Конспект уроку з літературного читання для 2 класу.
Тема: Скринька українських народних казок.
«Лисичка – сестричка» українська народна казка.
Мета: учити учнів свідомо і виразно читати казка;
розвивати вміння виділяти в тексті дійових осіб,
давати їм характеристику, виховувати любов до
народної творчості.
І. Хід уроку
Орг. моменти
Чудовий день! Сонце в небі посміхається! Наш 2-Б з гостями вітається!
Емоційне налаштування на урок
Посміхніться один одному. Від ваших посмішок клас світлішає. Це тому, що ви добрі, красиві, розумні, старанні.
Впр. «Барометр настрою»
Вмикаємо барометр настрою
Сідайте
З таким чудовим настроєм запрошує вас стати учнями кіношколи.
Цікаво? Погоджуєтесь?
Впр. «Очікування»
А що ви очікуєте від такого уроку?
Дуже добре!
Ну що ж вперед.
ІІ. «Мотивація навчальної діяльності»
Студія Юних дикторів
І так, нас запрошує «Студія Юних дикторів»
Мовленнєва розминка
Гра «Зроби як …»
Скоромовка
Лис просив маленьку лиску
Лиско, погойдай колиску
Погойдай колиску, лиска
Там в колисці менша лиска
(темп дощик, дощ, злива)
Хто продемонструє свою майстерність
(аплодують)
ІІІ. Актуалізація опорних знань
«Інформаційна студія»
Ми гарно попрацювали, далі нас чекає робота в інформаційній студії
Вправа «Мозковий штурм»
Щоб продовжити заняття в кіно школі, пригадаємо що знаємо:
Вправа «Асоціація»
(закрийте очі й подумайте)
З якими словами в вашій уяві пов’язане слово
КАЗКА
Бабуся добро герої народна
Відповіді дітей (пояснення чому)
Можна продовжувати і продовжувати тому, що все що оточує нас можна пов’язати з казкою
IV. Повідомлення теми і мети уроку
Щоб здогадатися над чим будемо працювати й про кого йтиме мова послухайте загадку
Живу я глибоко в норі,
Руденька шубка на мені
Сліди я вправно замітаю
Як полювати – добре знаю
(відкрити лисичку)
А чому саме лисичка?
На минулому уроці почали читати казочку «Лисичка – сестричка»
Пригадаємо зміст першої частини
Вправа «Я тобі - ти мені»
(відкотите ст. 38 прогляньте оченятами, згадайте)
(підготуйте питання за змістом казочки)
V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
«Студія сценаристів»
І так ми знаходимося в студії сценаристів, де відкриємо таємниці майстерності у створені сценаріїв продовжуючи роботу над сценарієм до казочки «Лисичка – сестричка»
Вправа «Передбачення»
Поміркуйте. За нібито викрадене ягня хитра лиска випросила в хазяїна невістку, однак з’ясувалося що в мішку сидів _______
Як ви вважаєте, хто б це міг бути?
Чудові відповіді.
Дізнаємося, хто вдало відповів після того, як опрацюємо казочку.
Я з-задоволенням почитаю казочку разом з вами.
VІ. « Пізнавальна студія»
Продовжуємо заняття в кіно школі й потрапляємо до пізнавальної студії.
Будьте уважні й дайте відповідь:
очей? очам?
ніг? ногам?
(Тому, що лисичка до нього так неласкаво заговорила)
Фізична – хвилинка
Хто там вже втомився
І наліво нахилився
Треба нам негайно встати
Фізхвилинку розпочати
(під музику Лисички-сестрички)
До уроку час настав
Повертаємось до справ
Продовжуємо роботу в пізнавальній студії.
(А допоможуть картки, подивіться уважно й встановіть послідовність обміну)
Чи подобаються вам учинки Лисиці? Чому?
Складання характеристики: Лисичка улюблениця
українських творів, про неї
складають багато казок, пісень
і ми складемо характеристику
Із поданих слів підібрати більш влучні, що характеризують головну героїню та хазяїв:
справедливість
спритність
підступність
довірливість
егоїстичність
доброта
доброзичливість
Поясність свій вибір. Чому.
Я вважаю ….. тому, що ……
Молодці. Дякую. Підсумок.
VІІ. Студія « Акторської майстерності»
Поглянемо, а що вже вміємо і знаємо – нас запрошує студія акторської майстерності.
Читати в особах: як справжні актори на сцені і кіно. Так і ми спробуємо – розподілимо ролі та зіграємо
Читання в особах.
Ніби й справжні актори.
VІІІ. Рефлекція
Мовно – логічне завдання
З прислів’їв вибрати те, що можне бути повчальним висновком до прочитаної казки.
– Лиска спить, а курей бачить.
Пояснити.
В нашій кіно школі є журналіст який бажає вас запитати:
Вправа « Мікрофон»
(Дякуємо)
Завершився наш урок в кіношколі і ви задумайтесь: як працювали, чи були уважними, активними, якщо так то ви отримуєте диплом випускника кіно школи зеленого кольору, якщо працювали, старалися але дещо не вдалося – синій. Який барвистий наш клас. Ну що ж ви оволоділи майстерністю створення телепередач.
До зустрічі.