Конспект уроку з літературного читання для 3 класу

Про матеріал

Конспект уроку з літературного читання для 3 класу на тему:"Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук "Стежка".

Мета уроку.Ознайомити учнів з особистістю Петра Осадчука, розкрити красу і своєрідність поезій видатного поета, вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати уявляти описані картини, розмірковуватинад текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуттяпоетичного слова; виховувати любов до рідного краю.

Обладнання.Картки для читання , презентація до уроку.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Творчість Петра Осадчука.

П. Осадчук « Стежка».

Урок читання в 3 класі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                               Підготувала

                                                               вчитель Медведівської ЗОШ І-ІІ ст.

                                                               Ганкевич І.В.

 

 

 

 

 

 

 

Тема уроку.        Творчість Петра Осадчука.

                             П. Осадчук «Стежка».

 

Мета уроку.       Ознайомити учнів з особистістю Петра Осадчука, розкрити                  красу і своєрідність поезій видатного поета, вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати уявляти описані картини, розмірковувати  над текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття    поетичного слова; виховувати любов до рідного краю.

 

Обладнання.     Картки для читання , презентація до уроку.

 

 

                                               Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Вітання.

        Давайте привітаємось,

        Давайте посміхнемося,

        Давайте в очі глянемо

        І нам тепліше стане.

- Діти, сьогоднішній урок розпочнемо з побажань.

- Доброго ранку, Софійко, я бажаю тобі веселого дня!

- Доброго ранку, Максимку, я дуже рада тебе бачити!

- Вітаю тебе, Христинко, я хочу, щоб день у тебе був щасливий!

( Діти висловлюють свої побажання)

2. Психологічна настанова. «Самоналаштування».

- Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

- Я  – особистість творча.

- Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці.

ІІ. Мовленнєва розминка.

 1. Артикуляційна зарядка.

  • «Тренуємо губки».

  -   Сильно, із зусиллям зберіть губки в «хоботок» так, щоб при цьому вони мали мінімальну площину. Потім так само активно, із зусиллям розтягніть їх в сторони, не оголяючи зуби. Повторіть цей рух кілька разів.

  • Подуйте на кульбабку.
  • Злизуйте з губ варення.

 2.  Розчитування.

     - «Забийте цвяшки»:

          ГБДУ! ГБДО! ГБДИ! ГБДІ! ГБДА! ГБДЕ!

  • Зімітуйте тупіт коників:

ПТКУ! ПТКА! ПТКЕ! ПТКИ! ПТКІ! ПТКО!

  • Киньте уявну тарілочку:

     КЧКУ! КЧКА! КЧКИ! КЧКО! КЧКЕ!КЧКІ!

  3.  Робота над скоромовкою.

        Біжать стежини поміж ожини.

       Гра « Дощик»

     Діти читають хором:

  • накрапає дощ ( тихо);
  • дощ пускається сильніше ( голосніше);
  • злива ( голосно);
  • дощ слабшає (тихіше);

-   дощ припиняється ( читання припиняється).

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

       Повідомлення теми і мети уроку.

1. Вступне слово вчителя.

Засперечалися дітки, яка стежка найкраща.

-До крамнички, бо там є цукерки.

     - Ні, до школи, бо там є дітки.

     - Ні, до річки, бо там можна скупатися.

     - Ні, в садок, бо там є груші, яблука.

     - Ні в поле, бо там просторо...

Аж тут приспіла мама. Дітки й питають, яка стежка найкраща?

  • Додому, дітки. До рідної хати.

                                                      Д. Чередниченко.

 

 

 

 

- Сьогодні ми пройдемось поетичною стежинкою, якою поведе нас Петро Ілліч Осадчук, спробуємо відкрити для себе творчість цього талановитого українського поета, котрий визначив сенс свого життя лише одним реченням: « Вище України тільки небо,  але й небо над Україною – Україна!"

 

 

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

 1. Біографічна довідка.

- Народився Петро Ілліч Осадчук 2 грудня 1937 року в селі Острівець Городенківського району на Івано- Франківщині в сім’ї хліборобів. З дитинства зростав напівсиротою (коли помер батько, хлопчикові було одинадцять років, старшому братові — шістнадцять, молодшому — чотири). Мати сама виростила трьох синів. Педагогічні здібності та робота на освітянській ниві допомагають йому просто і цікаво писати для малих читачів. Перу письменника належать книжечки віршів для дітей «Ясний світ», «Все співає і росте».

     2. Опрацювання статті про поета(с.116-117)

          Гра « Рибки». Самостійне мовчазне читання статті учнями

  • Як поет визначив сенс свого життя? Як ви розумієте ці слова?
  • Які збірки написав поет для дітей?

3. Фізкультхвилинка.   

Виросла трава яка?

Кропива та осока.

Піднімайте вище ніжки,

Та не сходьте із доріжки.

По стежині навпрошки

Дружно ходим залюбки.

То повернемося боком,

То йдемо усі з підскоком.

Ходимо, ходим на носках,

А тепер — на п'ятках.

Перевіримо поставу,

Зведемо лопатки.

 

4.Опрацювання вірша П.Осадчука « Стежка» (с.117)

1)   Читання вірша вчителем.

  • Який настрій передав автор у вірші?
  • Яку картину ви уявляли, слухаючи вірш?

2)  Словникова робота.

  • Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем, а потім упарах одне одному

 

Щодуху                                шибку

Заллю                                   в супрязі

Дзвенів                                 прудко

Згодом                                  молодчина

 

  • Тлумачення слів.

Учитель на картках- блискавках показує слова, пояснення яких діти добирають самостійно.

 

Дуже швидко                                                            Прудко

Пізніше, потім                                                          Згодом

Разом, спільно об’єднавшись                                 В супрязі

Скло в рамі вікна, дверей                                        Шибка

 

3) Робота над виразністю читання вірша.

   -Який основний тон виберете для читання вірша?

   -У якому темпі будете ийого читати?

   -З якою інтонацією прочитаєте слова дощу?

4) Виразне читання вірша учнями.

     «Ланцюжком»

    «Дощиком»

5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

   - Як хлопчик тікав від дощу?

   - Хто прийшов йому на допомогу?

   -Чому він дякував стежці?

   - Чому розізлився дощ?

   - Як поет описав дощ?

   - З приводу чого хлопчина висловлює жаль?

6) Вправи на розвиток швидкості читання.

    Гра «Знайди риму»

До хати – за пяти                             молодчина – навчила

Шибку – швидко                               злива – залила

   Гра « Розвідники»

  • Скільки разів автор вживає слово «дощ»?
  • А скільки разів згадує про стежку?       

             Гра «Хто швидше?»

         Вчитель вивішує два малюнки: дощу і стежки. Показує картки-«блискавки», учні читають і прикріплюють до малюнку слова, що відповідають дії у вірші.

Слова на картках:

Хапав, дзвенів, навчила, залила, тремтить, плаче, барабанив, сховати, впурхнуло.

7) Робота за ілюстрацією.

- Подивіться на ілюстрацію до цього вірша.

- Можемо ми її віднести до всього твору чи до якоїсь його частини?

- Що художник зобразив на картині?

- Що він намалював у центрі картини? Удалині?

- Які фарби обрав? Який настрій вони створюють?

- Опишіть картину, використовуючи рядки з вірша.

8) Робота в групах. Розвиток мовлення.

Завдання групам:

1-ша група – описати хлопчика;

2-га група – описати дощ;

3-тя група – описати стежку.

 

V. Підсумок уроку.

    Метод « Вільний мікрофон»

  • Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
  • Хто є автором цього вірша?
  • Що нового ви дізналися про українського поета Петра Осадчука?
  • Чого ми повинні в нього вчитися?
doc
Додано
26 лютого 2018
Переглядів
4830
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку