Про матеріал
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми: "Квадратні корені. Дійсні числа", підготувати учнів до написання контрольної роботи; розвивати вміння узагальнювати інформацію, увагу, логічне мислення.
Виховувати відповідальне ставлення до навчання, організованість, культуру математичної мови та запису
Урок з алгебри у 8 класі
Тема: «Квадратні корені. Дійсні числа»
Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання з теми «Квадратні корені. Дійсні числа», підготувати учнів до написання контрольної роботи; розвивати вміння розвивати пам'ять, увагу, мислення; формувати вміння поєднувати індивідуальну роботу з колективною.
Обладнання: підручник, роздавальні матеріали, картки для гри.
Тип уроку: узагальнення знань, умінь і навичок.
Епіграф уроку: «Розум полягає не лише в знаннях, але й у вмінні застосовувати ці знання»
Арістотель
Девіз уроку: «Тільки після невтомної праці з᾿явиться талант»
Народна мудрість
Хід уроку
I . Організаційний момент
Привітання вчителя: «Добрий день діти! На сьогоднішньому уроці хочу вам побажати бути усміхненими, спокійними,прогресивними, інтелектуальними та хоробрими. І тоді прийде до вас успіх»
II. Перевірка домашнього завдання
Вчитель з᾿ясовує чи потрібна консультація з домашнього завдання , потім діти здійснюють самоперевірку за готовими розв᾿язками, заздалегідь підготовленими вчителем, та беруть участь в обговоренні розв᾿язань.
Повторення теоретичного матеріалу за технологією «Продовжи речення»
III. Актуалізація опорних знань
Учитель: діти ви знаєте,що квадратні корені вміли добувати вавилонські вчені, але детальний метод добування був описаний давньогрецьким ученим. І його ім᾿я ми дізнаємось, розшифрувавши код, що записаний на ваших картках із завданнями.
Вчитель роздає картки, діти розв᾿язавши приклад замість цифри коду записують відповідну букву. (Додаток 1)
49 |
|
121 |
9 |
16 |
о |
е |
р |
г |
н |
|
7 |
1 |
8 |
15 |
4 |
-0,3 |
12 |
13 |
144 |
10 |
27 |
2 |
32 |
25 |
|
н |
і |
р |
д |
с |
й |
ь |
к |
и |
е |
к |
с |
а |
й |
о |
л |
Ім᾿я вченого (Герон Олександрійський)
IV. Удосконалення вмінь і навичок
Робота в парах
1.Знайти значення виразу:
1) 0,3; 2) + .
2.Винесіть множник з-під знака корення:
1) ; 2)-15.
3. Скоротіть дріб:
1) ; 2) .
4.Звільніться від ірраціональності в знаменнику дробу:
1); 2) .
5. Порівняйте числа:
1) і 3 ; 2)3 і .
Учні виконують завдання з подальшою перевіркою.
Відповіді. 1. 1)5,1; 2)3,3. 2. 1)4 ; 2)-6 . 3. 1) ; 2)- . 4. 1) 4; 2). 5. 1) «<»; 2) «>».
(Додаток 2)
Учитель: наступним етапом нашого уроку є гра «Математичне лото», але як і на кожній роботі ми маємо зробити перерву. Тож відпочинемо та послухаємо жартівливий вірш про корені, який підготувала учениця нашого класу.
Петрусь підслухав випадково:
Катрусі задали таакеее!!!
Добути корінь! Чесне слово!!!
Та ще й квадратний!!! Де ж росте?!!!
Питання, чув, що надто спірне
Не зна сестра, як віднайти
Малий збентежений безмірно:
Попросить же допомогти!!!!
І де ходити? Що за диво?!
Ну хай, знайшли, а як тягти?
Петрусь, хоч й був не з полохливих
На ризик вирішив не йти!
І, пошукавши в «Павутині»,
Малий полегшено зітхнув:
Не треба лазить попідтинню
Бо хтось таки уже добув!!!
