) -9;  2) 1;    3) 9;      4) -1.

 

■ VІ. Підбиття підсумків уроку

Запитання до класу

1.Де ми використовували розподільну властивість множення?

2. Чим відрізняються подібні доданки один від одного?

3. За якої умови добуток дорівнює нулю?

Рефлексія

Відзначте на промені,  де ви знаходитеся після уроку

   0                              1                                                    Х

 

( не умію)               (умію)

0, якщо не умієте помножити раціональні числа

1, якщо умієте

                                   «Те, що я встиг пізнати – чудово.

Сподіваюся, таке ж чудове те, що мені ще доведеться пізнати »

Сократ,  давньогрецький філософ

 

■ VIІ. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Повт. п.28, 30

№1397, 1398

 

 

docx
Додав(-ла)
Padiak Maria
Додано
31 січня 2023
Переглядів
560
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку