Конкурсний уроку з фізичної культури 6 - клас ВАРІАТИВНИЙ МОДУЛЬ «ФУТБОЛ»

Про матеріал

Модуль: Футбол.

Тема уроку. Техніка удару по м'ячу внутрішньою стороною стопи, зупинка підошвою .

Мета: оновлення рухової пам`яті шляхом повторення отриманих навичок та вмінь; виховання ініціативності, самостійності, творчої активності, взаємодії з партнерами команди; активізація пізнавального інтересу до уроків футболу.

Завдання:

1. Повторити техніку удару по м'ячу внутрішньою стороною стопи та

техніку зупинки підошвою.

2. Закріпити техніку ведення м'яча вивченими способами.

3. Сприяти розвитку швидкісно-силових якостей, швидкості, спритності,

сили.

Очікувані результати:

Учень виконує:

- удар внутрішньою стороною стопи, зупинку підошвою;

- ведення м'яча вивченими способами;

Тип уроку: повторення та закріплення знань.

Інвентар: футбольні м'ячі (17шт.), 2 комплекти форми, манішки, лави гімнастичні, конуси (34 шт.), стійки (4 шт.), палиці гімнастичні (5 шт.), гімнастичні обручі (4 шт.), дві жердини («перекладини») (1,5 – 2 м), пазли два комплекти «кубок України».

Технічні засоби: проектор, презентація, музичний центр, музичні композиції.

Савинці 2017

Тема уроку.  Техніка удару по м’ячу внутрішньою стороною стопи, зупинка підошвою .

Мета: оновлення рухової пам`яті шляхом повторення отриманих навичок та вмінь; виховання  ініціативності, самостійності, творчої активності, взаємодії з партнерами команди; активізація пізнавального інтересу до уроків футболу.

Завдання:

1.   Повторити техніку удару по м’ячу  внутрішньою стороною стопи та      техніку зупинки підошвою.

2.   Закріпити техніку ведення м’яча вивченими способами.

3.   Сприяти розвитку швидкісно-силових якостей, швидкості, спритності,      сили.

-   удар внутрішньою стороною стопи, зупинку підошвою;

-   ведення м’яча вивченими способами;

Інвентар: футбольні м’ячі (17шт.), 2 комплекти форми, манішки, лави гімнастичні,  конуси (34 шт.), стійки (4 шт.), палиці гімнастичні (5 шт.), гімнастичні обручі (4 шт.), дві  жердини («перекладини») (1,5 – 2 м), пазли два комплекти «кубок України».

Технічні       засоби:       проектор,    презентація,         музичний    центр,   музичні композиції.

1.

Організований вхід до залу під музичний супровід.

Шикування в шеренгу.

Привітання:

«Футбол - улюбленіша гра!

Фізкульт – привіт!    Фізкульт –ура!»

Повідомлення завдань уроку.

30''

30''

1'

30''

30''

1'

30''

30''

1'

гімн ФК «Металіст». Дотримуватися дистанції.

Звернути увагу  на зовнішній вигляд учнів і  самопочуття.

Слайд № 2,3

2.

Інструктаж з правил БЖД на уроці  футболу.

Вимірювання ЧСС  зручним способом

30''

30''

30''

30''

30''

30''

Слайд № 4

Слайд № 5

Підрахувати ЧСС. Зробити аналіз.

Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.

3.

Розведення колони.

1. Різновиди ходьби:

-                  на носках, руки  на пояс;

-                  на п'ятках, руки за голову;

-                  перекатом з п`ятки на носок; - у напівприсіді, руки на поясі;

-                  випадами  руки на пояс.

10''

2'

10''

2'

10''

2'

Дотримуватись інтервалу та дистанції.

Хлопці на ліво, дівчата на право в обхід.

Шикування біля м`ячів .

2'

18м

2'

18м

2'

У

Зберігати дистанцію. Спину тримати прямо, лікті розведені.

Дотримуватись заданого інтервалу.

Спину тримати прямо.

Погляд назад через праве плече.

За командою вчителя ліворуч, а потім праворуч.

Утримувати рівновагу.

Спину тримати прямо. Ноги не згинати.

Максимальний темп руху з мінімальним пересуванням уперед, робота рук. Верхня частина тулуба розслаблена.

Вправи на відновлення.

4.

5.

Виконання гри.  «Viva-gra».

1- 4 - плескаємо долонями по стегнам;  5 - 8 - оплеск, грудна клітка - рука;  9 - 10 - оплески руками.   Взяти  м`ячі.

1. Загальнорозвиваючі вправи:

1.   В. п. – о.с.,

1-                4 кроки на місці;

2.   В.п.- м`яч біля грудей:

1-                нахил голови вперед, м`яч униз;     2 - нахил голови назад, м`яч  перед      грудьми ;

3 - нахил голови вліво, м`яч униз;     4 - нахил голови вправо, м`яч перед      грудьми;

20''

3'

10'

4п.

20''

3'

10'

4п.

20''

3'

10'

4п.

Виконувати весело.

Усі разом.

Відчувати ритм. Кожному взяти м`яч.

З футбольними м'ячами. Під музичний супровід композиція(rozminka).

Здійснювати показ. Виконувати на носках.

Слідкувати за поставою, виконувати з максимальною амплітудою.

2             - в.п.;

3             - нахил вправо, ліва нога в сторону,           м`яч  угору; 4 - в.п.

1 - 4 колові рухи в колінному суглобі      ліворуч;

5-8 колові рухи в колінному      суглобі праворуч.

Виконувати з максимальною амплітудою.

Виконувати з максимальною амплітудою. Руки прямі.

Погляд на  м`яч.

Ноги не згинати.

М'ячем тягнутися до стопи.

Слідкувати за поставою.

Узгодженість рухів. Тримати рівновагу.

2                    - в.п.;

3                    - випад правою вперед, м`яч            вперед;       4 - в.п.

М'яч тримати підошвою.

Змінювати ноги підскоком, торкатися м'яча носком. Не наступати на м'яч.

Вправи       на           відновлення дихання.

Під музичний супровід( The Shadon of Your Smile )

Слайд 7. Зробити аналіз.

Підбити підсумки.

ІІ. Основна частина - 30 хв.

6.

Техніко - тактична підготовка.

1.Техніка пересування з м'ячем:

-                     стрибок на лівій нозі, рух приставним   кроком лівим боком, приставним   кроком правим  боком,  рух уперед -   назад із подальшим веденням м`яча

внутрішньою стороною стопи;

-                     стрибок на правій нозі, рух

приставним кроком лівим боком, приставним кроком правим  боком, рух уперед - назад з подальшим веденням м`яча внутрішньою стороною стопи;

-                     стрибком на двох ногах, рух приставним кроком лівим боком, приставним кроком правим  боком, рух уперед-назад з подальшим веденням м`яча внутрішньою стороною стопи;

Шикування парами.

10'

6'

1 р.

1 р.

1 р.

10'

6'

1 р.

1 р.

1 р.

10'

6'

1 р.

1 р.

1 р.

Слайд № 8.

Поєднання стрибків, бігу, зупинок, ведення м`яча

Виконувати      на      носках

Спину тримати прямо. Ведення м`яча без зорового контролю.

Виконувати за свистком. Ведення м`яча без зорового контролю.

Виконувати за свистком. Ведення м`яча без зорового контролю

Спину тримати прямо Ведення м`яча без зорового контролю

Виконувати за свистком Ведення м`яча без зорового контролю

М’яч на пару

Покласти зайві  м’ячі.

2. Передачи м’яча   внутрішньою    стороною стопи та зупинки м’яча    підошвою.

Передача м’яча підошвою:

-                     перший учень виконує передачу м’яча   підошвою, другий зупиняє м’яч    підошвою, не відриваючи ноги

здійснює передачу першому;

-                     те ж саме в русі. Перший після зупинки м’яча підошвою, рухається спиною вперед без м’яча, другий рухається до м’яча обличчям і виконує передачу першому.

8'

2'

2'

8'

2'

2'

8'

2'

1'

внутрішньою стороною стопи, зупинка підошвою:

-                     перший учень виконує передачу м’яча внутрішньою стороною стопи, другий зупиняє м’яч підошвою, обробляє його і знову виконує передачу;

-                     те ж саме в русі.

Покласти м'ячі.

Спеціальна фізична підготовка:  Вправи для зміцнення м`язів верхньої частини тулуба:

-                     в. п. - упор лежачі, обличчям один до   одного;

1   - оплеск правою рукою з партнером;

2   - оплеск лівою рукою з партнером.

Взяти м’ячі.

3. Техніко - тактична підготовка: Удар по м’ячу, що котиться внутрішньою стороною стопи:

-                     передачі внутрішньою стороною стопи   в парах на місті;

-                     передачі внутрішньою стороною стопи   в парах в русі.

2'

2'

15''

1'

8 п.

15"

4'

2'

2'

2'

2'

15''

1'

8 п.

15"

4'

2'

2'

1`

1'

15''

1'

8 п.

15"

4'

2'

1'

Інтервал  між парами 3 - 4 м

Стійка гравця

Слідкувати за положенням стопи при передачі  Враховувати фази удару Зупинка м’яча, носок на себе. Передачу виконувати в русі.

Тримати інтервал 3 - 4 м Зупинка м’яча, носок на себе Передачу виконувати в русі.

На безпечну відстань

Корпус тримати прямо

Погляд на партнера

Одночасний дотик руки

М’яч на пару.

Перший учень виконує передачу м’яча внутрішньою стороною стопи, другий у один дотик виконує передачу першому.

Рухатись на м’яч.  Слідкувати за положення махової ноги.

Перший виконує передачу другом, після передачі м’яча внутрішньою   стороною стопи рухається спиною вперед без м’яча, другий рухається до м’яча

обличчям та виконує                                   передачу першому.                                    Слідкувати за чіткістю                         виконання.

Покласти м'ячі                                             15''    15''      15'' На безпечну відстань.

Спеціальна фізична підготовка                 2'       2'       2'

1. Вправа для зміцнення м`язів ніг               1'       1'       1' Учні шикуються в коло в

«Спільний стілець».                                                              затилок    один    за                    одним.

Покласти    руки на      плечі                               товариша,   який      стоїть                             попереду. За командою «1,                         2, 3» повільно присідати  на                      коліна учня, який стоїть

позаду.

7.     1. Виконання футбольної гри та     6'       6'       5'       Слайд № 11.     естафети.

Гра «Пересувні ворота». 2' 2' 2' Гол зараховується лише Грають дві команди. У кожній команді є    тоді, коли партнер по палиця 1,5 - 2 метри завдовжки, яку    команді прийняв м’яч, який гравці тримають, як поперечку, а самі є    пройшов крізь ворота.

бічною щаблиною.                                                                  Дотримуватись правил

Ворота повільно пересуваються по                                         безпеки та правил гри.

майданчику. Команди намагаються                                  забити гол точним пасом у пересувні                                  ворота.

Гра «Міма».                                                   2'       2'       2'     Виграє команда, яка

Учні представляють уболівальників на                                     показала кращу пантоміму. матчі.                                 Перше завдання - показати фанатів                                  улюбленого клубу.                                      Друге завдання -  показати  радість від                                       перемоги улюбленої команди.

Естафета «кубок України».                         2'       2'                Слайд № 12.

Пояснення правил гри.

За командою учень виконує ведення                                   м`яча до гімнастичного обруча,  де                                  залишає м`яч і бере пазл під своїм                                номером. Рухається до стіни, де робить                              наліпку      пазла,         складаючи «кубок                                України». Учень, виконавши завдання,

рухається до фінішу і  передає естафету іншому учаснику за лінією старту.