Конспект уроку з алгебри на тему "Класичне означення ймовірності"

Про матеріал
мета уроку: сформулювати поняття неможливої, достовірної та вірогідної події, розпочати роботу з формування вмінь відтворювати зміст вивчених понять ,а також застосовувати ці поняття до розв’язування задач на визначення видів подій та обчислення ймовірності за класичним означенням; розвивальна: розвивати вміння логічно аргументувати та розвивати тему, формулювати висновок;
Перегляд файлу

Клас: 9 (алгебра) Дата:

Урок:

Тема. Класичне означення ймовірності

Мета:

навчальна: сформулювати поняття неможливої, достовірної та вірогідної події, розпочати роботу з формування вмінь відтворювати зміст вивчених понять ,а також застосовувати ці поняття до розв’язування задач на визначення видів подій та обчислення ймовірності за класичним означенням;

розвивальна: розвивати вміння логічно аргументувати та розвивати тему, формулювати висновок;

виховна: виховувати розуміння ролі математики в житті, розуміння важливості математичних знань.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

Доброго дня, всі присутнім. Минув вже цілий тиждень канікул. Сподіваюсь всі ви гарно відпочили. Тож продовжуємо навчання.

1) привітання

2) перевірка присутніх

 

  1. Перевірка домашнього завдання

Учні звіряються відповідями на слайді.

 

  1. Актуалізація опорних знань

1. Який розділ ми почали вивчати? (комбінаторика)

2. Що називають комбінаторикою? (розділ математики, присвячений розв'язанню задач вибору та розташування елементів деякої скінченної множини відповідно до заданих правил)

3. Які основні напрями комбінаторики ми розглядали? (перестановки, розміщення, ймовірність події)

3. Яку подію називають випадковою? (подію, яка може відбутися, а може і не відбутися)

4. Як позначають ймовірність події А? (Р(А))

 

  1. Формулювання теми і завдань уроку

– Якщо ви азартні та любите ризикувати! Якщо ви вважаєте себе сучасною людиною! Якщо ви хочете бути успішним у бізнесі! То вивчення даної теми вам необхідне, оскільки сьогодні ми працюємо над темою "Класичне означення ймовірності". І сьогодні на уроці ми розглянемо види подій та сформулюємо класичне означення ймовірності.

 

  1. Вивчення нового матеріалу

Подія, яка за даним комплексом умов обов’язково відбудеться в будь-якому випробуванні, називають достовірною.

Р(А) = 1

 

Подія, яка за даним комплексом умов не може відбутися в жодному випробуванні, називають неможливою.

Р(А) = 0

 

Рівноможливі події – події, кожна з яких не має ніяких переваг, щоб з'являтися частіше за іншу під час багаторазових випробувань

Р(А) =

Означення. Якщо випробування може закінчитися одним з n рівно можливих результатів, з яких m приводять до настання події А, то ймовірністю події А називають відношення .

Таке означення ймовірності називають класичним.

Приклад (с. 226)

  1. Засвоєння знань

1. Робота біля дошки

Усно:

№ 23.1; №23.2; №23.3

Письмово:

№ 23.14

А- Катерина

Р(А) =

№23.12

№23.19

1) А- правильна цифра

Р(А) =

2) А- дві цифри правильно

Загальна кількість варіантів: 910 = 90

Правильний – 1

Р(А) =

 

Індивідуальні картки (для слабких)

  1. Кидаються дві монети. Яка із подій більш ймовірніша:

А – „монети ляжуть однаковими сторонами”;

В – „монети ляжуть різними сторонами”?

Відповідь:

  1. У ящику міститься 25 радіоламп, з яких 5 нестандартних. Якою є ймовірність того, що вийнята навмання лампа виявиться стандартною?

Відповідь:

№23.25

Кількість варіантів розкладу: 321= 6

Кількість сприятливих варіантів: 2

А- непарні картки праворуч

Р(А) = =

№23.32*

6 очок – Дмитро

7 очок  – Петро

 

6 очок: 5 варіантів ((1,5), (5,1), (3,3), (2,4), (4,2))

7 очок: 6 варіантів  ((1,6), (6,1), (2,5), (5,2), (4,3), (3;4))

Отже, у Петра ймовірність виграти більша.

2. Робота в парах (завдання на відповідність)

1

Знайти ймовірність того, що при киданні гральної кості випаде кількість очок, яка ділиться на 2

 

А

2

Набираючи номер телефону, абонент забув одну цифру і набрав її навмання. Знайдемо ймовірність того, що набрано потрібну цифру

Б

0

3

Знайти ймовірність того, що при підкиданні гральної кості випаде кількість очок більших 6

В

4

Знайти ймовірність того, що при підкиданні двох гральних костей випаде кількість очок більших 6

Г

 

 

Д

1

Відповідь: 1-В; 2-А; 3- Б; 4-Г.

- Яка відповідь виявилась зайвою? Придумайте задачу, щоб відповідь була 1.

 

  1. Підсумок уроку

1. Чи сподобався вам урок?

2. Що сподобалось найбільше?

3. Що було найскладнішим?

4. Наведіть приклад неможливої події?

5. Наведіть приклад достовірної події?

6. Сформулюйте класичне означення ймовірності події.

  1. Домашнє завдання

1. Опрацювати: п.23

2. Виконати: №23.18; №23.23

3*. Скласти задачу на застосування класичного означення ймовірності.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Рогальская Лидия
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Алгебра 9 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
До уроку
23. Класичне означення ймовірності
Додано
24 травня 2019
Переглядів
3103
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку