Закріплення та систематизація розв'язування квадратних рівнянь за формулою. Розвивати навички розв'язування рівнянь, які зводяться до квадратних.Розвивати навички обчислень, математичну мову, абстрактне та логічне мислення.Виховувати культуру запису, повагу до думки товаришів.
Урок № 64
Алгебра 8 клас
Дата:
Тема уроку. Формула коренів квадратного рівняння
Мета уроку:
Навчальна: закріплення та систематизація розв’язування квадратних рівнянь за формулою. Розвивати навички розв’язування рівнянь, які зводяться до квадратних.
Розвивальна: розвивати навички обчислень, математичну мову, абстрактне та логічне мислення.
Виховна: виховувати культуру запису, повагу до думки товаришів.
Тип уроку: застосування знань та вмінь.
Наочність та обладнання: Опорний конспект «Квадратні рівняння», підручник «Алгебра», А.Г. Мерзляк, 2016 р., проектор, презентація, комп’ютер.
Хід уроку
Перевірити готовність учнів до уроку, налаштувати на роботу.
Варіант 1 |
Варіант 2 |
1. Розв'яжіть рівняння |
|
х2 – 8х – 9 = 0 |
х2 – 8х + 7 = 0 |
виділенням квадрата двочлена |
|
2. Обчисліть дискримінант рівняння |
|
3х2 – 8х – 3 = 0 |
2х2 – 3х – 2 = 0 |
3. Знайдіть корені рівняння: |
|
3х2 – 8х – 3 = 0 |
2х2 – 3х – 2 = 0 |
4. За якої умови деяке повне квадратне рівняння |
|
має один корінь (два рівних дійсних корені)? |
не має дійсних коренів? |
5. Скільки коренів має рівняння: |
|
х2 – 10х + 25 = 0? |
х2 + 6х + 9 = 0? |
III. Формулювання мети і завдань уроку
Вивчення окремих випадків застосування формул коренів квадратного рівняння та оволодіння вміннями їх використовувати визначаємо як провідну мету уроку.
Вправа «Мікрофон»
Виконання усних вправ
а) 3у2 – 5у + 1 = 0; б) -х2 + х – 3 = 0; в) 12t – 7t2 + 4 = 0; г) 9t – 6 + t2 = 0;
д) 5т – т2 = 0; є) п2 – 7 = 0.
x2 – 64 = 0; у2 + 49 = 0; 2р2 – 7р = 0; k2 = 0; 2х2 + 4х – 1 = 0;
х2 + 3х + 4 = 0; у2 + 3у + 2= 0.
в розв'язуванні опорного завдання вимагати строгого її дотримання.
V. Формування вмінь
Виконання письмових вправ
Для реалізації дидактичної мети уроку слід розв'язати завдання такого змісту:
1) Розв'яжіть рівняння:
а) х2 – 2х – 1 = 0; б) 7х2 – 18х + 8 = 0; в) 3х2 + 22х – 16 = 0;
г) х2 + 21х + 90 = 0; д) 3х2 + 53х – 18 = 0; є) -25х2 + 50х + 75 = 0;
ж) х2 + 0,5х – 1,5 = 0; з) 2х2 – х + = 0; и) х2 – х – = 0.
2) Розв'яжіть рівняння:
а) 3х2 – 14х + 16 = 0; б) 5х2 – 16х + 3 = 0; в) х2 + 2х – 80 = 0;
г) х2 – 22х – 23 = 0; д) 4х2 – 36х + 77 = 0; є) 15у2 – 22у – 37 = 0;
ж) 7z2 – 20z + 14 = 0; з) у2 – 10у – 25 = 0.
За підручником Мерзляк та ін., 2016 року
№ 636, 638, 640, 659 (колективно, коментовано)
Робота в парі:
Високий рівень
|
х ≥ 3 |
х – 3 |
|
х ≤ 2 |
? |
VII. Підсумки уроку
В якому випадку правильно знайдено корені?
а) х2 – 2х – 8 = 0, D1 = 1 + 8 = 9, , х1 = , х2 = ;
б) х2 + 2х – 8 = 0, D1 = 2 + 8 = 10, ;
в) x2 – 4х – 12 = 0, D1 = 4 + 12 = 16, х1,2 = 2 ± 4, х1 = 6, х2 = -2.
Рефлексія
VIII. Домашнє завдання
Повторити формули
№№ 637, 639, 642, 660.