Тема уроку. Анатолій Григорук «Хто міняє, той нічого не має».
Мета уроку. Удосконалювати навички швидкого, виразного, свідомого читання,
розвивати зв'язне мовлення, вчити ділити текст на логічно завершені
частини; правильно інтонувати слова при читанні в особах;розвивати
почуття гумору.
Обладнання: Збірка творів А.Григорука, картки зі словами, таблиця №3, таблиці-лабіринти, портрет А. Григорука, аудіозапис тексту.
|
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
10. |
11. |
12. |
13. |
14. |
15. |
16. |
1 |
|
|
БВ |
ДЖ |
КС |
НЧ |
ФР |
СЛ |
НК |
КВ |
ДБ |
БЖ |
ДЛ |
КГ |
СД |
ХВ |
2 |
ШК |
ХР |
СМ |
НШ |
КТ |
ЖМ |
ГЛ |
БГ |
ДГ |
КР |
ЦН |
СТ |
ВГ |
ЧН |
ХЛ |
ТВ |
3 |
ФТ |
РВ |
БЛ |
ЗН |
СК |
ВЖ |
ВГ |
ЖГ |
ПЛ |
ТР |
ЦВ |
ЧЛ |
ХТ |
ДН |
КЛ |
ЗР |
4 |
ДМ |
ВП |
ВС |
БС |
КН |
СГ |
ШТ |
ШН |
ЦН |
СП |
ПТ |
СП |
ЖД |
ГЖ |
ВД |
ТН |
5 |
ЦК |
БЩ |
ВЧ |
ВХ |
ДН |
НЗ |
СВ |
ХЧ |
НТ |
КМ |
БР |
ВР |
ВТ |
БР |
ЩВ |
ЧК |
6 |
ТК |
РЛ |
ЛХ |
ВБ |
ЖЛ |
ЛТ |
ПЧ |
ВЖ |
ЦК |
ЧК |
ТЛ |
РМ |
ЛЧ |
ЗМ |
ДЗ |
ЗШ |
7 |
ВД |
ГР |
ЗД |
РН |
ЧТ |
ШП |
ХМ |
НР |
БЗ |
ГН |
ВЧ |
ФТ |
БЛ |
ТП |
ФС |
ШМ |
8 |
ЗР |
БН |
ВР |
ТН |
ПШ |
КМ |
ТЛ |
ВК |
РВ |
ДВ |
ЧХ |
ЖК |
ТР |
ШЛ |
МБ |
ЗД |
9 |
ДР |
СП |
ФР |
СК |
ЧБ |
ЧМ |
ВЗ |
ТФ |
ПК |
ТЦ |
ВМ |
ЛЖ |
ГЛ |
ЧР |
ХЛ |
ВН |
|
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
10. |
11. |
12. |
13. |
14. |
15. |
16. |
1 |
|
|
БВ |
ДЖ |
КС |
НЧ |
ФР |
СЛ |
НК |
КВ |
ДБ |
БЖ |
ДЛ |
КГ |
СД |
ХВ |
2 |
ШК |
ХР |
СМ |
НШ |
КТ |
ЖМ |
ГЛ |
БГ |
ДГ |
КР |
ЦН |
СТ |
ВГ |
ЧН |
ХЛ |
ТВ |
3 |
ФТ |
РВ |
БЛ |
ЗН |
СК |
ВЖ |
ВГ |
ЖГ |
ПЛ |
ТР |
ЦВ |
ЧЛ |
ХТ |
ДН |
КЛ |
ЗР |
4 |
ДМ |
ВП |
ВС |
БС |
КН |
СГ |
ШТ |
ШН |
ЦН |
СП |
ПТ |
СП |
ЖД |
ГЖ |
ВД |
ТН |
5 |
ЦК |
БЩ |
ВЧ |
ВХ |
ДН |
НЗ |
СВ |
ХЧ |
НТ |
КМ |
БР |
ВР |
ВТ |
БР |
ЩВ |
ЧК |
6 |
ТК |
РЛ |
ЛХ |
ВБ |
ЖЛ |
ЛТ |
ПЧ |
ВЖ |
ЦК |
ЧК |
ТЛ |
РМ |
ЛЧ |
ЗМ |
ДЗ |
ЗШ |
7 |
ВД |
ГР |
ЗД |
РН |
ЧТ |
ШП |
ХМ |
НР |
БЗ |
ГН |
ВЧ |
ФТ |
БЛ |
ТП |
ФС |
ШМ |
8 |
ЗР |
БН |
ВР |
ТН |
ПШ |
КМ |
ТЛ |
ВК |
РВ |
ДВ |
ЧХ |
ЖК |
ТР |
ШЛ |
МБ |
ЗД |
9 |
ДР |
СП |
ФР |
СК |
ЧБ |
ЧМ |
ВЗ |
ТФ |
ПК |
ТЦ |
ВМ |
ЛЖ |
ГЛ |
ЧР |
ХЛ |
ВН |
|
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
10. |
11. |
12. |
13. |
14. |
15. |
16. |
1 |
|
|
БВ |
ДЖ |
КС |
НЧ |
ФР |
СЛ |
НК |
КВ |
ДБ |
БЖ |
ДЛ |
КГ |
СД |
ХВ |
2 |
ШК |
ХР |
СМ |
НШ |
КТ |
ЖМ |
ГЛ |
БГ |
ДГ |
КР |
ЦН |
СТ |
ВГ |
ЧН |
ХЛ |
ТВ |
3 |
ФТ |
РВ |
БЛ |
ЗН |
СК |
ВЖ |
ВГ |
ЖГ |
ПЛ |
ТР |
ЦВ |
ЧЛ |
ХТ |
ДН |
КЛ |
ЗР |
4 |
ДМ |
ВП |
ВС |
БС |
КН |
СГ |
ШТ |
ШН |
ЦН |
СП |
ПТ |
СП |
ЖД |
ГЖ |
ВД |
ТН |
5 |
ЦК |
БЩ |
ВЧ |
ВХ |
ДН |
НЗ |
СВ |
ХЧ |
НТ |
КМ |
БР |
ВР |
ВТ |
БР |
ЩВ |
ЧК |
6 |
ТК |
РЛ |
ЛХ |
ВБ |
ЖЛ |
ЛТ |
ПЧ |
ВЖ |
ЦК |
ЧК |
ТЛ |
РМ |
ЛЧ |
ЗМ |
ДЗ |
ЗШ |
7 |
ВД |
ГР |
ЗД |
РН |
ЧТ |
ШП |
ХМ |
НР |
БЗ |
ГН |
ВЧ |
ФТ |
БЛ |
ТП |
ФС |
ШМ |
8 |
ЗР |
БН |
ВР |
ТН |
ПШ |
КМ |
ТЛ |
ВК |
РВ |
ДВ |
ЧХ |
ЖК |
ТР |
ШЛ |
МБ |
ЗД |
9 |
ДР |
СП |
ФР |
СК |
ЧБ |
ЧМ |
ВЗ |
ТФ |
ПК |
ТЦ |
ВМ |
ЛЖ |
ГЛ |
ЧР |
ХЛ |
ВН |
Картка
Картка
Картка
Картка
Картка
Т о й щ е |
з у м е н
|
и к а х т
|
д у д в о |
к у д м е
|
лінивим
Хочеш
не щасливим
бути будь
і й
о л
а т
А н
Г у
о и
р
р
к г
« Дениско Бублик – звичайнісінький п'ятилітній хлопчик. Тільки білявий чубок стирчить у нього, як гребінець у задерикуватого півника. Та ніс трохи гудзиком і весь у ластовинні…
Як візьме себе Дениско в руки і стане слухняним, що слухнянішого за нього годі й уявити, усім домашнім починає здаватися, ніби в хату зійшла ясна яснина. Кожен Денискові усміхається, кожен пестить і ласкаво називає «мізинним дитятком». Дениско й справді у родині найменший. Як ото пальчик-мізинчик на руці.
Та досить Денискові ступити бодай один необачний крок, досить ненароком зробити хоч якусь, хай і найдрібнішу шкоду, як усі мало не в один голос починають шпетити його і настирливо повчати. До того ж, роблять це так, ніби йдеться не про Дениска, а про когось іншого, стороннього, кого при цій розмові й у хаті нема».
Тема уроку. Анатолій Григорук «Хто міняє, той нічого не має».
Мета уроку. Удосконалювати навички швидкого, виразного, свідомого читання,
розвивати зв’язне мовлення, вчити ділити текст на логічно завершені
частини; правильно інтонувати слова при читанні в особах;розвивати
почуття гумору.
Обладнання: Збірка творів А.Григорука, картки зі словами, таблиця №3, таблиці-лабіринти, портрет А. Григорука, аудіозапис тексту.
Хід уроку
І. Організація класу.
Усміхнімось один одному, погляньмо ласкаво.
Хай сьогодні в кожне серце наш урок додасть тепла,
А ми гостям посміхнемось, побажаємо добра.
б) У нас урок читання.
(читаємо, аналізуємо, співставляємо, відпочиваємо, творимо, шукаємо).
в) Девіз уроків читання: «Хто багато читає, той багато знає».
ІІ. Вправи на вдосконалення навичок читання.
а) Розчитування.
За таблицею №3, рядок 2 з голосними а, е, і .
б) Гра «Чи є такий предмет».
(Учні читають на одому видиху, а тоді визначають , чи існують предмети або явища, які позначають ці слова).
Картка
в)Почитай прислів’я, пройшовши лабіринт.
Т о й щ е |
з у м е н
|
и к а х т
|
д у д в о |
к у д м е
|
Хочеш лінивим
не щасливим
бути будь
(Хочеш бути щасливим, не будь лінивим. Той ще не музика, хто в дудку дме.)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Ознайомлення із життям і творчістю А. Григорука.
(Діти читають статтю мовчки. Дають відповіді на запитання.)
« Дениско Бублик – звичайнісінький п'ятилітній хлопчик. Тільки білявий чубок стирчить у нього, як гребінець у задерикуватого півника. Та ніс трохи гудзиком і весь у ластовинні…
Як візьме себе Дениско в руки і стане слухняним, що слухнянішого за нього годі й уявити, усім домашнім починає здаватися, ніби в хату зійшла ясна яснина. Кожен Денискові усміхається, кожен пестить і ласкаво називає «мізинним дитятком». Дениско й справді у родині найменший. Як ото пальчик-мізинчик на руці.
Та досить Денискові ступити бодай один необачний крок, досить ненароком зробити хоч якусь, хай і найдрібнішу шкоду, як усі мало не в один голос починають шпетити його і настирливо повчати. До того ж, роблять це так, ніби йдеться не про Дениска, а про когось іншого, стороннього, кого при цій розмові й у хаті нема».
V. Опрацювання оповідання А.Григорука «Хто міняє, той нічого не має».
Задання:
Спориш Тимцьо
у захваті гайнула
випорснула присмерком
здибав запопав
бульбахи закортіло
набридло покушпелив
буркнув приятель
видмухав загукав
обмірковував лопотів
потай нехотя
куток мальований стовп
Фізхвилинка
(«Вийди, вийди, сонечко», сл. А.Григорука)
VІ. Первинне закріплення нового матеріалу
VІІ. Вторинне закріплення вивченого матеріалу
1. Читання «Незнайком» - виправити помилки.
1 група 2 група 3 група 4 група
Міняє дудочку на кілечко. Вітрячок. Повітряна кулька. Міняйло без штанів ходить.
(В той час бесіда за малюнками.)
VІ Підсумок уроку
VІІ Оцінювання знань і умінь учнів.
VІІІ Домашнє завдання.
– Читати і переказувати текст. Записати план.
Урок читання
3 клас
Вчитель: Калинчук В.Ф.
Вашківецька ЗОШ І – ІІІ ступенів
2011р.