Тема уроку: Географічне положення Північної Америки. Історія відкриття та освоєння.
Мета уроку:
-навчальна: дати характеристику географічного положення материка, розповісти про історію відкриття і дослідження.
-розвиваюча: розвивати вміння працювати з тематичними та контурними картами.
-виховна: виховувати інтерес до географічних знань.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Обладнання: Фізична карта світу, фізична карта Північної Америки, портрети дослідників материка, атласи, плани характеристик географічного положення материка.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
Вчитель:
1. В яких півкулях знаходилися вивчені материки?
2. Залишком якого давнього материка є Північна Америка?
3. З яким континентом Північна Америка становить частину світу?
ІІІ. Мотивація діяльності.
Вчитель: На сьогоднішньому уроці ми будемо вивчати собливий материк, який має свої рекорди:
Відео-презентація «Північна Америка –материк рекордів»
Географічні рекорди Північної Америки
• Найбільший острів — Ґренландія (площа — 217 тис. км2).
• Найдовший гірський ланцюг — КордІльєри (довжина —
18 тис. км).
• Найбільший каньйон — біля річки Колорадо (довжина —
420 км, глибина — 1645 м, ширина— 6-20 км).
• Найбільший гейзер — Гігант (висота стовпа киплячої води — 90м,
у Національному парку Йєллоустоун).
• Найбільший у світі океанічний приплив (затока Фанді, Канада,
висота 18 м).
• Перший у світі Національний парк — Йєллоустоунський.
• Найбільша печера—Флінт—Мамонтова (довжина 560 км, США,
штат Кентуккі).
• Найбільше за площею озеро — Верхнє (площа 82,4тис. км2).
• Найнижчий, чагарник — карликова верба (заввишки 5 см, острів
Ґренландія).
Питання до учнів: а які рослини, батьківщиною яких є Північна Америка ми використовуємо: (учні називають картоплю, кукурудзу, тютюн)
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
Отже тема сьогоднішнього уроку: Географічне положення Північної Америки. Історія дослідження.
План уроку (записано на дошці, учні записують в зошити):
1. Загальні відомості.
2. Географічне положення.
3. Історія дослідження.
4. Практична робота: "Позначення на контурній карті елементів берегової лінії материка”.
V. Пояснення нового матеріалу.
Вчитель: За допомогою плану характеристики материка (див форзац підручника) опишіть географічне положення материка Північна Америка.
1.Прийом «Мікрофон» (опис географічного положення материка за пунктами плану)
- витягнутість з півночі на південь;
- наявність теплих і холодних течій;
-розчленованість берегової лінії материка;
-форма самого материка (трикутна; розширений в північній частині).
-знаходиться у північній і західній півкулі;
-найблищі сусіди Пд.Америка, Єввразія;
-омивається водами 3-ох океанів: Атлантичного, Пн.Льодовитого, Тихого.
2.Практичний тренінг (робота в парах)
Визначте крайні точки материка та знайдіть їхні координати
(Розв’язок: шукаємо різницю між координатами 68*-17*=51*.
51*х111*=5661км.
3.Робота з контурною картою. (Практична робота)
А зараз запрошую вас в уявну мандрівку материком, познайомимося з географічними об’єктами, їх розташуванням та нанесемо їх на контурні карти.
3. Робота з таблицею «Історія дослідження».
За допомогою тексту підручника , заповнити таблицю.
Мандрівники та дослідники |
Роки дослідження |
Події |
Лейф Еріксон |
|
|
Х.Колумб |
|
|
Джон Кабот
|
|
|
Генрі Гудзон
|
|
|
Вітус Беринг Олександр Чириков
|
|
|
4. Перегляд відео «Дослідження Пн.Америки
VI. Закріплення вивченого.
Метод «Кубування»
1.Опишіть берегову лінію Пн.Америки
2.Встановіть асоціації до слова Пн.Америка
3.Порівняйте ГП. Пн.Америки та ПД.Америки
4.Проаналізуйте, чому найбільший вплив на дослідження материка мали дослідники з Європи та Росії?
5.Наведіть аргументи інікальності материка.
Складіть кросворд з ключовим словом «ХОЛОДНИЙ»використовуючи слова із вивченої теми
VII. Домашнє завдання.
1.Опрацювати § 35.Географічне положення. Історія відкриття та освоєння.
2.Вивчити номенклатуру
3.Підготувати повідомлення про цікавий унікальний географічний об’єкт Пн.Америки(на вибір)