Урок №2
Тема: Основні властивості числових нерівностей
Мета :Працювати над засвоєнням учнями властивостей, числових нерівностей, наслідків із властивостей числових нерівностей; формувати вміння і навички відтворювати зміст вивчених понять, застосовувати числові нерівності та їх наслідків при розвязувані вправ; здійснити поточний контроль знань для виявлення прогалин з теми,виховувати працьовитість, поступовість при розв’язувані вправ
Тип уроку: застосовування знань,формування вмінь та навичок, поточний контроль
Обладнання: роздатковий матеріал
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевірка проходить наступним чином.
* Як порівняти між собою два числа?
* У якому випадку число а більше від числа b?
*У якому випадку число m менше від числа n?
*Яке з чисел лежить на координатній прямій між двома іншими, якщо a>c та c>b?
2)Учні високого рівня знань виконують завдання за картками,в цей час інші учні перевіряють домашнє завдання за записом на дошці, детально розглядається № 20.28.
При перевірки 20.18 учні повторюють властивості числових нерівностей.
Картка № 1
Картка № 2
ІІІ. Формування мети та завдання уроку.
Для детальнішого усвідомлення значимості теми: «Числові нерівності» учням я запропоную розв’язати наступну задачу:
Є фотокартка наступним розміром, 419<a<420, ( де a - довжина,ширина( в см)). Яка повинна бути довжина деревинної рейки для виготовлення фото рамки?
Для виконання цього завдання учні повинні згадати властивості числових нерівностей, вивчених на минулому уроці, формулу знаходження периметру квадрата. Аналізуючи зміст задачі, учні приходять до наступного висновку - існують ряд практичних задач , де застосовуються теоретичні відомості з даної теми, усвідомлюють необхідність знань з заданої теми. Це і є головною мотивацією вивчення в курсі алгебри заданої теми
ІІІ Актуалізація опорних знань та вмінь
На повторення раніше вивчених знань учні розв’язують наступні завдання:
1). Виділіть із тричлена квадрат двочлена:
2). Що можна сказати
2).
ІV Формування вмінь
Задача№1: В правильному шестикутнику відома його сторона : 12.25<a<12.27.Знайти його периметр
№20.26- з коментування та записом у зошит
V Поточний контроль
Самостійна робота:
За кожне завдання учень отримує - 1бал, 2 бали отримує той учень, що наведе свій приклад з життя, де використовується задана тема.(Критерыъ оговорюються уням)
ВАРІАНТ 1
ВАРІАНТ 2
Перед здачою самостійної роботи оцініть себе. Поставте оцінку за пророблену роботу та смайлик, що характеризує рівень засвоєння:
- відмінно
- добре
не зрозуміло мені нічого
А тепер обміняйтесь своїми роботами, звірте з розв’язками, що записані на дошці та поставте оцінку зеленою ручкою своєму сусідові по парті
V Підсумки уроку та оцінювання
В кінці уроку збираю зошити для перевірки, та подальшого виставлення оцінок
Інтерактивна вправа “Незакінчені речення”.
VIII. Домашнє завдання
Використано наступну літературу: