МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
КОНСПЕКТ УРОКУ З хімії у 9 класі з теми : Поширення вуглеводнів у природі. Природний газ, нафта, кам’яне вугілля. Перегонка нафти. Вуглеводнева сировина й охорона довкілля. Застосування вуглеводнів. студента-практиканта IV курсу природничо-географічного факультету спеціальність: середня освіта. Хімія
Прилипко Алли Олександрівни
Дата проведення: “1” лютого 2021року
|
Урок 2.
Тема. Поширення вуглеводнів у природі. Природний газ, нафта, кам’яне вугілля — природні джерела вуглеводнів. Перегонка нафти. Вуглеводнева сировина й охорона довкілля. Застосування вуглеводнів.
Мета: розширити знання учнів про поширення вуглеводнів у природі , розглянути природний газ, нафту, кам’яне вугілля як природні джерела вуглеводнів, з’ясувати суть процесу перегонки нафти та проаналізувати галузі застосування вуглеводнів; запропонувати шляхи розв’язання екологічної проблеми, пов’язаної із переробкою вуглеводневої сировини; виховувати бережливе ставлення до природніх ресурсів, любов до природи.
Формування ключових компетентностей: - інформаційно – цифрова;
- уміння вчитися впродовж життя;
- екологічна грамотність і здорове життя.
Тип уроку: комбінований урок.
Форма уроку: урок- проект.
Обладнання: програма Microsoft PowerPoint, інтернет – ресурс, ММК, підручник О. В. Григорович.
Девіз уроку: "Скажи мені - і я забуду, покажи мені - і я запам'ятаю".
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань і практичного досвіду.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Створення проблемної ситуації
ІY. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Y. Сприймання та усвідомлення нового навчального матеріалу.
5.1 Учні об’єднуються у групи (дистанційно) і працюють у програмі Microsoft PowerPoint для створення презентації, використовуючи інтернет – ресурс, підручник , додаткові джерела.
Група 1. Поширення вуглеводнів у природі.
Група 2. Природний газ, нафта, кам’яне вугілля — природні джерела вуглеводнів.
Група 3. Перегонка нафти.
Група 4. Вуглеводнева сировина й охорона довкілля.
Група 5. Застосування вуглеводнів.
5.2 Захист проектної роботи кожної групи.
(Учні роблять відповідні записи до робочого зошита)
YІ. Узагальнення та систематизація знань.
6.1. Гра «Хімічний волейбол»
6.2. Рефлексія
VII. Підведення підсумків уроку
Оцінювання роботи кожної групи.
Домашнє завдання.