Урок геометрії для учнів 7 класу на тему " Ознаки паралельності прямих".
На уроці використовується метод роботи в групах , адже під час інтерактивного навчання учень стає не об'єктом, а суб'єктом навчання, він відчуває себе активним учасником подій . Це забезпечує внутрішню мотивацію навчання, що сприяє його ефективності. Інтерактивні методи навчання захоплюють учнів, пробуджують у них інтерес і мотивацію, навчають самостійному мисленню . Особлива цінність інтерактивного навчання в тому, що учні навчаються ефективній роботі в колективі.
Тема уроку.
Ознаки паралельності прямих. Властивості кутів,
утворених при перетині двох паралельних прямих січною.
Мета уроку:
Очікувані результати:
учні формулюють ознаки паралельності прямих, властивості кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною;
застосовують набуті знання для розв’язування задач.
Обладнання: набір креслярських інструментів, проектор, ноутбук, презентація для мультимедійного супроводу уроку.
Тип уроку: урок удосконалення знань, умінь і навичок.
Хід уроку
Перевірка готовності учнів та кабінету до уроку
Перевірка письмового завдання біля дошки
▪ Оголошення теми уроку
▪ Формулювання разом з учнями мети й завдань уроку
▪ Мотивація навчальної діяльності
▪ Виконання усних вправ ( за готовими малюнками);
Тестові завдання ( з подальшою перевіркою).
Розв’язування письмових вправ.
Робота в групах( Учні класу об’єднуються в 3 групи).
Після виконання кожного завдання представник групи презентує розв’язання бівля дошки, використовуючи малюнок до завдання на слайді презентації.
Завдання для 1 групи.
1. За даними рис. 1 доведіть, що . |
Рис. 1 |
2. За даними рис. 2 знайдіть кути 1 і 2, якщо . |
Рис. 2 |
3. Визначте чи паралельні прямі, якщо кут1=50ᵒ, кут 2=130ᵒ. |
|
Завдання для 2 групи.
1. За даними рис. 1 доведіть, що . |
Рис. 1 |
2. За даними рис. 2 знайдіть кути 1 і 2, якщо . |
Рис. 2 |
3. Визначте чи паралельні прямі m та n, якщо . |
|
Завдання для 3 групи.
1. За даними рис. 1 доведіть, що . |
Рис. 1 |
2. За даними рисунка знайдіть кути 1 і 2, якщо a||b. |
|
3. . |
|
VI. Підбиття підсумків уроку
Консультанти груп аналізують роботи групи; позначають найактивніших учнів.
1