Конспект уроку з фізичної культури по модулю «Легка атлетика» для 5 класу
Підготувала
вчитель фізичної культури
Сороківської ЗОШ І – ІІ ступенів
Тешнер ОксанаВолодимирівна
Модуль “Легка атлетика”
Тема: Правила безпеки на уроках легкої атлетики. Різновиди ходьби та бігу. Комплекс ЗРВ. Бігові та стрибкові вправи. Фінішування. Стрибки у довжину з місця. Спеціальні вправи для метання. Метання малого м’яча у горизонтальну ціль. Вправи для запобігання плоскостопості.
Завдання уроку:
Мета: формувати свідоме ставлення до занять фізичною культурою і спортом та сприяти зміцненню здоров’я учнів засобами легкої атлетики; удосконалювати техніку фінішування; формувати фізичні якості: швидкість, витривалість завдяки руховим іграм; виховувати прагнення до перемоги;
Місце проведення: спортивний майданчик;
Інвентар: малий м’яч для метання,свисток, яма для стрибків.
Хід уроку
№ п/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
1.
2. 3. 4.
5.
6.
7.
8.
9.
10. |
Підготовча частина Шикування в одну шеренгу:
Рапорт чергового . Привітання. Повідомлення завдань уроку. - На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося ми ознайомимося з біговими та стрибковими вправами; Теоретична підготовка:
Організовуючі вправи: Повороти на місці:
Ходьба та її різновиди:
Повільний біг:
Ходьба:
Загальнорозвиваючі вправи на місці:
1 – нахил голови ліворуч; 2 – В. п. 3 – нахил голови праворуч; 4 – В. п.
1 – 2 – ривкове відведення прямих рук назад; 3 – 4 – зміна положення рук і те саме;
1 – 2 – кругові рухи руками вперед; 3 – 4 – назад;
1 – 2 – відведення зігнутих рук назад; 3 – 4 – відведення прямих рук назад;
1,2,3 – відведення прямих рук назад за голову; 4 – В. п.
1 – 2 – повороти тулуба ліворуч; 3 – 4 – повороти тулуба праворуч;
1 – нахил тулуба вперед; 2 – В. п. 3 – нахил тулуба назад; 4 – В. п.
1 – махом правої ноги, торкнутися кисті лівої руки; 2 – В. п. 3 - махом лівої ноги, торкнутися кисті правої руки; 4 – В. п.
1 – 4 – зміна положення ніг в стрибку;
|
18 хв. 1 хв.
30 с. 30 с.
3 хв.
1 хв.
2 хв. 20 с. 20 с. 20 с. 20 с. 20 с. 20 с. 2 хв.
4 р.
5 р.
5 р.
5 р.
6 р.
6 р.
5 р.
5 р.
6 р.
30 с. |
Перевірити стан здоров’я та стан спортивної форми.
Слідкую за дисципліною.
Слідкую за правильністю виконання.
Слідкую за правильним та чітким виконанням.
Слідкую за дисципліною між дітьми.
Слідкую за правильними нахилами голови.
Руки в ліктях не згинати.
Тримаю в полі зору весь класс.
Слідкую за чітким відведенням рук.
Слідкую за руками.
Слідкую за правильним повертанням тулуба.
Слідкую за осанкою.
Слідкую, щоб діти не згинали ноги в колінах.
Слідкую за правильними стрибками.
Слідкую за правильністю виконання. |
1.
2.
3. 4.
5.
6. |
Основна частина Спеціальні стрибкові вправи:
Спеціальні вправи бігуна:
Стрибки у довжину з місця. Сеціальні вправи для метання:
Метання малого м’яча з місця в горизонтальну ціль. Естафета з м’ячем.
|
23 хв. 3 хв.
3 хв.
4 хв. 3 хв.
5 хв.
5 хв. |
Пояснити, показати. Виправляти помилки повторним показом і поясненням. Фронтально-потоковий метод організації діяльності учнів.
Слідкувати за правильним виконанням вправ.
Фронтальний метод організації діяльності учнів.
Пояснити, показати. Виправляти помилки. |
1.
2.
3.
4. 5. 6. |
Заключна частина Шикування в шеренгу:
Ходьба:
Вправи на відновлення дихання: Руки вверх – вдих, Руки вниз – видих, Підсумок уроку. Домашнє завдання. Організований перехід.
|
4 хв. 1 хв.
1 хв.
1 хв.
30 с. 30 с. |
Чітко подаю команди.
Слідкую за диханням.
Що вивчали на уроці |