Конспект уроку з елементами STEM-освіти з теми « Взаємозв'язок живої та неживої природи»( я пізнаю світ. 1 клас) Науково – педагогічний проєкт « Інтелект України»

Про матеріал
дати уявлення про те, як пов'язана між собою живата нежива природа; допомогти дітям усвідомити вплив неживої природи на розвиток та життя живої природи; формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті ( практична робота);
Перегляд файлу

Конспект уроку з елементами STEM-освіти з теми

 « Взаємозв'язок живої та неживої природи»( я пізнаю світ. 1 клас)

Науково – педагогічний проєкт « Інтелект України»

 

Тема уроку.  Взаємозв'язок живої та неживої природи.

Мета:

        формувати ключові компетентності (спілкування державною

мовою. компетентності в природничих науках і технологіях, уміння навчатися впродовж життя, соціальні і громадянські компетентності, екологічна грамотність і здорове життя);

– дати уявлення про те, як пов'язана між собою живата нежива природа;

     – допомогти дітям усвідомити вплив неживої природи на розвиток та життя живої природи;

       формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті;

     – розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, творчу увагу та    фантазію, дрібну моторику рук;

       вчити висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками,

        виховувати дбайливе ставлення до природи.

Основні завдання педагога :

• актуалізація дослідницької потреби учня;

 • залучення до пошукової діяльності;

 • пошук засобів, що активізують процес пізнання;

• допомога у виробленні індивідуальної стратегії пізнання;

• сприяння в усвідомленні дослідження як відображенні пізнавальної потреби;

• доведення учня до результативності в діяльності;

 • створення умов, що стимулюють пізнавальну активність.

Очікувані результати:

учні знатимуть:

         важливість впливу  неживої природи на живу;

        умови, необхідні для розвитку живих організмів;

        як правильно вирощувати та доглядати за рослинами.

учні вмітимуть:

        об’єднуватися в групу та взаємодіяти в ній;

        пояснювати, як пов'язана жива та нежива природа;

        проводити дослідницьку діяльність.

Обладнання: Ілюстрації, зошит - підручник « Я пізнаю світ» для 1 класу,пластикові стаканчики, ґрунт, насіння квасолі, обладнання для дослідів(порожня банка,  коробка)  відеофайли.

Тип уроку: Комбінований

Хід уроку

 

І. Вступна частина. Актуалізація знань.

 

1. Організація класу

 

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп'ята.

 

2. Обмін інформацією

 

  1.     Робота над листом Центаврика. (Відеофайл). Знаходження відповіді на запитання сховане у листі.

 

Добрий день друзі!

     Пригадую, о в перші дні перебування на вашій планеті мені здавалося, що на Землі все надто складно влаштовано. Є жива й нежива природа та безліч предметів, створених людьми. Але якщо земляни вміють створювати найрізноманітніші предмети, то навіщо їм нежива природа? Може, мешканці Землі взагалі можуть обійтися без неї?

 

  1.     Робота з рисунками

 А)  Назвати складові неживої природи, необхідні ля життя рослин. Намалювати складові, яких не вистачає.

 

 

 

C:\Users\ПК\Desktop\image_4300.jpgC:\Users\ПК\Desktop\Без названия.jpgC:\Users\ПК\Desktop\Без названия (1).jpg

 

Б) Знайди та розфарбуй зайвий рисунок. Поясни свій вибір.

 

C:\Users\ПК\Desktop\001_NEW.jpg

 

  1.     Допомога Незнайкові.

Поясніть Незнайкові за якою ознакою можна об'єднати наведені слова у дві групи. Запис слів колонками в зошиті.

  Слова: карась, вода, людина, каміння.

              

  1.     Вправа «Що зайве»

      Вчительназиває групи слів. Учні визначають, яке слово зайвє. До слівв, які залишилися добирають загальну назву або вказують, що їх об’єднує.

  • Сонце – місяць – пісок – вада – трава - вітер (Зайве – трава, а інші слова об’єднує те, що це нежива природа).
  • Кущ – собака – хмара – трава - людина ( Зайве – хмара, бо решта – жива природа).
  • Машина – поїзд- літак – кінь – велосипед (Зайвий – кінь, бо всі інше створено людиною).

 

ІІ. Оголошення теми уроку.

 

 Вправа « Фотоапарат» (перегляд відеофайлу)

 

          Організми не можуть існувати без неживої природи   

   

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, чому живі організми не можуть жити без неживої природи . Під час уроку ми навчимося визначати умови необхідні для життя рослин. Тема дуже важлива для кожного із нас.

 

Фізкультхвилинка  

 

Всі піднесли руки – раз

На носках стоїть весь клас.

Два – присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! –і в гору, два! – і вниз.

На сусіда не дивись.

ІІІ. Опрацювання теми.

  1. Робота з тлумачним словничком.

Тлумачення значення слів, що можуть викликати труднощі у подальшій роботі. ( опрацювання відео файлів)

Джерело – те, що дає початок чому- небудь.

Божество – істота, яка, за уявленням давніх людей, керує природними явищами.

Родючий – здатний давати великий урожай.

  1. Вправа «повітряні кульки»

Читання слів вправи три рази на одному видиху з різною швидкістю.

джерелом                           не можуть існувати

божество                            складаються

родючий                             середовищем життя

взаємопов'язано               для дихання

  1. Розвиток навички читання. Вправа « сорока та черепаха».

Читання уривку довідки бортового комп'ютера повільно, як повзе черепаха, а потім швидко, як скрекоче сорока.

      У природі все взаємопов'язано. Організми не можуть існувати без неживої природи. Сонце, вода, повітря, ґрунт необхідні всьому живому.

  1. « Я- дослідник».

1)Прослуховування довідки від бортового комп'тера Адаптера.

      У природі все взаємопов'язано. Організми не можуть існувати без неживої природи. Сонце, вода, повітря, ґрунт необхідні всьому живому.           

      Сонце є джерелом світла й тепла. Без нього не може існувати життя на Землі. Прадавні люди розуміли це й ушановували світло як божество.

      Дуже важливу роль у житті організмів відіграє вода. Рослини, тварини, люди  складаються з води більш ніж наполовину. Для багатьох організмів вода є середовищем життя.

       Для дихання організмам необхідне повітря.

       Ґрунт – верхній родючий шар землі. З ґрунту рослини за допомогою коренів поглинають воду з розчиненими в ній поживними речовинами. Без рослин на планеті не існувало б і тваринного світу.

  1.     Проведення дослідницької роботи ( тривалість декілька тижнів)

Вчитель керує та допомагає виконати роботу.

 За декілька тижнів до запланованого уроку учні під керівництвом вчителя висадили рослини та дочекались сходів.

                       

На уроці вчитель об’єднує дітей у групи. Кожна групаа отримує свої умови виконання завдання.

І група:

  1. Помістити посаджені  та пророщені рослини на підвіконня з гарним освітленням.
  2. Презентація роботи.

ІІ група:

  1. Помістити посаджені та пророщені рослини на підвіконня та накрити банкою, закривши доступ повітря.
  2. Презентація роботи.

ІІІ група:

  1. Помістити посаджені та пророщені рослини на підвіконня та накрити коробкою, закривши доступ світла.
  2. Презентація роботи.

ІV група:

  1. Помістити посаджені та пророщені рослини на підвіконня та обмежити полив.
  2. Презентація роботи.

Кожна з груп виконує отримане завдання та через деякий час звітує про одержані результати досліду.

       І група:                  ІІ група:                  ІІІ група:               ІV група:

                            

 Звітуючи робимо висновки.

Ми навчилися:

  • Проводити експериментальну діяльність
  • Готувати насіння, ґрунт до посадки
  • Враховувати вплив неживої природи на рослини
  • Вести щоденник експерименту, щоб надалі враховувати вплив неживої природи на ріст і розвиток рослин

Зробили висновки:

  •  Щоб жива природа росла та розвивалась потрібно враховувати вплив на неї неживої природи, а саме наявність світла, води, повітря, ґрунту.

Протягом дослідницької роботи ведемо щоденник експерименту

  1.     Формулювання висновків

Прочитати в підручнику та відтворити з пам'яті вислів.

У природі все взаємопов'язано. Організми не можуть існувати без неживої природи.

  1. Обери правильну відповідь.

Укажіть те, без чого людина не може жити:

А) телевізор, телефон, комп'ютер

Б) гроші, автомобіль, метро

В) вода, повітря, сонце

          6. Робота з малюнками « продовжить ряд».

Розглянь рисунки.  Назви,що об'єднує об'єкти в кожному ряду. Продовжить ряд.

C:\Users\ПК\Desktop\004_NEW.jpg

  1. Лабіринт.

Допоможи зайчику знайти до моркви найкоротший шлях.

C:\Users\ПК\Desktop\2.jpg

ІV. Підсумок уроку.

         1.Зоряні перегони

Знайди правильні відповіді на всі запитання. Упиши букви відповідей у зірочки. Склади з букв слово.

C:\Users\ПК\Desktop\005_NEW.jpg

             2.Робота з картою.

Підкресли на карті назви держав,що мають спільні з Україною кордони.

C:\Users\ПК\Desktop\006_NEW.jpg

V. Рефлексія.

– Чи сподобався урок? Чи були впевненими у своїх силах?

– Які завдання були найцікавішими?

– Висловте свої враження від уроку

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Оксана Тупко
Додано
15 березня
Переглядів
338
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку