Конспект уроку з читання 3 клас Т.Хионг "Найцінніший подарунок"

Про матеріал
Конспект уроку з читання 3 клас Т.Хионг "Найцінніший подарунок" до підручника Оксани Вашуленко
Перегляд файлу

Тема. Книга – мудрий учитель. Т. Хионг «Найцінніший подарунок» . 3 клас

 

Мета: удосконалювати навички читання; сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, творчих здібностей; працювати над розширенням читацького кругозору дітей;  розвивати мовлення дітей; формувати вміння розмірковувати над прочитаним, визначати головну думку твору; виховувати любов до дитячої книги.

 

 Формування предметних компетентностей:

     читає вголос, правильно, цілими словами і групами слів у темпі, який дає змогу розуміти прочитане;

     оволодіває продуктивними способами читання мовчки (самостійно та з допомогою вчителя);

     виділяє у тексті і пояснює значення незнайомих слів, висловів, термінів (самостійно та з допомогою вчителя);

     застосовує різні види читання під час опрацювання змісту текстів різних видів (самостійно та за завданням учителя), а також перечитування як засіб поглибленого розуміння змісту;

     відповідає на запитання щодо прочитаного твору;

     користується планом і малюнками ля переказу прочитаного; 

     установлює    допомогою  вчителя  і самостійно) причиново-наслідкові зв’язки; 

     визначає у структурі епічного твору початок, основну частину, кінцівку;  пояснює їх взаємозв’язок після аналізу твору;  

     самостійно  знаходить слова, вислови, речення, які є ключовими для розуміння подій характеристики персонажів (самостійно та з допомогою вчителя);

     самостійно визначає головних персонажів; пояснює, які вчинки персонажів є позитивними, а які негативними;

     самостійно  ставить  запитання  до  тексту;

     висловлює  здогадки  щодо  орієнтовного  змісту  твору, можливого розвитку подій (до і під час читання);

     розуміє авторську позицію: як автор ставиться до зображуваних подій і вчинків персонажів (з допомогою вчителя);

     висловлює оцінні судження морального й естетичного характеру про події, вчинки персонажів, описи у художньому творі.

 

Обладнання та матеріали: презентація, ноутбук, мобільні телефони, картки із завданнями.

 

Хід уроку

 

І. Організація учнів до уроку. Привітання.

Гра «Злови риму»

Завдання. Продовжити рядки вірша

 

Наш урок цікавим буде!

Казку люблять усі ….люди!

І дорослі, і малі,

Тобто, й наші …школярі.

Будемо ми працювати,

Й руку вправно…. піднімати.

В казку вирушим негайно,

Перешкоди …. подолаймо,

А хто буде сумувати,

Із собою не …..візьмем.

Казка кличе у край мрій,

Починаємо …мерщій!.

 

ІІ. Уведення в тему уроку. Мотивація навчальної діяльності

 

Мовленнєва розминка.

Завдання. Прочитати прислів’я з різною швидкістю і силою голосу: повільно, швидко, тихо, голосно.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

 

Стратегія «Передбачення»

Завдання. Прочитати заголовок тексту та передбачити, про що йтиметься у творі.

-         Сьогодні ми прочитаємо літературну казку в’єтнамського письменника Тху Хионга «Найцінніший подарунок».

-         Про що йтиметься у казці? Спробуйте передбачити події за допомогою заголовка та ілюстрації в підручнику.

-         Який подарунок ви вважаєте найціннішим? Чому?

-         Про які подарунки буде йти мова у творі?

-          

IV. Робота над казкою Тху Хионга «Найцінніший подарунок»

 

  1. Стратегія «Щоденні 5. Слухання»

Завдання. Прослухати аудіоказку. https://youtu.be/7UaleBqlQkI?si=yvxPX02HuyswzCCx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бесіда за сюжетом літературної казки

-         Назвіть головних героїв казки.

-         Скільки синів було в батька й матері?

-         Яке завдання отримали сини від батька?

-         Скільки часу сини шукали подарунок?

-         Що приніс найменший син?

-         Що приніс середульший?

-         Що було у старій торбині старшого сина?

-         Чи зрадів батько, коли побачив книги?

-         Чому батько назвав подарунок старшого сина найціннішим?

Вибіркове читання.

Завдання. Знайти у тексті і прочитати відповідь на запитання.

-         Що сказав батько синам, коли покликав їх до себе?

-         Прочитайте, що привіз наймолодший син.

-         Прочитайте, що привіз середульший син.

-         Прочитай опис торбини старшого сина.

-         Знайдіть, про що розповідав старший син батькам.

-         Прочитайте, як цікаво було слухати розповідь усім людям.

-         Знайдіть, що сказав старший син батькові про свій подарунок.

-         Прочитайте слова батька, які висловлюють головну думку твору.

Словникова робота. Працюємо в парах.

Завдання. Підібрати синоніми до слів.

 

 

 

 

(відповіді учнів)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Весела руханка-танок “Все буде Україна” https://youtu.be/BAr6gFvvVeM?si=xH6DIZp7hLgi7C-S

Переказ казки за планом.

Завдання. Переказати казку з допомогою плану. Один учень починає, а інший продовжує далі.

План

  1. Було у батька троє синів.
  2. Батько наказує принести подарунки.
  3. Сини повернулися через рік.
  4. Коштовності найменшого сина.
  5. Заморська їжа середульшого сина.
  6. Важка вицвіла торбина старшого брата.
  7. Коштовності сховали у скриньку.
  8. Привезених харчів та напоїв на десять днів.
  9. Цікаві розповіді старшого сина.
  10. Ось він – мій учитель!
  11.  Книжки – найцінніший подарунок.

 

 

Стратегія «Мікрофон»

Завдання. Відповідати швидко, не задумуючись.

-         Яке значення у житті людини мають книжки?

 

(відповіді учнів)

  

Творча робота над казкою.

Завдання. Придумати продовження казки.

-         Як жилося найменшому і середульшому братам далі?

-         Як житиме старший брат?

-         Чим  вони будуть займатися в майбутньому, щоб забезпечити себе і свої родини?

 

 

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

Вправа  «Незакінчені речення»

 Сьогодні на уроці ми вивчали...

 Ми вчилися...

  Мені сподобалося....

 Мені вдалося...

 Мені було складно...

  Мені було цікаво....

 

Вправа  «Шкала оцінювання»

Завдання. Обрати і намалювати в зошиті  відповідний смайл, позначивши  свою роботи під час уроку.

 

docx
Додав(-ла)
Оверчук Лідія
Додано
29 вересня 2023
Переглядів
1047
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку