Урок з алгебри у 8 класі на тему:
«Степінь з цілим показником.
Властивості степеня з цілим показником.
Дії над числами в стандартному вигляді»
Підготувала
вчитель математики
Чернівецького ліцею №2 Чернівецької міської ради
Виклюк Ніна Василівна
Мета: працювати над засвоєнням учнями означення степеня з цілим показником та його властивостей; формувати вміння застосовувати означення і властивості степеня з цілим показником до обчислення значень виразів, дій над числами в стандартному вигляді і перетворення виразів зі змінними ; продовжити формувати вміння працювати з навчальною літературою, складати конспект; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати і робити висновки.
Наочність: підручник (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Алгебра. 8 клас); конспект; картка обліку; роздатковий матеріал, мультимедійна презентація
Міжпредметні зв’язки: інформатика, фізика, хімія.
Внутріпредметні зв’язки: степінь з натуральним показником, піднесення дробу до степеня, тотожні перетворення раціональних виразів.
Девіз уроку
Не достатньо мати добрий розум. Головне – це раціонально використовувати його.
Рене Декарт
Хід уроку
І. Організаційна частина
Вчитель оголошує тему та мету уроку, звертає увагу учнів на девіз уроку, а також пояснює, що протягом уроку учні будуть одержувати бали та складати ї до «копилки»
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Проводиться у вигляді тесту формат – встановлення відповідностей
|
А)
Б)
В)
Г)
Д) |
ІІІ. Усне розв`язування вправ
Розв`язати завдання, вибрати букву та одержати прізвище вченого
Подайте вираз у вигляді степеня з основою а:
1). а⁷:а³·а⁻³;
2). (a⁻⁵)⁻³·a⁻¹²;
3). a⁻¹²·a⁶;
4). (a³)⁻²:а³;
5). а˚·a⁻³·a⁵;
6). (a⁻⁵)⁻¹·a⁻⁵
Відповідь. Декарт
ІV. Письмове розв`язування вправ
Завдання ( письмове ) . Виконайте вправу і ви дізнаєтесь, хто з вчених вперше розглядав степені з від'ємними показниками.
Спростіть вираз:
1). 2 а⁻³b⁵·5а⁶ b⁻⁵ ;
Відповідь.Шюке
V. Самостійна робота.
VІ. Опорний конспект
Множення i дiлення чисел, записаних у стандартному виглядi:
якщо k1=a·10n, k2=b·10m, то
k1·k2=(a·10n)· (b·10m)=(ab)(10n+m);
Зауваження: добуток i частку чисел k1 i k2, записаних у стандартному виглядi, також пiсля виконання дiйслiд записати у стандартному виглядi
VІІ. Прикладне застосування дій над числами в стандартному вигляді.
Учні розв`язують завдання на дії над числами в стандартному вигляді, а відповіді одержують, пов`язані з фізикою, хімією та іншими предметами.
VІІІ. Створення власного прикладу
На кожній парті є картка з числом у стандартному вигляді. Завдання для учнів – створитивласний приклад з цим числом
ІХ. Додаткове завдання
Х. Підсумок уроку та домашнє завдання
На уроці я дізнався…, зрозумів…, навчився….
Домашнє завдання…