Робота у групах
Відпочивши учні об’єднуються у групи. (Додаток 3)
0 |
3,5 |
7 |
58 |
9 |
36 |
Вчитель кожній групі роздає картки для гри «Математичне лото»
15 |
(-24) |
8,4 |
49 |
12 |
21 |
30 |
(-2,8) |
7 |
52 |
(-45) |
14,2 |
V . Підбиття підсумків уроку.
Діти виконують тестові завдання . (Додаток 4)
Варіант 1
1.Знайдіть значення виразу (5) .
А 11 Б 22 В 22 Г 78
2. Яке з наведених рівнянь не має розв’язків?
А Б х2 =0 В Г х2=-5
3. Яка з наведених рівностей є неправильною?
А Б B Г
4. Яке з наведених чисел є найбільшим?
А 2 Б 7 В 4 Г 9
Варіант 2
1. Знайдіть значення виразу (8.
А -32 Б 24 В 4 Г 24
2. Яке з наведених рівнянь має два розв᾿язки?
А Б В Г
3. Яка з наведених рівностей є неправильною?
А Б В Г
4. Яке з наведених чисел є найменшим?
А 3 Б 8 В 2 Г4
Учні здійснюють взаємоперевірку за відповідями, заздалегідь підготовленими вчителем.
Відповіді.
Варіант 1. 1)В; 2)Г; 3)Г; 4)Б.
Варіант 2. 1)Б; 2)А; 3)Б; 4)В.
Учитель. Сьогодні ми діти з вами гарно попрацювали , а тепер настав час для ваших нагород.
(Виставлення оцінок)
VI. Домашнє завдання.
Параграф 13-18- повторити, ст.175 завдання для самостійної роботи
Варіант 1-2
Додаток 1
49 |
|
121 |
9 |
16 |
о |
е |
р |
г |
н |
|
7 |
1 |
8 |
15 |
4 |
(-0,3) |
12 |
13 |
144 |
10 |
27 |
2 |
32 |
25 |
|
н |
і |
р |
д |
с |
й |
ь |
к |
и |
е |
к |
с |
а |
й |
о |
л |
Додаток 2
1.Знайти значення виразу:
1) 0,3; 2) + .
2.Винесіть множник з-під знака корення:
1) ; 2)-15.
3. Скоротіть дріб:
1) ; 2) .
4.Звільніться від ірраціональності в знаменнику дробу:
1); 2) .
5. Порівняйте числа:
1) і 3 ; 2)3 і .
1.Знайти значення виразу:
1) 0,3; 2) + .
2.Винесіть множник з-під знака корення:
1) ; 2)-15.
3. Скоротіть дріб:
1) ; 2) .
4.Звільніться від ірраціональності в знаменнику дробу:
1); 2) .
5. Порівняйте числа:
1) і 3 ; 2)3 і .
Додаток 3
5+= |
= |
3 = |
3 |
+ |
|
Основна картка
Картка з відповідями
30 |
(-2,8) |
7 |
52 |
(-45) |
14,2 |
Основна картка
3 |
|
3 |
3 |
|
|
15 |
(-24) |
8,4 |
49 |
12 |
21 |
Картка з відповідями
5 |
|
3 |
3 |
|
|
Основна картка
Картка з відповідями
0 |
3,5 |
7 |
58 |
9 |
36 |
Додаток 4
Варіант 1
1.Знайдіть значення виразу (5) .
А 11 Б 22 В 22 Г 78
2. Яке з наведених рівнянь не має розв’язків?
А Б х2 =0 В Г х2=-5
3. Яка з наведених рівностей є неправильною?
А Б B Г
4. Яке з наведених чисел є найбільшим?
А 2 Б 7 В 4 Г 9
Варіант 2
1. Знайдіть значення виразу (8.
А -32 Б 24 В 4 Г 24
2. Яке з наведених рівнянь має два розв᾿язки?
А Б В Г
3. Яка з наведених рівностей є неправильною?
А Б В Г
4. Яке з наведених чисел є найменшим?
А 3 Б 8 В 2 Г4
1