Конспект уроку "Легка атлетика"

Про матеріал

Конспект уроку 6 клас.

Фізична культура

Варіативний модуль: Легка атлетика.

Тема: Вивчення техніки бігу з низького старту і стартового розбігу. Розвиток координації рухів та швидкості.

Перегляд файлу

Конспект уроку з фізичної культури 6 клас

Варіативний модуль: Легка атлетика.

Тема: Вивчення техніки бігу з низького старту і стартового розбігу. Розвиток координації рухів та швидкості.

Мета: Розвивати активну рухову діяльність учнів 6 класу за допомогою вивчення вправ з легкої атлетики.

Завдання уроку: 

1. Навчити техніку бігу з низького старту.

2. Сприяти розвитку швидкості, витривалості, координації рухів за допомогою естафет та спортивних ігор.

3. Виховувати спонукання дітей до самостійного зайняття спортом.

Тип уроку: навчально-тренувальній.

Обладнання та інвентар:  секундомір, прапорці, гімнастичні лавочки, стрічки, м’ячі.

Хід уроку

№ п/п

Зміст уроку

Величина нагрузки

Методично-організаційні вказівки

І. Підготовча частина. (12 хв.)

1.

Шикування в одну шеренгу, рапорт, вітання з класом. Вимірювання ЧСС.

1 хв.

Звернути увагу на  готовність учнів до уроку: спортивна форма, самопочуття.

2.

Повідомлення теми та мети уроку.

1 хв.

Довести до відома завдання уроку та розказати основні моменти уроку.

3.

Біг в рівномірному темпі, біг приставним кроком.

Ходьба: вправи на відновлення дихання.

1 хв.

Темп середній. Дихання вільне.

4.

Загальнорозвиваючі вправи:

а)  повороти і колові рухи головою, тулубом, руками з великою амплітудою;

б) різноспрямовані рухи руками і ногами одночасно і послідовно;

в) махові рухи ногами, розтяжки;

г) стійка ноги нарізно, руки в сторони; нахил уперед, руки вперед.

д) підскоки на лівій, правій і двох ногах, із зміною положення.

6 хв

2.30 хв.

 

1 хв.

 

1 хв.

 

1 хв

 

30 сек

Рухи головою, спина рівно, руки на поясі.

Прогинати тулуб назад

Ноги в колінах не згинати.

Крок широкий, руки в сторони, вперед та на пояс.

5.

Спеціально-розвиваючі вправи:

1) біг на прямих ногах;

2) біг з закиданням гомілки назад;

3) біг з високим підйомом стегна;

4) біг з схрестим кроком правим і лівим боком, руки у вільному русі.

3 хв.

1.20 м

1.20 м

1.20 м

1.20 м

 

Максимальну частота рук та ніг.

Слідкувати за поставою.

ІІ. Основна частина. (30 хв.)

1.

Вивчення техніки бігу з низького старту і стартового розбігу.

1.1. За командою «На старт!». Учень займає положення перед стартовою лінією, присідає, при тому відштовхуюча нога стоїть на одній стопі від лінії, а інша стає на коліно, відстань між стопами 15-20 см.

Розставивши руки на ширині плечей, обпирається ними на землю перед стартовою лініє. При цьому плечі знаходяться над стартовою лінією.

Очі підіймає на бігову доріжку і очікує наступну команду.

По команді «Увага!» учень відриває коліно від землі, піднімає таз – кут 900.

Важливо, щоб вага тіла майже рівномірно розподілялася на ноги і на руки.

За командою «Марш!» руки бігуна якнайшвидше відриваються від землі, одночасно ноги відштовхуються, починаючи біг. Погляд спрямований вперед, важливо, щоб нахил тіла зменшувався поступово і лише потім зайняв вертикальне положення, і так продовжує біг до кінця дистанції.

1.2. Особливості бігу з низького старту та короткі дистанції.

Швидкість бігу на короткі дистанції залежить від частоти роботи рук (вчитель показує, потім корегує роботу учнів)

1.3. Закріплення бігу на короткі дистанції за допомогою естафет: човниковий біг, оббігання фішок.

10 хв.

 

5 зв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 р 15 м

 

 

Голова опущена вниз, але очі дивлять вперед, руки на ширині плечей паралельно одна одній, вирівняти в ліктях, спину не прогинати. Корпус послати вперед.

 

Таз високо не піднімати, спина майже паралельно землі, плечі знаходяться за стартовою лінією (в сторону бігу). Стопу нести низько до землі (перший крок). Швидкий підйом, не випрямляти тулуб на перших кроках стартового розбігу.

Не закидати голову і тулуб назад.

 

Пояснення повільні, чіткі з демонстрацією в повільному темпі, учні повторюють, вчитель контролює та корегує.

2.

Розвиток координації рухів.

2.1. Естафета – «До своїх прапорців».

2.2. Рухлива гра – «Піонербол».

2.3. Естафета – «Паредай м’яч».

 

 

10 хв.

3 хв.

3 хв.

4 хв.

 

 

Змагально-ігровий метод.

Вчитель стежить за справедливість естафети та правилами техніки безпеки.

 

3.

Розвиток швидкості.

3.1. біг з максимальною швидкістю на відстані

А. 4 20 м                   Б. 2 30 м

3.2. Вправи на відновлення дихання: вимірювання пульсу.

3.3. Стоячи обличчям до лавочки, одна нога зігнута в коліні – на лаві, друга опорна – на землі. Вистрибуванням вверх з розгинанням зігнутої ноги і зміною положенням ніг в момент взльоту.

2 серії

 

 

3 підходи

Змагальний метод. Бігти по прямій лінії.

Повторний метод.

Швидкий жорсткий поштовх ногою вверх. Не нахилятися вперед, не робити судорожних рухів. Виконувати ритмічно.

Вчитель слідкує за правильністю виконання.

ІІІ. Заключна частина. (3 хв.)

1.

 

2.

 

3.

 

4.

5.

Заключний біг по залу з переходом: швидкий біг, повільний і  на ходьбу. Вправи на відновлення дихання, вимірювання ЧСС.

Шикування в одну шеренгу. Підведення підсумків уроку. Оцінювання учнів.

Домашнє завдання.

Прощання і організаційний вихід з спортзалу.

1 хв.

 

1.30 хв.

 

 

30 сек.

У змінному темпі.

Стежити за правильністю виконання дихальних вправ.

Порівняння ЧСС з початком та серединою уроку.

Поставити оцінки, відмітити кращих учнів.

Ранкова гімнастика.

Стрибки на скакалці.

 

docx
Додано
21 січня 2023
Переглядів
649
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку