Квадрат. 8 клас
Стислий конспект уроку з використанням методу реклами
та інформаційних технологій
Мета уроку: повторити властивості паралелограма, прямокутника, ромба; вивчити означення та властивості квадрата, закріпити їх в процесі розв’язування вправ;
розвивати логічне мислення, вміння аналізувати та синтезувати;
виховувати любов до предмета, інтерес до навчання.
Обладнання: комп’ютери, програма „Microsoft Power Point”, презентація „Квадрат”.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань учнів
(повторити означення і властивості паралелограма, прямокутника, ромба)
IV. Вивчення нового матеріалу
У двері класу хтось стукає, заходить учень 6-7 класу, на голові у нього шапка, покрита квадратом, сорочка в клітинку.
Вчитель: „Ти хто і що тобі потрібно?”
Учень:
Я – квадрат, такий собі хлопчина,
На мені – в клітинку сорочина.
Я прийшов до вас, щоб розказати,
Що про мене вам доцільно знати.
Мої предки – з роду Землеміра,
Прабабуся в мене – то Фігура!
Мій дідусь – це пан Чотирикутник,
Паралелограм – мій тато всемогутній.
У мене є два братики пригожі,
Усі ми втрьох багато в чому схожі.
Їх звати просто – Ромб і Прямокутник,
А прізвище у нас – Чотирикутник.
Я знаю, рід мій вам уже відомий,
Та і з братами ви уже знайомі.
Тепер вам треба ще дізнатися про мене,
І до контрольної вам світло всім зелене.
Мені час йти, бо дуже поспішаю,
А вам я диск про себе залишаю.
Про мене більше з нього ви дізнайтесь
І на високім рівні лиш навчайтесь.
Хлопчик дає вчителеві диск, той бере диск, вдає здивованого, хлопчик виходить.
Учитель: Отже, ви, напевно, зрозуміли, що тема нашого уроку „Квадрат”, запишіть її у зошити. А завданнями уроку є: вивчити означення, властивості та ознаку квадрата. Можливо, ми зможемо зробити це за допомогою того диска, що залишив нам цей несподіваний гість? Давайте подивимось. (Вчитель вдає, що завантажує диск, насправді презентація „Квадрат”, створена за допомогою системи презентацій „Microsoft Power Point” (див. електронний додаток), уже завантажена на усі робочі місця).
Учні працюють з презентацією, після чого проходить колективне обговорення питань:
Доведемо цю ознаку.
V. Закріплення матеріалу
Виконання вправ: 40 (ознака квадрата), 42, 43.
VI. Завдання додому
Опрацювати п. 56, повторити п.п. 50-55, виконати вправу 41
(Аналогічно або на інших етапах уроку можна використати решту презентацій із папки ”Чотирикутники. Презентації” (див. електронний додаток), а також після закінчення теми „Чотирикутники” з метою повторення та підготовки до контрольної роботи).