Розробка уроку для учнів 8-го класу, варіативний модуль "Волейбол" .
Мета уроку: виховання здорового способу життя, розвиток фізичних якостей та рухових здібностей школярів.
Завдання уроку: закріпити вміння техніки нижньої прямої подачі;
План – конспект уроку
з фізичної культури для учнів 8 – А класу
Тема: Волейбол
Мета: виховання здорового способу життя, розвиток фізичних якостей
та рухових здібностей школярів.
Завдання уроку: закріпити вміння техніки нижньої прямої подачі;
руками зверху та знизу;
досягнення максимально можливого результату під час занять
фізичними вправами.
Інвентар: волейбольна сітка, м’ячі волейбольні, свисток.
Місце проведення: спортивний зал.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки |
Підготовча частина уроку (13 – 15хв ) |
||
1.Шикування, привітання, рапорт, техніка безпеки на уроці |
10 – 20с |
Фронтальний метод. Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів, організованість |
2.Ознайомлення з завданнями уроку Вимірювання ЧСС |
10с |
Наголосити на головних аспектах завдань |
3.Стройові прийоми:
|
1 – 2хв |
Чітке виконання команд, правильна постава |
4.Різновиди ходьби з різним положен-ням рук:
|
2 – 3хв |
Стежити за правильною поставою, за дистанцією в колоні |
5.Різновиди бігу в стійці волейболіста:
|
3 – 4хв |
Не затримувати дихання, стежити за дистанцією, за роботою рук та ніг |
6.Комплекс загально розвиваючих вправ на місці
|
3 – 4хв |
Виконувати вправи за командою вчителя чітко, дотримуватись амплітуди рухів та дозування
|
Основна частина уроку (25 – 27хв) |
||
1.Передача м’яча двома руками зверху:
|
7хв 6 – 7 передач
6 – 7 передач
6 – 7 передач
6 – 7 передач |
Звернути увагу на типові помилки: - неправильне вихідне положення під час виконання передачі; - несвоєчасне винесення рук; - несиметричне положення кистей; - надмірне тильне згинання кистей; - м’яч приймається на рівні грудей або за головою; - нестійке положення гравця |
2.Прийом м’яча двома руками знизу:
|
7хв 6 – 7 разів
9 – 10 разів
6 – 7 разів
10-12 разів |
Типові помилки при вивчені удару по м’ячу двома руками знизу: - неправильне положення і рух руками під час удару; - несиметричне положення рук; - руки зігнуті в ліктьових суглобах; - несвоєчасне винесення рук; - невідповідність швидкості руху руками до швидкості польоту м’яча. |
3.Нижня пряма подача:
|
7хв 6 – 7 подач
7 – 8 подач
7 – 8 подач
7 – 8 подач |
Типові помилки при виконанні подачі: - неправильне вихідне положення; - м′яч підкинутий далеко вперед або в сторону; - недостатнє відведення руки при замаху; - удар по м’ячу зігнорую в лікті рукою; - неточний удар по м’ячу. |
Навчальна двостороння гра |
5 – 6хв |
Застосування вивчених прийомів гри, раціональне їх використання |
Заключна частина уроку (4 - 5хв) |
||
Шикування в одну шеренгу з поворотом праворуч – ходьба і повільний біг |
1хв |
Дотримуватись встановленої дистанції В повільному темпі |
Виконання вправ на відновлення Вимірювання ЧСС |
1хв |
У колону по одному, темп середній |
Рухлива гра «Слухай сигнал» Зміст гри. Гравці йдуть у колоні по одному. Вчитель зненацька дає сигнал (свисток, плескає руками). Гравці повинні одразу зупинитися. Якщо ж вчитель сплесне двічі, гравці продовжують іти, якщо ж тричі, то біжать у колоні по одному і т.д. Хто помилиться стає позаду колони. Інший варіант. Гравці розташовані в 1-2 шеренги обличчям до вчителя. Вчитель знайомить гравців із рухами, які вони повинні виконувати за сигналом. Наприклад: один свисток – усі стрибають на одній нозі, два свистки – на двох ногах, три свистки – присідають і т.д.
Підведення підсумків уроку
|
2хв
40с |
Правила гри: 1) Не штовхатись, іти один за одним, не виходячи з колони. 2) Рухи виконувати тільки за сигналом. Той, хто неправильно виконав рух або переплутав – виходить зі гри. 3) Рухи виконувати до тих пір, поки не пролунає черговий сигнал.
Аналіз виконання технічних прийомів та допущених помилок
|
Домашнє завдання |
20с |
Передача м’яча двома руками зверху та знизу |